Kadaň porazila Litoměřice a odrazila se ode dna tabulky

Jindřich Poledna, Martin Gahler | 24.09.2011 | |

K a d a ň - Domácí hráči se podle předpokladu pustili do svého soupeře a v 10.minutě již vedla Kadaň 2:0 po gólech Chlouby a Fialy. Hosté sice snížili, ale do dvoubrankového vedení na 3:1 poslal Kadaň ještě v 1.třetině Bursík. Ač byly šance na obou stranách, další branka dlouho nepadla. Hosté se tak před koncem zápasu osmělili ke hře bez brankáře, kterou potrestal čtvrtou domácí trefou Vítězslav Bílek. Kadaň si tak připsala první plný bodový zisk a odrazila se ode dna tabulky.

5.kolo, sobota 24.9.2011
Sportovní klub Kadaň - Stadion Litoměřice  4:1  (3:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Chlouba (Bílek), 10. Fiala (Bursík), 16. Bursík (Mikšovic), 59. Bílek (Fiala, Schmidt) - 12. Horčička (Slížek). Rozhodčí: Čech - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 270. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Vojta, Malínský, Szakal, Schmidt, Zmeškal, Trefný, Diviš, Mazanec - Ton, Skořepa, Bílek - Fiala, Mikšovic, Bursík, Stoklasa, Charousek, Novák - Rohan, Chlouba, Hofmeister.
Stadion Litoměřice: Salfický - Hora, Kříž, Kameš, Suchý, Holomek, Drábek, Kružík, Soukup - Tvrzník, Šinágl, Bojer - Hašek,Slížek, Horčička - Heinisch, Belay, Gengel - Novák, Hlusička, Kafan.

Hned v úvodu zápasu si oba celky zahrály celé 2 minuty přesilovku i oslabení.Prim hráli oba brankáři, ale ani jeden z týmů si větší šanci nevytvořil. V 7.minutě si opět nadějně počínal domácí Mikšovic, Salfický jej však vyniknout nenechal. Druhou přesilovou hru však domácí již využít dokázali. Při vyloučení Soukupa se trefil nad lapačku brankáře Salfického Roman Chlouba -1:0. Domácí byli při chuti a hned využili zmatku v obraně Litoměřic. Na 2:0 zvýšil dorážkou Ondřej Fiala. Jenže druhý gól hosty nezlomil, naopak je nabudil. Duo Slížek Horčička razantně nabruslilo do domácí třetiny a svůj důraz korunoval Petr Horčička první litoměřickou brankou - 2:1.

A domácí Fiala dal navíc hostům bezprostředně po jejich brance šanci vyrovnat, když si šel odpočinou na 2 minuty na trestnou lavici za podražení. Hosté dobře kombinovali, ale 2x je z pásma dokázal vytlačit kadaňský Stoklasa. V 16. minutě si sjel Tomáš Bursík před Salfického a napodruhé se mu podařilo zavěsit pod víko jeho branky – 3:1. V následující Kadaň opět chybovala v obraně, Novák však tváří v tvář Závorkovi neuspěl. Koncem třetiny byli domácí na koni, tlačili se do útoku, ale šance jim kazila buď pozorná obrana Litoměřic nebo situace sami překombinovali a vyhnali se z pásma.

Osm vteřin před koncem 1.třetiny se nechal vyloučit litoměřický Kříž, ale Kadaň výhodu přesilové hry v úvodu 2.třetiny nedokázala využít. Litoměřice dostali také výhodu přesilové hry, ve 23.minutě byl vykázán za hákování domácí Novák, ale hostům se přesilovka vůbec nepovedla. Ve 28.minutě se mohla blýsknout nová akvizice domácích – Vítězslav Bílek. Ten si položil Salfického, ale přes ležícího brankáře puk zvednout nedokázal. Následovala přesilovka Kadaně, ale paradoxně se do šancí dostávali Litoměřice! Nejprve Heinisch, po něm i Kafan, ale oba ztroskotali na výborně lapajícím Závorkovi. Domácí se tak v přesilové hře spíše bránili čtveřici útočně laděných hostí.

A v 32.minutě se situace opakovala. Na trestnou lavici se usadil za sekání Hora a domácí opět chybovali v obraně. Jejich chybu nepotrestal Horčička, Závorka dokázal secvaknout své betony včas. To hosté při své přesilové hře ve 36.minutě bezzubí nebyli. Drábek od modré tvrdě pálil, Závorka vyrážel nad svou branku a domácí přežili přesilovou hru bez úhony. Litoměřicích se podařilo dostat puk do sítě, bohužel až do posunuté branky a 2 vteřiny po odpískání. Těsně na konci třetiny mohl zvýšit po samostatném úniku domácí Bílek, ale netrefil branku. Druhé dějství zápasu tak skončilo bez branek a domácí šli do třetí třetiny s dvoubrankovým vedením.

Na začátku třetí třetiny bylo několik šancí na obou stranách, ale pak tempo opadlo a oba celky vypadaly, jakoby již čekaly na závěrečný hvizd rozhodčího. Ze hry mají však přeci jen více Litoměřice, které zatoužily smazat dvoubrankové manko. Střely Belaye a Kafana však končí na pozorném Závorkovi. Kafan byl v sobotu večer asi nejpilnějším střelcem hostí, Závorka zlikvidoval v 50.minutě i jeho šestou střelu, tentokráte z ctihodné vzdálenosti.

V 51.minutě putoval na trestnou lavici domácí Mazanec a Litoměřice, které byly v této části zápasu lepší, získaly mimořádnou šanci na snížení stavu. Jenže opak se stal pravdou, hosty přesilovka zbrzdila a ani jednou na domácí branku nevystřelili! Možnost reparátu se objevila v zápětí, k 2 minutám byl za hákování odsouzen hlavním rozhodčím kadaňský Bílek. Jenže přesilovka Litoměřic trvala jen 42 sekund, protože za katr putoval za hrubost také hostující Tvrzník. Ve hře 4 na 4, ani v následující krátké přesilovce Kadaně si žádný z celků nedokázal připravit slibnou šanci. A tak si 155 vteřin před koncem třetiny vyžádal celek hostí oddechový čas. A 2 minuty před koncem opustil Salfický svou branku a Litoměřice se pustily do hry se šesti hráči v poli. A Kadaň toho využila! Do prázdné branky uzavřel skóre zápasu Vítězslav Bílek – 4:1.

Jindřich Poledna

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Nám se podařilo jít do vedení 2:0, soupeř sice rychle snížil na 2:1, ale my ještě do konce třetiny dokázali zvýšit na 3:1. Ve druhé třetině jsme své vedení hodně bránili, stejně jako v poslední třetině jsme čelili několika oslabením, ale všechno jsme si poctivě odmakali. Čtvrtý gól už byl jen výsledkem naší snahy. Jsme rádi za vydřené vítězství a první tříbodový zisk.

Jindřich Setikovský (HC Litoměřice): Dnešní partie byla naprosto vyrovnaná, narozdíl od přípravy byla Kadaň dnes hratelná. My si zápas prohráli sami, kdy jsme svou nedůraznou hrou dovolili soupeři dát 2 branky během jedné minuty. Zápas mohl dopadnout úplně jinak, kdyby rozhodčí odpískal trestné střílení po faulu na Šinágla, který prošel přes domácí obranu a byl faulován. Domácím výborně zachytal Závorka a ačkoliv jsme měli více vyložených šancí, rozhodla naše špatná koncovka a hrubé chyby, které rozhodují zápasy. A my dnes udělali 2 a jsme díky nim bez bodů.