Kadaň porazila Hradec Králové 2:0 a připisuje si další výhru

Marcel Holl, Stanislav Jiskra, Filip De Bolle | 24.11.2012 | |

Kadaň vyhrála i druhé domácí utkání v tomto týdnu. O jediné dvě branky zápasu se postaral domácí útočník s číslem 24 - Filip Seman. Kromě něho byl hvězdou zápasu také domácí brankář Hanuljak, který vychytal další nulu.

25.kolo, sobota 24.11.2012
Sportovní klub Kadaň - Královští lvi Hradec Králové  2:0  (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Seman (Kůs, Lučka), 22. Seman (Charousek, Procházka). Rozhodčí: Jílek - Šmika, Čížek . Vyloučení: 5:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 380. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 2:0.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Macháček, Prošek, Schmidt, Szakal (C), Trefný, Lučka, Opalek, Mazanec - Ton (A), Gajovský, Jíra, Procházka, Charousek (A), Mainer, Kůs, Hanták, Seman, Andres, Chlouba, Hofmeister
Královští lvi Hradec Králové: Čech (Luňák) - Roupec, Chmelíř, Kania, Vágner (C), Karlíček, Hendrich, Čížek, Klement - Budínský, Mikeska, Haluza, Švagrovský, Tvrdík (A), Moskal (A), Radil, Brož, Říha, Valášek, Macháň, Kubica

Oba celky začaly opatrně, nikdo nechtěl udělat první chybu. Ve 3. minutě od modré čáry prověřili Hanuljaka nejdříve Hendrich, a poté Karlíček. Na druhé straně se po chybě hostujícího obránce dostal před branku Andres, ale Čech včas zasáhl. Hosté byli aktivnějším celkem, ale z viditelné převahy nedokázali vytěžit větší šanci. V jedné z mála šancí se představili Haluza s Vágnerem, po jejichž pokusu musel domácí strážce vytasit lapačku. Domácí aktivitě pomohla až první formace, když Gajovského nahození tečoval Jíra a Čech reflexivním zákrokem vyrazil puk. První branka zápasu přišla téměř z ničeho. Kůs nahrál Semanovi, ten vyjel zpoza branky a nadvakrát prostřelil Čecha. Domácí branka povzbudila a začali svého soupeře přehrávat. Dvě minuty před koncem pálil Prošek a o chvíli později se strhla mela, když dorážející Jíra byl více důrazný než byla schopná akceptovat hostující obrana.

Domácí začali zostra a hned po 20 sekundách hry se do velké šance dostal Procházka, ale Čecha nepřekonal. O minutu později už byli domácí úspěšnější. Seman se znovu zjevil před brankou a střelou pod brankářem skóroval. O chvíli později mohl dokončit hattrick, ale jeho samostatný únik vychytal hostující strážce. Hostům chvíli trvalo, než se dostali do tempa. v 28. minutě nebezpečně pálil Říha, ale Hanuljak viděl jeho pokus a dokázal zareagovat. Brzy na to ujel Kubica, ale ani on neuspěl. Největší šanci hostí jsme viděli po přesilovkové střele Moskala, se kterou měl Hanuljak plné ruce práce. Po skončení početní výhody ujel z trestné lavice Gajovský, vyslal Tona a ten byl zastaven jen za pomocí faulu. V následné přesilovce ujel domácí obraně Říhá, ale Hanuljak si včas vyjel a zalehl puk. Za domácí měl velkou šanci dvakrát Trefný. Nejdříve si sjel od modré a minul poloprázdnou branku, podruhé prudkou střelou nechal vyniknout Čecha. Trefný byl dnes střelecky při chutí, po jedné z jeho dalších střel se rozvlnila boční síť. V poslední vteřině zkoušel vystřelit Roupec a domácí strážce ukázal, že postřeh neztrácí ani v posledních vteřinách.

Do poslední části vstoupili aktivněji hosté. Dvakrát prověřil domácího gólmana Haluza. Na druhé straně se po chybě obrany dostal k puku Hanták, ale Čecha nepřekonal. Ve 47. minutě ujel Ton s Charouskem 2 na 1, Ton ale volil přihrávku na dojíždějícího Macháčka, který branku nevstřelil. O chvíli později mohl skórovat Chlouba, ale Čech se včas přemístil a skvělým zákrokem vytáhl puk nad břevno. Hosté pálili především od modré, zejména Vágner. Pět minut před koncem dostali hosté výhodu přesilové hry 4 proti 3, následovně 5 proti 3. Domácí ale dokázali ubránit hostující tlak a navíc se Jíra dostal do samostatného úniku, ale s jeho střelou doprostřed branky si Čech lehce poradil. Tři minuty před koncem využil Říha zaváhání obrany, ale Hanuljak si s jeho pokusem poradil. Jemu se však podařilo vrátit puk před branku a domácí obrana měla plné ruce práce. Následně si hosté vyžádali oddechový čas a rozjeli power-play.V té sice několikrát zavřeli domácí do pásma, ale ti se dokázali ubránit.

Filip De Bolle, Marcel Holl, Martin Gahler

Zdeněk Skořepa (as. trenéra Kadaň) "Dnešní zápas byl pro nás velice těžký, věděli jsme, že se soupeř také zvedá. Má kvalitní mužstvo. Bylo tam hodně vyrovnaných situací, hodně přerušování. Byl to boj o každý kousek ledu. Musím říct, že dneska jsme předvedli zodpovědný výkon a po zásluze jsme vyhráli."

Martin Hosták (hl.trenér Hradec Králové): "Tak určitě nejsme spokojení, přijeli jsme sem získat body. Nepodařilo se nám vstřelit ani jeden gól, soupeř totiž dobře bránil. Měl výborného gólmana Hanuljaka a kvůli jeho výkonu jsme se nedokázali prosadit. Soupeř navíc využil dvě naše velké chyby a my díky tomu prohráli zápas 2:0."