Kadaň padla s Kladnem po prodloužení

Jiří Novotný (KAD) | 30.01.2017 | |

K a d a ň - Úvodní gól zápasu vstřelilo Kladno. Kadaňští poté skóre otočili zásluhou Kašeho a Kůse. Rytíři ještě do konce třetiny srovnali. Do konce základní hrací doby žádný gól nepadl, rozhodnout tak muselo až prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, bonusový bod vystřelil Kladnu Burger.

47.kolo, pondělí 30.1.2017
Sportovní klub Kadaň - Rytíři Kladno  2:3  (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Kaše (Kohout, Havel), 14. Kůs (Trefný) – 3. Zikmund (Gratton, P. Hořava), 15. Tůma (J. Kloz, Burger), 62. Burger (Ulrych, Jánský). Rozhodčí: Luczków, Toman. Coubal. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 450. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň – R. Černý, Trefný, D. Šimek, Baránek, Tejnor, R. Havel, L. Chalupa – Hlava, Hejcman, Kůs – Kohout, Harkabus, Kaše – Chlouba, Chrpa, Slavíček – L. Vrána, Raška, Ringler.
Rytíři Kladno: Cikánek – J. Drtina, P. Hořava, Kehar, D. Růžička, Ulrych, Ptáček, Repe – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Kubík, Ton – Cetkovský, Gratton, Zikmund.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Po dvou minutách projel Gratton přes střední pásmo a vyzval Ladislava Zikmunda, který rychlou střelou otevřel skóre zápasu. Trhači se do první větší šance dostali v osmé minutě. Hejcman se protáhl mezi dvěma obránci, ale na Cikánka nevyzrál. O necelou půlminutu později projel podél levého mantinelu David Kaše a přesnou střelou k tyči srovnal skóre.

Ve dvanácté minutě byl vyloučen Chrpa. Hostům se v přesilové hře nedařilo zamknout domácí čtveřici v útočném pásmu, navíc v posledních vteřinách oslabení zavezl Jaroslav Kůs kotouč do útočného pásma. Následně Trefný vylákal Cikánka z brankoviště, zajel za branku a vrátil kotouč domácímu útočníkovi, který střelou do poloprázdné branky otočil skóre zápasu. Radost domácích však trvala pouze minutu. Poté našel Kloz před brankou Davida Tůmu, který nabídnutou příležitost využil.

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější domácí. Černého střela ani Vránův pokus však brankou neskončili. V 26. minutě dostali hosté téměř dvouminutovou dvojnásobnou početní výhodu. Domácí však oslabení zvládli. Ve 33. minutě dostali stejnou výhodu Trhači. Ani tato přesilová hra však brankou neskončila. V závěru třetiny byli aktivnější hosté, ale Strmeň podržel domácí tým.

Také do třetí části vstoupili aktivněji domácí. Ve 45. minutě vystřelil od modré čáry Hlava, ale Cikánek jeho střelu vyrazil ramenem. Na druhé straně Jánský našel přihrávkou zpoza branky Strnada, ale kladenský útočník nezpracoval kotouč. V polovině třetiny se do kotouče z levého kruhu opřel Chlouba, ale jeho pokus našel pouze Cikánkův beton. Hosté se v závěru snažili o rozhodnutí zápasu, ale domácí se dokázali ubránit.

Do prodloužení vstoupili aktivněji hosté a zamknuli domácí do pásma. Tlak Rytířů vyústil v rozhodující branku, když v 63. minutě našel Ulrych před brankou Jiřího Burgera, který přesnou střelou získal pro hosty bonusový bod.

Filip De Bolle

Jaroslav Beck (SK Trhači Kadaň)
Když pomineme první třetinu, tak jsme podali slušný výkon. Myslím si, že zápas byl velmi vyrovnaný a mám pocit, že jsme poslední třetinu měli k výhře blíž. Nicméně se nám pokaždé vymstí nějaký osobní zkrat nebo nedisciplína, neproměněná šance, trošku koncentrace, nevystřídali jsme, a Kladno bere bod navíc. Pro nás je to nesmírně cenný bod, ale bohužel. Nyní jedeme bodovat na Slavii.

Pavel Patera (Rytíři Kladno)
Nám se dneska zápas nepovedl, bylo to hlavně díky výkonu Kadaně, která hrála výborně. My jsme za dva body nesmírně šťastní, protože jsme po většinu zápasu tahali za kratší konec.