Kadaň porazila Kladno 3:2 a po základní části skončila sedmá!

Jindřich Poledna | 04.02.2015 | |

Kladnu před zápasem podle očekávání odebrala komise 3 body, a tak jedině výhra v Kadani mohla znamenat opětovný posun Rytířů na druhou pozici. Jenže podle toho utkání v 1.třetině rozhodně nevypadalo. Kadaň byla aktivnějším týmem, vytvořila si více šancí. Svůj tlak využila ve 22.minutě, kdy v rozmezí 24 sekund vstřelila 2 branky z hole Jakuba Trefného a Jaroslava Kůse. Kladno nevyužilo hned dvě přesilovky 5 na 3, přesto na konci druhého dějství skórovalo. Vyrovnání přišlo ve 43.minutě, kdy se podruhé trefil kladenský Hořava - 2:2. Kadaň strhle vedení na svou stranu v 55.minutě. Přesilovou hru využil Karel Ton - 3:2. Kadaň tak skončila po základní části na sedmé příčce, protože Havířov doma porazil Jihlavu a o bod vyhrál na dálku souboj o šestou příčku.

52.kolo, středa 4.2.2015
Sportovní klub Kadaň - Rytíři Kladno  3:2  (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 22. Trefný (Kůs), 22. Kůs (Havel), 55. Ton (Kůs, Trefný) – 38. Hořava (Eberle, Pitule), 43. Hořava (Eberle, Pitule). Rozhodčí: Zubzanda – Kokrment, Malý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 499. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Mouček (Pravda) – Tejnor, Pavlas, Trefný, Szathmáry, Havel, Mazanec, Černý – J. Novák, L. Novák, Jíra – Ton, Kůs, Kohout – Hlava, Šťovíček, Vrána – Táborský, Berlev, Wágner
Rytíři Kladno: Chábera (Švihálek) – Kaberle, Klouček, Zeman, Lukáč, Kania, Kehar – Kindl, Dragoun, Machač – Hořava, Pitule, Eberle – Tenkrát, Stach, Strnad – Redlich

Od začátku zápasu se hrál svižný, rychlý hokej. Prbní velkou kadaňskou šanci měl ve 4.minutě Berlev, který dostal přihrávku do jízdy, avšak jeho střela se mezi 3 tyče nevešla. Kadaň byla v této fázi zápasu aktivnější a pokoušela se střílet z každé pozice. V 8.minutě mohla jít Kadaň do vedení po pradáním sehraném signálu, na jehož konci byl Hlava. Chábera jeho střelu zázračně chytil a podržel tak opět svůj tým.

Velkou šanci Kladna si v 10.minutě připravil Kaberle, Mouček jí semaforem zneškodnil.Od 12.minuty hráli domácí první přesilovou hru v utkání, avšak největší příležitost skončila trefením masky brankáře Chábery. V další velké příležitosti se ocitl domácí Kojout, ale také jeho střela jen těsně minula bránu.

Kladno se dočkalo první přesilové hry na konci 17.minuty, když rozhodčí vyloučil domácího Kůse. Rytíři uzamkli domácí tým v útopčném pásmu, ale branky nedosáhli. Navíc v čase 18:31 se nechal vyloučit kladenský Klouček a hrálo se ve 4 na obou stranách. Do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Tlak domácích vyústil ve 22.minutě dvěma brankami v rozmezí 24 sekund. Nejdříve po přihrávce Jaroslava Kůse dokázal Cháberu prostřelit Jakub Trefný - 1:0. Následně se kotouč na modré čáře dostal k Jaroslavu Kůsovi, který poslal hodně vysokou střelu, ale bránící Stach kotouč tečoval přesně mezi betony Chábery - 2:0.

Kadaň byla po dvou vstřelených brankách na koni. Ze sedla jí mohlo srazit dvojnásobné vyloučení. Chvíli po sobě se nechali vyloučit Trefný s Černým a Rytíři se náhle ocitli v 80 sekundové výhodě 5 proti 3. Šance si vytvořili, tlačili, stříleli ze všech pozic, ale na brankáře Moučka nevyzráli.

Snížení mohlo přijít ve 27.minutě, kdy se Kindl neprosadil z předbrankového prostoru. Jenže z přemíry snahy opět chybovali domácí a darovali Rytířům druhou dvojnásobnou přesilovku! V ní Tenkrát pohrdl tutovkou a přestřelil zcela prázdnou branku! Kadaň tak přežila i druhé velké oslabení,což jí dodalo další sebedůvěru.

Krásnou akci předvedl domácí tým ve 34.minutě. Rychlým přechodem přes střední pásmo přečíslila Kadaň Rytíře, ale na konci stál Chábera, který střelu na dvakrát pochytal. V následné přesilovce se Kadaň moc neukázala, a tak na konci třetiny Kladno trestalo. Ve zmatku před domácí brankou se nejlépe zorientoval Miroslav Hořava, který dopravil puk za záda domácího gólmana bruslí. Rozhodčí se dlouho domlouvali, zda branku uznají, nakonec se dohodli, že byla regulérní - 2:1.

Rytířům se podařilo vyrovnat ve 43.minutě. Mouček zády k brance dokázal chytit dva pokusy kladenských útočníků, na ten třetí už byl ale krátký. Do odkryté části branky se bez problémů trefil Miloslav Hořava - 2:2.

Za vyrovnaného stavu se hra zcela uklidnila, žádný z týmů nechtěl udělat osudovou chybu. Postupně putovali za katr domácí Šťovíček a hostující Stach. Kadaň si zahrála čistou celou přesilovku od 47,minuty, kdy odešel na trestnou lavici střelec dvou branek Hořava. Kadaň pálila z každé možné pozice, ale Chábera s jistotou všechny střely pokryl nebo bezpečně sledoval.

V 51.minutě ujel domácí Kohout kladenským obráncům, přesto na poslední chvíli o kotouč přišel. V 53.minutě obkroužil hostující Eberle branku, poté se zastavil, ale svůj pokus poslal do ochranné sítě.

V 54.minutě byl za hákování vyloučen hostující Klouček a domácí v přesilové hře trestali. Od levého mantinelu dostal přesnou nahrávku Karel Ton , který vypálil z první a posílá Kadaň opět do vedení - 3:2 . Přesilová hra byla využita po 10ti sekundách!

A brzy to mohlo být o 2 branky! V 57.minutě trefil z ideální pozice Jakub Novák jen betony brankáře Chábery. V čase 59:02 si kladenský tým vzal oddechový čas a pokračoval bez brankáře se šesti hráči v poli. Kadaň se bránila a 23 vteřin před koncem základní hrací doby si také vzala oddechový čas. Kladno však další branku nevstřelilo a Kadaň tak získala veledůležité 3 body za výhru 3:2 , které jí mohou pomoci k zisku šesté příčky, která zajišťuje přímý vstup do bojů o play-off.

Jindřich Poledna

Jaroslav Beck (Kadaň): „Určitě jsme s dnešním utkání spokojeni. Pro takto mladý tým je to určitě dobré pro zlepšení sebevědomí. Nám teď nezbývá nic jiného, než čekat, jak dopadnou ostatní zápasy a potom se uvidí, zda půjdeme do předkola či budeme mít pauzu.“

Jiří Čelanský (Kladno): „Nemám moc, co bych k tomu řekl. S utkáním nejsem spokojen. Dokázali jsme sice vyrovnat, ale bylo to otevřené a do vedení se dostala Kadaň, která si vedení pohlídala.“