Kadaň porazila Medvědy z Berouna 3:0

Jindřich Poledna | 16.11.2013 | |

Po vyrovnané a bezbrankové první třetině se radost z vedení přiklonila na domácí stranu. Ve 29.minutě předcházela brance střela do tyče z hokejky Romana Chlouby, za Cikánkova záda se nakonec trefil obránce Jan Rutta - 1:0. Druhou domácí branku přidal v čase 49:50 v přesilové hře Jiří Charousek - 2:0. Třetí branku přidal šest minut před koncem Marek Račuk. Kadaň tak porazila Beroun 3:0 a přeskočila jej také v tabulce.

23.kolo, sobota 16.11.2013
Sportovní klub Kadaň - Medvědi Beroun 1933  3:0  (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Rutta (Chlouba, Charousek), 50. Charousek (Rutta), 55. Račuk (Kůs, Chrpa). Rozhodčí: Würtherle – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:6 navíc Ondráček (BER) 10 min. OT + Szakal (KAD) a Malý (BER) 5 + DKÚ. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 325. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 3:0.
Sportovní klub Kadaň: Kostúr (Strmeň) – Stehlík, Rutta, Havel, Mazanec, Dobrovolný, Szakal, Opalek, Kopáč – Ton, Charousek, Chlouba – Hlava, Lehnert, Hammerbauer – Chrpa, Kůs, Račuk – J.Novák, Hanták, L.Novák
Medvědi Beroun 1933: Cikánek (Mastík) – Jebavý, Šenkeřík, Kužel, Benovič, Gutwald, Chalupa, Sklenička – Marek, Kubica, Stránský – Divíšek, Hrdel, Ondráček – Pulpán A., Stromko, Kubeš – Pulpán T., Babka, Malý

Jako první si vytvořil šanci na začátku 2. minuty kadaňský zadák Mazanec, jehož střelu ale Cikánek vyrazil do bezpečí. Následně Kadaň hrála po vyloučení Hrdela přesilovku, ale hosté se bez problémů ubránili. V 6. minutě našel Charousek zadovkou Tona, ten ovšem branku Berouna minutl. O dvě minuty později pálil na Kostúra Kubica, kadaňský gólman jeho pokus vyrazil. V 11. minutě spálil slibnou šanci Račuk, jehož střela z dobré palebné pozice skončila pouze na boční síti. Ve 13. minutě měl Beroun velkou šanci na otevření skóre, protože Opalka po uplynutí minuty jeho trestu na trestné lavici doplnil Chlouba a hrálo se 5 na 3. Kadaň oslabení sehrála skvěle, Kostúra ohrozil akorát Šenkeřík, jehož střelu slovenský gólman bez potíží lapil. V 17. minutě vyslal dělovku Rutta, Cikánek předvedl krásný zákrok lapačkou.

Do druhé části vstoupila aktivněji Kadaň, již po necelé půlminutě pálil z dobré pozice Ton, Cikánek ho ovšem vychytal. Následně se na berounského brankáře řítil Lehnert, ale trefil pouze jeho připravenou lapačku. Ve 23. minutě nebezpečně pálil Kužel, brankou o kousek minul. Poté si kadaňští začali vytvářet tlak, který vyvrcholil ve 29. minutě. V té nejprve Chlouba nastřelil tyč, o deset sekund později Kadaň vstřelila úvodní branku. Jan Rutta obkroužil branku a překonal Cikánka střelou mezi betony. Následně pálil Szakal, ale jeho střela od modré branku minula o pěkný kus. Ve 33. minutě proběhla ostrá výměna názorů mezi Havlem a Malým, oba hráči se navzájem pošťuchovali, a tak zasáhl rozhodčí a rozdal bijcům dvouminutové tresty za hrubost. Další šanci měl Chlouba, jeho přízemní rána ovšem berounskou svatyni minula. Ve 38. minutě vypálil kadaňský mladík Hlava, hostující gólman jeho střelu vyrazil do sítě nad brankou. V závěru třetiny pálil Šenkeřík, Kostúr jeho střelu zneškodnil. Po dvou třetinách tak Kadaň vedla těsně 1:0.

Na začátku třetí třetiny se hrál opatrný hokej, puk se po většinu času nacházel ve středním pásmu. Vážnější šanci zaznamenal až ve 49. Hammerbauer, jehož střela skončila na betonech Cikánka. Následně zkoušel překvapit Kostúra Marek, kadaňský gólman jeho střelu z úhlu ukryl do lapačky. V 50. minutě byl vyloučen Beňovič a v témže čase dostala lavička Berouna dvouminutový trest, který jel odpykat Půlpán. Kadaň dvojnásobnou přesilovku využila po 23 vteřinách. Po Ruttově přihrávce Cikánka překonal Jiří Charousek. Poté se na ledě začalo přiostřovat, v 54. minutě se dokonce strhla bitka mezi domácím kapitánem Szakalem a Malým, jenž se chtěl prát již ve druhé periodě s Havlem. Oba rozvášnění zápasníci do sebe byli dlouho zaklesnuti, poté zasáhli sudí a bitka tak skončila nerozhodně. Chvilku po rváčském intermezzu se kadaňští dočkali třetího gólu. Kůs našel před brankou Marka Račuka, který překonal nešťastného Cikánka. Zdramatizovat utkání mohl v 56. minutě Hrdel, ale nastřelil pouze tyč Kostúrovy branky. Poslední šanci zápasu měl v 59. minutě Stránský, ale Kostúr jeho střelu zlikvidoval a připsal si čisté konto.

Jiří Novotný, Ondřej Holl, Marcel Holl

Karel Soudek (SK Kadaň): "Myslím si, že jsme dnes byli dvě třetiny určitě lepší než Beroun. Ve třetí třetině to bylo trochu vyhecované, ale předchozí dvě třetiny jsme hráli velmi dobře, brankář výborně zachytal a my využili šance, které jsme tam měli a zaslouženě jsme vyhráli. Dnes určitě rozhodlo to, že jsme byli asi více koncentrovaní než soupeř a to, že Beroun nevstřelil žádnou branku."

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933): „Chtěli jsme v Kadani bodovat, jelikož jsme v posledních zápasech nebodovali. Proti šesti se ale hraje špatně. Musím pochválit naše hráče, že se nenechali vyprovokovat pískáním rozhodčích. Neomlouvám tím naší hru, ta je bohužel špatná. Kadaň vyhrála zaslouženě. Naši hráči byli nervózní a i proto se dneska poprali.“