Kadaň porazila také Medvědy z Berouna

Jindřich Poledna | 09.08.2011 | |

Třetí kadaňské přípravné utkání moc krásy nepobralo. Oba celky nepředvedly příliš pohledný hokej, Kadaň měla sice po většinu zápasu nad Medvědy herně navrch, ale gólově svou převahu nedokázala zúročit. V 1.třetině poslal Kadaň do vedení Mazanec, druhou branku přidal začátkem druhého dějství Charousek a to bylo z domácí strany všechno. Hosté snížili koncem druhé třetiny, ale rozháraná hra z obou stran moc slibných šancí nepřinesla. V poslední třetině branka nepadla, a tak se mohli domácí radovat z hubené výhry 2:1.

3.kolo, úterý 9.8.2011
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  2:1  (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Mazanec (Boušek), 22. Charousek (Hofmeister, Szakal) - 35. Vlček (Jebavý). Rozhodčí: Turčan - Fagan, Koskuba. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Štěrba - Mazanec, Schmidt, Szakal, Pinka, Tollinger, Višňák, Zmeškal, Petráček, Mála, Mikšovic, Boušek, Stoklasa, Charousek, Hofmeister, Mužík, Chlouba, Račuk, Ptáčník, Kadlec, Bursík.
Medvědi Beroun 1933: Furch - Jebavý, Sobotka, Soldán, Barák, Malý, Sem, Žovinec, Vlček, Novotný, Milfajt, Drda, Rubeš, Sovík, Doležal, Stromko, Pacovský, Forman, Klhůfek, Vaněk.

Poklidný úvod utkání ukončil berounský Forman, který se nechal zbytečně vyloučit za hákování. Kadaň se přes dobrou obranu hostí dlouho nemohla prosadit, až na konci dvouminutové výhody ohrozil Furcha Mikšovic. V 5.minutě si poprvé zahráli přesilovou hru berounští Medvědi a dařilo se jim prosazovat v útočné třetině o poznání lépe než domácím, všem akcím však chyběla střelba. První velkou šanci si hosté připravili začátkem 8.minuty, ale střela Klhůvka skončila na betonech domácího gólmana. Kadaň mohla jít do vedení v 10.minutě, kdy bylo proti hostům nařízeno trestné střílení, domácí Bursík však na Furcha nevyzrál. Ovšem z následné akce se blýskalo. Ihned po buly poslal Ladislav Boušek kotouč na modrou a MARTIN MAZANEC propálil vše co mu stálo v cestě – 1:0. Po vstřelení branky putoval 2x po sobě za katr domácí Mužík, Beroun však bezradně odehrál svou početní výhodu bez většího ohrožení domácí branky.

V 16.minutě výborně vysunul kadaňský Charousek Stoklasu, který ale puk netrefil optimálně a ten tak nedoplul do odkryté hostující branky. Ve 20.minutě mohli Medvědi vyrovnat, ale Štěrba se nenechal překvapit, střelu vyrazil a hosté se ani nesnažili dorážet.

Úvod druhé třetiny vyšel domácím. Puk putoval po ose Szakal – Hofmeister – Charousek a poslední jmenovaný se krásně trefil za Furchova záda – 2:0. Po vstřelené brance se postupně posadili na trestnou lavici Petráček se Stoklasou, hosté měli 22 sekund možnost přesilovky 5 proti 3, ale branku Kadaně příliš neohrozili. Následovala neslaná nemastná hra se spoustou vyloučení na obou stranách, hra moc krásou neoplývala. Hosté snížili v 35.minutě ve hře 5 na 5. To se LADISLAV VLČEK se dostal v mezikruží k odraženému kotouči a střelou k tyči překonal bezmocného Štěrbu – 2:1. Hned v následující minutě mohl zvýšit domácí Forman, ale puk mezi Furchovy betony nedostal. Změnu stavu nepřinesla ani hra 4 na 4 koncem třetiny.

Kadaň začala třetí třetinu 63 sekundami početní výhody 5 na 4, protože od konce třetiny pykal berounský Soldán. Výhodu však nevyužila a Furcha vyzkoušel až ve 43.minutě Chlouba. Následovalo několik vyhození puku přes celé hřiště od obou celků, Kadaň působila dojmem, že jí jednogólové vedení stačí, hosté jakoby neměli chuť vyhrát. A pak udělal neuvěřitelnou hrubku domácí brankář. Ve 47.minutě se daleko z branky se nechal obrat o puk a ten jen o 4-5 cm neskončil v prázdné brance. V následujících šancích ztroskotali na brankářích Charousek i Rubeš. Kadaň poté nevyužila přesilovou hru a diváky probudil až v 50.minutě ukázkový bodycheck domácího Zmeškala. Hra měla sice nasazení, ale oba celky příliš nestřílely, což kráse příliš nepřidalo. V 57.minutě vystřelila na Furcha nová akvizice Kadaně – obránce Tollinger. V následující minutě mohl vyrovnat berounský Vlček, ale Štěrba udržel těsné vedení domácích. Hosté se ještě pokusili vyrovnat bez brankáře s šesti hráči v poli a velkou šanci jim k tomu dal Charousek, který zbytečně fauloval 58 sekund před koncem třetiny. V této napjaté chvíli dokázal své kvality brankář Štěrba, který pokryl střelu i dorážku hostí. Zápas tak skončil hubeným vítězstvím Kadaně 2:1.

Po skončení zápasu se jelo ještě 6 sérií samostatných nájezdů. V té první uspěl kadaňský Kadlec, za hosty srovnal v 5. sérii Klhůfek. Také výhru Kadaně 2:1 na nájezdy pečetil v 6.sérii domácí Mála.