Kadaň porazila Most 3:2 a připsala si další tři body

Jindřich Poledna | 11.01.2014 | |

Na domácím celku bylo od prvních minut vidět, že dnes hodlá získat všechny 3 body. Celou první třetinu tlačili kadaňští hráči do mostecké obrany, za záda brankáře Horáka se trefil však jen Jakub Novák - 1:0. Vstup do druhé třetiny byl pro domácí tým snový. Ve 23. minutě jim stačilo 39 sekund ke vstřelení dvou branek. Do černého mířili Roman Chlouba a Jakub Trefný. Most začal vystrkovat růžky ve 3.třetině. Nejprve snížil na 3:1 z trestného střílení Pavel Písařík, ve 49.minutě vsítil kontaktní branku Bohumil Slavíček. Kadaň tak vyhrála 3:2 a bere další 3 body.

39.kolo, sobota 11.1.2014
Sportovní klub Kadaň - SK HC Baník Most  3:2  (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. J.Novák (Chlouba), 23. Chlouba (Dobrovolný, Hammerbauer), 23. Trefný (Mainer, L.Novák) – 43. Písařík (TS), 49. Slavíček (Havelka). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 495. Střely na branku: 51:28. Průběh utkání: 0:0, 3:0, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr – Trefný, Mazanec, Havel, Pavlas, Prošek, Szakal (C), Dobrovolný, Opalek – Hromas, Charousek (A), Račuk – Ton, Hanták, Jíra (A) – Jakub Novák, Chlouba, Hammerbauer – Chrpa, Lukáš Novák, Mainer
SK HC Baník Most: Horák – Pavelka, Chaloupka, Čížek, Hora, Kasal, Havelka – Tauš (C), Smolka, Bojer – Zavřel, Vlček, Písařík – Nedrda (A), Slavíček, Sedláček – Palaščák, Szabo, Kafan

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, v první šanci se ocitl již po 50 sekundách hry Charousek. Most kontroval po třech minutách hry, Nedrdova střela mířila vysoko nad branku. Domácí byli aktivnějším celkem a jejich převaha vyústila v první branku. Jakub Novák po Chloubově nahození překonal hostujícího brankáře. Na druhé straně mohl vyrovnat Písařík, ale jeho samostatný únik vychytal Kostúr. V 11. minutě dostal Jíra přihrávku přímo na hokejku, místo zakončení volil přihrávku a domácí útok nakonec akci překombinoval. V 12. minutě se dostal Račuk přímo před Horáka, ale jeho střela skončila v lapačce hostujícího brankáře. Prvního vyloučení byli diváci svědky až v 15. minutě, když Ton hasil nebezpečnou situaci. Hostům se ovšem přesilová hra vůbec nepovedla. Minutu před koncem se před branku probíjel Charousek, ale hostující obrana s s jeho únikem poradila. V posledních vteřinách ujel Jíra s Tonem do situace dva na jednoho, první jmenovaný volil střelu, která skončila na Horákovo hrudi.

Do druhé třetiny domácí doslova vletěli a v rozmezí 40 sekund se postarali hned o dvě branky. Nejdříve Roman Chlouba tečoval pomalou Dobrovolného střelu a poté Jakub Trefný přesnou ranou z mezikruží zvýšil na rozdíl již tří branek. Hosté mohli snížit díky střele Palaščáka, ale Kostúr včas zareagoval vyrážečkou. Domácí i nadále kontrolovali hru, ale žádné vážnější ohrožení branky nepřicházelo. Ve 31. minutě se za Horákovou brankou rozsvítilo červené světlo, branka však nemohla být uznána, protože byla dosažena nohou. O 4 minuty později zakončoval z ostrého úhlu Charousek, ale Horák si s jeho střelou poradil. A o minutu později vyjel zpoza branky a zkoušel překvapit hostujícího brankáře, trefil však pouze tyč. Třicet sekund před koncem třetiny se uvolnil Račuk, ale branku přestřelil.

Domácí se mohli dočkat čtvrté branky již po 30 vteřinách hry, ale Charousek svůj samostatný únik nevyužil. Ve 43. minutě získal Pavel Písařík puk, ujel domácí obraně a zastavil ho až faul Trefného. Následné trestné střílení s přehledem proměnil. Hosté zvýšili aktivitu a odměnou jim byla 90 vteřinová výhoda 4 proti 3. Hosté měli několik dobrých pokusů, všechny však ztroskotaly na domácím brankáři. Hosté zdramatizovali v polovině třetiny, když se střelou od modré prosadil Bohumil Slavíček. Hosté měli i nadále více ze hry, ale branku se jim vstřelit nedařilo. Blízko tomu měl Sedláček, ale jeden z obránců mu vypíchl puk. Dvě minuty před koncem hosté odvolali brankáře, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. Domácí si tak připisují tři body za výhru 3:2.

Filip De Bolle

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „První třetina byla rozčarovaná. Druhou třetinu, jsme ovládli hru, myslím, že jsme toho využili málo, gólově to mohlo být lepší. Třetí jsme si udělali, takovou jakou jsme si udělali, tedy hrozně špatnou. Inkasovali jsme dva góly. Řekl bych, že byl trošičku nervózní konec, ale nakonec se zápas zvládnul a máme tři body.“

Radek Mrázek (HC Most): „Něco, čemu se dalo říkat hokej, jsme začali hrát až ve třetí třetině a jinak nás dnes hlavně trápila střelecká nemohoucnost a to, že jsme darovali soupeři tři góly.“