Kadaň padla i v Berouně

Jindřich Poledna, David Havlík | 25.11.2009 | |

Už před zápasem bylo jasné, že se bude hrát o hodně. Domácí Beroun měl o jeden bod víc než hostující Kadaň a vítěz se mohl katapultovat z přímého dna tabulky. Lépe začali domácí, v 17.minutě se ujali vedení brankou Šinágla. Zápas se ničím nevymykal předchozím střetnutím - upracovaný zápas z obou stran, kde málokdy padne více gólů. Druhá třetina skončila bez branek, a tak čekali fanoušci Kadaně, co jejich borci vymyslí ve třetí části. Jenže i tam byla koncovka Kadaně bezzubá. A góly lovil ze své sítě Závorka. Během dvou a půl minuty vsítili Medvědi 2 branky a z pohledu hostí bylo po zápase. Gól "útěchy" se podařilo vsítit Malátovi sekundu před koncem zápasu.

24.kolo, středa 25.11.2009
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  3:1  (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17.Šinágl (Diviš), 49.Růžička (Novotný, Šinágl), 51.Ružička (Šinágl) - 60.Malát (Freiberg). Rozhodčí: Úlehla - Špringl, Arazímová. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0,3:0,3:1.
Medvědi Beroun 1933: Cikánek (Štelmach) - Nedvěd, Vojta, Růžička, Bolf, Braniš, Malý, Kaláb, Rudovský, Kupec, Vlček, Diviš, Švagrovský, Novotný, Karpov, Šinágl, Pavel, Mrňa, Luňák, Besser, Cunik.
Sportovní klub Kadaň: Závorka (Jarina) - Ťupa, Zmeškal, Schmidt, Szakal, Spitzer, Hlubuček, Hartmann, Kloz, Balász, Charousek, Boušek, Gombár, Trochta, Tauš, Rohan, Bursík, Polanský, Malát, Šíp, Freiberg.

V úvodu zápasu mohl otevřít skoré berounský Jan Rudovský, když se pěkně prokličkoval až před hostujícího gólmana, ten ho vleže vykryl levým betonem. Kadaň zahrozila v osmé minutě, kdy vyražený kotouč od Cikánka dopadl přesně na hůl kapitána Kadaně Šípa, ten bezprostředně před Cikánkem trefil přesně jeho lapačku. Ve hře čtyřech proti čtyřem se na útočné modré prosmýkl přes berounského útočníka Hlubuček a nebezpečně vyslal projektil na domácího brankáře, ten si však s jeho ranou poradil.

První branku zápasu vsítil v čase 16:03 Petr Šinágl. Byla to jeho teprve druhá branka v sezoně, naposledy se trefil v osmém kole proti Havlíčkovu Brodu. Velký podíl na této brance měl Richard Diviš, který zavezl puk do pásma a zpoza branky vyjel před Závorku a vystřelil, odražený puk doťukl před brankovištěm dobře postavený Šinágl – 1:0.

Ve druhé třetině se diváci gólu nedočkali. Růžičkova střela od modré gólem v kadaňské síti neskončila. Rozehrávku Kadaně ve 27. minutě dobře napadli Braniš se Šináglem, Kadaň tím vyloženě rozhodili, k puku se dostal Kupec, ale jeho zakončení dobře vystihl Závorka. Blízko gólu byl na druhé straně Vojtěch Kloz, jeho střela skončila na masce berounského brankáře. Kdyby se trefil o kousek vedle, jistě by byl blízko vyrovnání. Kadaň zahrozila v poslední minutě 2. třetiny. Charousek se s pukem dostal do útočné třetiny, vystřelil a jeho střelu dorážel Boušek, puk se zastavil těsně vedle vnější strany tyčky.

V úvodu závěrečné třetiny se do velké šance dostali domácí. Kupec jel s Vlčkem do přečíslení 2 na 1, druhý jmenovaný přestřelil hostující klec. Podruhé v zápase se Medvědi radovali po využité přesilovce. Novotného střela se odrazila nejprve od tyče, poté od mantinelu až k Růžičkovi před prázdnou branku - 2:0. Třetí pojišťovací gól dal opět obránce David Růžička.

Šinágl vybojoval puk díky špatné rozehrávce Severočechů, na druhé našel najíždějícího Růžičku a pro něj už nebyl problém zavěsit do pravého růžku Závorkovy branky. Cikánek podržel Medvědy v zápase s Havlíčkovým Brodem, kdy vychytal čisté konto. V tomto zápase mu do druhého shot-outu chyběla pouhá vteřina. Po osobní chybě jednoho z berounských obránců dostal Malát přihrávku zpoza brány od Freiberga a zkorigoval nepříznivý stav - 3:1.