Kadaň porazila Most po bojovném výkonu1:2

Jindřich Poledna | 19.02.2014 | |

Kadaňští hráči byli hned od úvodních minut agilnějším týmem, připravili si několik šancí a v 5.minutě šli do vedení. Přihrávku zpoza branky proměnil v gól Petr Jíra. Domácí sice koncem druhé třetiny vyrovnali, jenže Kadaň ihned odpověděla a brankou Gajovského se rychle opět ujala vedení - 1:2. I v poslední třetině si hráči Sportovního klubu připravili několik slibných šancí, jenže domácí gólman Horák držel Most nad vodou. Kadaň tak získala důležité 3 body z ledu soupeře a do playout může jít se vztyčenou hlavou.

52.kolo, středa 19.2.2014
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  1:2  (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Kafan (Zavřel, Sedláček) – 5. Jíra (J. Charousek, Chlouba), 38. Gajovský (Jíra). Rozhodčí: Jílek – Gerát, Hynčica. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
SK HC Baník Most: Horák – Pavelka, K. Charousek, Hora, Čížek, Tůma, Kasal, Šimon – Bojer, Smolka, Písařík – Nedrda, Slavíček, Tauš – Palaščák, Sedláček, Kafan – Zavřel, Gerhát
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – Opalek, Pavlas, Prošek, Mazanec, Trefný, Szakal, Havel – Ton, Gajovský, Jíra – Chlouba, J. Charousek, L. Novák – J. Novák, Kůs, Hammerbauer – Hlava, Hanták, Mainer

První třetina začala nátlakem kadaňských hokejistů. Ti v úvodních pěti minutách zavřeli svého soupeře, z čehož vytěžili vedoucí branku. Přihrávku Jiřího Charouska zpoza mostecké branky využil PETR JÍRA a Kadaň vedla na konci páté minuty utkání 1:0. Ani po vedoucí brance nepolevila Kadaň ze svých šancí. Za zmínku stojí Opalkova šance, když dostal přihrávku do mosteckého brankoviště. Bohužel pro Kadaň trefil pouze brankáře Horáka. V závěru první třetiny předvedli několik šancí i domácí hokejisté, ale k žádnému většímu ohrožení Strmeňovy branky se nedostali, Kadaň tak po první dvacetiminutovce vedla 1:0.

Začátek druhé třetiny byl vyrovnaný, až v páté minutě druhé části se trošku více osmělili hráči Kadaně. Nejprve Hanták nezpracoval přihrávku do brejku, přesto se ke střele dostal Lukáš Novák. Vzápětí se dostal ke střele i Jaroslav Kůs, i tento pokus pohlídal Horák. Následně nerozehrál dobře Strmeň, ale hosté z toho nic nevytěžili. Poté přišla na řadu mostecká přesilovka, která se ale domácím vůbec nepovedla. Následně dokázali přežít i své oslabení, a tak mohl Most udeřit. V první polovině 37. minutě prostřelil Strmeně KRYŠTOF KAFAN. Za 52 vteřin dokázal vrátit Kadani vedení NIKOLA GAJOVSKÝ, jenž dokázal z brankoviště dorazit svou první střelu. Do konce druhé třetiny už žádná vážnější situace nepřišla, proto byl stav po dvou třetinách příznivější pro černožluté barvy.

V prvních pěti minutách poslední třetiny, neviděli diváci na zimním stadionu v Mostě příliš pohledný hokej s minimem šancí. První větší šanci ve třetí třetině předvedl v polovině 46. minuty kadaňský Roman Chlouba, jenž se protáhl až před Horáka, ale domácí brankář jeho střelu kryl. Chvilku později Kůs pálil nebezpečně z pravého kruhu, následně ještě vybídnul pěknou přihrávkou Pavlase, který však zamířil mimo. Zhruba deset minut před poslední sirénou se ocitl Lukáš Novák v obrovské příležitosti, zblízka ale nedokázal dopravit puk do branky, Horák předvedl další výborný zákrok. V následující pětiminutovce se opět neděl příliš pohledný hokej, kterému přihlíželo celkem 66 diváků! Návštěvu určitě ovlivnil zápas české reprezentace v Soči. V posledních třech minutách se hnali za vyrovnáním domácí hokejisté, k tomu pomohlo i kadaňské vyloučení. Pavelka si skvěle najel na Smolkovu přihrávku zpoza branky, Strmeň měl při jeho příležitosti obrovské štěstí. O chvilku později zamířil Horák na střídačku a domácí to zkusili v šesti proti čtyřem, ale neuspěli. Kadaň si tak v posledním zápase základní části připisuje tříbodové vítězství.

Marcel Holl

Radek Mrázek (Most): "Dnes to bylo poklidné tempo, v myšlenkách byli asi všichni na jiném utkání. Ale i v takovém tempu, pokud nebudeme dodržovat taktické pokyny, tak se nikam neposuneme. Dali jsme sice gól, ale vzápětí jsme okamžitě inkasovali snad ze třetí dorážky. To aby se ten gólman z toho v té brance potom zbláznil. Pokud nebudeme hrát kompaktně, tak budeme mít pořád problémy. Šancí jsme měli relativně dost, ale strašně se na gól nadřeme. Na druhou stranu laciné branky dostáváme. Ale dnes to bylo hodně pohodové, ve všech směrech."

Karel Soudek (Kadaň): "Byl to pro nás důležitý a těžký zápas. Nedařilo se nám moc v koncovce. O to to pro nás bylo složitější, ale nakonec jsme ten zápas dokázali ubojovat. V poslední třetině jsme hráli skoro pořád v pásmu Mostu, ale nedokázali jsme z toho nic vytěžit."