zde." />

Kadaň prohrála i s Chomutovem a playoff si zřejmě nezahraje

Jindřich Poledna | 15.02.2012 | |

Chomutov se jako favorit utkání ujal vedení v 10.minutě, ale pak domácí zabrali a třemi brankami během pěti minut otočili skóre. Jenže Piráti výborně vstoupili do druhé třetiny, rychle vyrovnali a koncem třetiny strhli vedení opět na svou stranu. A protože v poslední třetině hrála Kadaň bez brankáře, dostala gól do prázdné branky a Piráti tak vyhráli v Kadani 5:3. Kadaň má díky prohře již jen hypotetickou šanci, že si zahraje playoff.

49.kolo, středa 15.2.2012
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  3:5  (3:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Bursík (Stoklasa, Stehlík), 18. Andres (Hofmeister, Revay), 20. Kůs (Revay, Malinský) - 10. Sikora (Hromas, Jíra), 21. Pulpán (Kraft), 25. Endál (Pulpán), 37. Seman (Macháček, Heřman), 60. Kraft (Seman). Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 4:7, navíc Palin a Hřebejk (oba CHO) 10 OT . Využití: 0:2 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 490. Střely na branku: 24:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Trefný, Bombic, Vojta, Szakal, Malínský, Révay, Tomeček, Zmeškal - Skořepa, Charousek, Novák - Stoklasa, Stehlík, Bursík - Mála, Chlouba, Boušek - Andres, Kůs, Hofmeister.
Piráti Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Heřman, Diviš, Hafenrichter - Jíra, Sikora, Hromas - Endál, Procházka, Seman - Hruška, Kraft, Hřebejk.

Piráti neponechali nic náhodě a od začátku diktovali tempo hry. Už ve 2. minutě mohli otevřít skóre, ale Sikorovu ránu do odkryté klece vychytal Jarina. V 5. minutě se pokoušel dostat před gólmana Novák, ale obrana mu nedala prostor k pořádnému zakončení. Hosté i nadále tlačili domácí do pásma, ale větší příležitosti se dočkali až v přesilové hře. A tu využili. Hromas nahodil puk před branku, kde ho do klece srazil Sikora. Hosté byli i nadále při chuti a domácím pořádně zatopili. Seman se dostal do dvou velkých příležitostí, ale ani jednou nepřekonal domácího strážce. Stejně tak se nezadařilo ani Endálově pokusu.

A tak se do zápasu vložili domácí. Nejprve po povedené kombinaci dorazil puk do prázdné branky Bursík. A bylo hůře. v 18. minutě nahodil Revay puk od červené čáry, který Řehoř podcenil a neudržel. K němu okamžitě sjel Hofmeister, který přihrál Andresovi a ten poslal puk přímo pod břevno. A 20 sekund před koncem se Kadaňská třetina snů dočkala vrcholu. Ve vlastním oslabení ujel Kůs a střelou zpoza obránce dokonal zkázu Chomutova. Kdo by si pomyslel, že toho bude z domácí strany všechno.

Piráti nabili kanóny a první rána padla už po 30 vteřinách hry. Pulpán napálil puk a ten skončil až v síti. A po 4 minutách bylo srovnáno. Znovu v přesilové hře napálil puk Pulpán a ten po odrazu od Endála skončil za zády bezmocného Jariny. O chvíli později se před brankou ocitnul Sikora, ale minul. V 28. minutě napálil puk do odkryté klece Endál a okamžitě zvedl ruce. Jarina se ale dokázal včas přesunout a Endálovi nezbylo nic než svěsit. Ve 30. minutě dostali domácí výhodu 40 vteřin 5 proti 3, ale nedokázali ji využít. A přišel trest. Hosté zatlačili domácí do pásma a vytvořili velký závar před brankou. Ten Jarina za cenu ztráty hole zvládl, ale o chvíli později projel domácí obranou jako nůž máslem Seman a otočil zápas ve prospěch Pirátů.

Třetí třetina začala hodně opatrně, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Ve 46. minutě napálil puk Bombic, ale jeho dělovka končí u Jariny. Ze strany Pirátů hodně zatápěl bývalý Kadaňský hráč, Heřman, který se nejprve dostal před branku, poté málem vyslal Diviše před prázdnou branku. Hrálo se velice opatrně a největším vzrušením byly až tresty pro Palina a Hřebejka za nesportovní chování. Domácí zkoušeli minutu před koncem odvolat brankáře, ale ztratili puk a Kraft tak 20 vteřin před koncem upravil na konečných 3:5

Filip De Bolle

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): My jsme sice prohrávali 0:1, ale během pár minut jsme dokázali otočit na 3:1. Jenže do srughé třetiny jsme nevkročili tak, jak jsme si řekli v kabině, Chomutov vyrovnal a do konce druhé části otočil na 3:4. V poslední třetině hosté dobře bránili a nás k ničemu nepustili. Vypadá to, že jsme tak ztratili možnost zahrát si playoff.