Kadaň padla v Mostě vysoko 4:7

Jindřich Poledna | 09.08.2012 | |

Domác tým vkročil do zápasu sebevědomě, Kadani téměř nic nedovolil a už v 7.minutě vedl o 2 branky. Kadaň vystřelila poprvé na domácího brankáře až ve 12.minutě. Spousta branek padala předevšm v přesilových hrách a ukázala trenérům slabiny především v obranné činnosti. Domácí Most tak porazil Kadaň na svém ledě vysoko 7:4, dvě branky Kadaně vstřelil Jiří Charousek , po jedné přidali Filip Seman a Roman Chlouba.

2.kolo, čtvrtek 9.8.2012
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  7:4  (2:0, 3:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Bojer (Zavřel), 7. Rohan (Tauš, Hudák), 28. Skvortsov (Nedrda), 29. Havelka (Hranáč), 37. Rohan (Brožovský), 47. Ptáčník (Klíma), 51. Havelka (Zavřel) - 26. J.Charousek, 31. Seman (Mazanec, Andres), 46. J.Charousek (Seman), 46. Chlouba (Ton, Račuk). Rozhodčí: Florian - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Průběh utkání: 2:0, 2:1. 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 7:4.
SK HC Baník Most: Melichar - Hranáč, Přindiš, Charousek K., Tomeček, Dufek, Havelka, Brožovský, Kabeláč - Tauš, Hudák, Rohan - Nedrda, Ptáčník, Klíma - Zavřel, Bojer, Skvortsov - Adámek, Kinkor, Vaněk
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Trefný, Mazanec, Kolář, Čížek, Motejlek, Dostál, Hobza, Pozděna - Andres, Charousek J., Seman - Ton, Chlouba, Račuk - Škorík, Ondráček, Hofmeister - Mála, Hanták, Bursík

Domácí Most vstoupil do zápasu mnohem lépe než Kadaň. Hned v 2.minutě se ujal vedení po brance Jana Bojera, který z kruhu prostřelil puk pod vyrážečkou brankáře Hanuljaka – 1:0. Domácí tým držel kadaňské hráče pod permanentním tlakem. A v 7.minutě to bylo již 2:0. To se trefil z mezikruží poprvé Tomáš Rohan, jeho lehkou střelu hostující gólman vůbec neviděl. První opravdový zákrok si připsal domácí brankář Melichar až ve 12.minutě, první střelu Kadaně si připsal od modré čáry Jakub Trefný. Následující přesilovku domácí strávili v útočném pásmu, Hanuljak se otáčel co mohl a několika výbornými zákroky zabránil vstřelení další branky. V první třetině měl největší šanci snížit v 18.minutě Filip Seman, ale v přesilovce z blízka netrefil bránu. V poslední minutě prvního dějství se ještě řítil na Hanuljaka domácí Tauš, ale ochránce kadaňské svatyně byl úspěšnější.

Na začátku druhé třetiny byl opět v laufu domácí Most, pomohlo mu vyloučení kadaňského útočníka. Přesto si v úvodu připravil největší možnost vstřelení gólu hostující tým, ve 25.minutě si najížděl na Melichara osamocený Račuk, ale trefil je gólmanovu hůl. Kadaň byla při chuti a využila následující přesilovku. Na 2:1 snižoval Jiří Charousek, který při signalizované výhodě projel celým kluzištěm a zavěsil. Místo tlaku hostujícího celku však přišla nedisciplinovanost a domácí tým v přesilových hrách trestal. Na 3:1 zvyšoval Alexej Skvortsov, zanedlouho na 4:1 Jakub Havelka.Kadaňský celek se z brankového přídělu probouzel pomalu a opět mu pomohlo vyloučení domácího borce, početní výhodu využil v 31.minutě Filip Seman – 4:2. Kadaň po dosažené brance ožila, domácí tým se více bránil, ale práci měli oba gólmani. Ještě před koncem třetiny se prosadil domácí Tomáš Rohan a do kabin se šlo za stavu 5:2.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hosté a opět díky domácímu oslabení. Jenže Chlouba trefil jen horní tyčku a z tlaku hosté více nevytěžili. Kadaň probrali k větší aktivitě dvě rychlé branky ve 46.minutě. Na 5:3 snižoval opět Jiří Charousek, na 5:4 vzápětí Roman Chlouba. Kadaň byla při chuti, ale zapomněla na zadní vrátka, což hned po minutě potrestal střelou mezi brankářovy betony Josef Ptáčník – 6:4. Hosté mohli znovu snížit při přesilové hře, domácí celek však poctivě bránil a po návratu pátého hráče na led zaútočil a radoval se ze sedmého gólu. Jeho autorem byl v 51. minutě Jakub Havelka – 7:4. Domácí si zbytek utkání v klidu pohlídali a mohli se radovat z tříbrankové výhry.

Jindřich Poledna

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň): První polovinu utkání byli jasně lepší domácí. Měli hlad po puku, hráli do těla a lépe bruslili. Druhou polovinu byla lepší Kadaň, ale největší rozdíl byl v důrazu před brankovištěm. Náš tým trápilo především zakončení, nedokázali jsme využít nájezdy, trefili jsme tyč, domácím tam padalo snad úplně všechno. Doma jsme nechali 7 lidí, kteří budou pravděpodobně hrát v základu, naší snahou je vyzkoušet především mladé hráče. S Filipem Semanem počítáme i pro zbytek sezóny, měl by být platným hráčem.