Kadaň otočila zápas s Kladnem a vítězí 4:2

Filip De Bolle, Tereza Doksanská | 12.09.2015 | |

K a d a ň - Domácímu týmu utekl začátek zápasu a po 12 minutách prohrával 0:2. Poté využil přesilovou hru Mrázek a v polovině zápasu vyrovnal Kůs. Ve třetí třetině nastartoval obrat Račuk brankou ve vlastním oslabení. Na 4:2 poté upravil Tejnor. Rytíři v závěru nevyužili dlouhou přesilovou hru 5 na 3 především zásluhou Hanuljaka.

2.kolo, sobota 12.9.2015
Sportovní klub Kadaň - Rytíři Kladno  4:2  (1:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Mrázek (Chlouba, Hejcman), 33. Kůs (Havel, Račuk), 51. Račuk, 53. Tejnor (Chlouba, Kůs) – 7. Bílek (Růžička, Stach), 12. Strnad (Stach). Vyloučení: 7:5, navíc Růžička(KLA) 10 min a Chrpa-Zajíc 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 4:2.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Tadeáš Dvořák) – Mrázek, Tejnor, Charousek, Trefný, Tomáš Dvořák, M Rohan, Havel – Kůs, Chlouba, Račuk – Rohan T, Hejcman, Chrpa – Veselý, Trochta, Šťovíček – Müller, Vrána, Vaněk
Rytíři Kladno: Mensator (19. Cikánek) – Růžička, Gutwald, Kehar, Repe, Posmyk, Zajíc, Kolařík – Rudovský, Skuhravý, Dvořáček – Kindl, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Čurda – Redlich, Lukáč, Strnad

Před vhozením úvodního buly se předával šek na podporu nemocných dětí. Úvodní buly vhazoval bývalý kadaňský útočník Karel Ton, který ukončil hráčskou kariéru. Do první třetiny vstoupilo aktivněji Kladno. V 7. minutě byl vyloučen za sekání domácí hráč Havel a hostující tým přesilovou hru využil. Skóre otevřel Vítězslav Bílek, který pálil z ostrého úhlu a střelou pod břevno překonal Hanuljaka - 0:1. V 8. minutě měl šanci srovnat skóre Tejnor, když na dvakrát nedokázal prostřelit kladenského brankáře Mensatora. Druhý gól Kladna vstřelil ve 12. minutě Jakub Strnad, který dostal krásnou nahrávku od Stacha - 0:2.

Ve 13. minutě dostala hráčská lavice Kladna trest za mnoho hráčů na ledě a tak Kadaň hrála přesilovou hru. Za několik málo vteřin šel tým Kladna do třech. Kehar byl vyloučen za vysokou hůl. Přesilovou hru 5 na 3 Kadaň využila. První gól Kadaně si připsal po trefě od modré Jaroslav Mrázek - 1:2. S vyloučeními se roztrhl pytel. Trest dostal hráč kadaňského celku a střelec prvního gólu Mrázek za nedovolené bránění. Kladno ale přesilovou hru nevyužilo. Velkou šanci měl kladenský Strnad, ale Hanuljakovu klec neprostřelil. Kadaň hrála další přesilovou hru, ve které neměla ani jednu šanci vstřelit gól. Gólmana kladenských Mensatora musel kvůli zdravotním problémům vystřídat Cikánek, který mimo jiné hrával za Kadaň.

Začátek druhé třetiny dostal fanoušky obou táborů do varu. Po třech minutách od vhazování se do sebe pustili kadaňský Chrpa a kladenský Zajíc. Domácí útočník přetáhl Zajícovi dres přes hlavu a vysloužil si ovace od domácího publika. Oba hráči byli vyloučeni do konce utkání. Kadaň srovnala ve 33. minutě. Vyrovnávací gól vstřelil Jaroslav Kůs, který se dostal k odraženému puku a srazil ho za záda Cikánka - 2:2. Oba brankáři si připisovali skvělé zákroky. I ve druhé třetině byla spousta vyloučení. V oslabení se dostali domácí hráči Chlouba s Račukem do brejku, Cikánek však jejich nájezd pokryl betonem. Račuk se v poslední minutě druhé třetiny snažil dostat k odraženému puku, ale z mezikruží těsně minul branku.

Třetí třetinu začali lépe hosté, když se Skuhravý snažil překvapit Hanuljaka, ale minul. Střílet se pokoušel i domácí Račuk, jeho střela byla zablokována. V průběhu třetí třetiny se Kadaň rozstřílela, ani jedna střela však zatím neskončila v brance Cikánka. Velkou šanci měl v 50. minutě kladenský Čurda, ale pozorný Hanuljak vyrazil puk hokejkou. A pak přišel zlom v zápase! Tomáš Rohan si šel odsedět dvouminutový trest za hákování. Kadaňští hráči skvěle bránili v oslabení a za odměnu se dostali poprvé v zápase do vedení. Po získání kotouče ve vlastním pásmu totiž ujel přes celé kluziště Marek Račuk a dostal puk za Cikánkova záda - 3:2. Necelé dvě minuty po Račukově gólu v oslabení se už ve hře 5 proti 5 prosadil Dominik Tejnor. Kladenská obrana trochu zaspala a tak se do úniku 2 na 1 dostali Chlouba s Tejnorem, který zakončil do odkryté branky - 4:2. Dalecký ještě zkoušel prostřelit Hanujlaka, avšak Hanuljak udržel puk.

Ke konci třetí třetiny mělo Kladno šanci se zápasem ještě něco udělat. Byli totiž vyloučeni domácí hráči Havel za hrubost a několik vteřin poté Tejnor za nedovolené bránění. Hanuljak několikrát podržel svůj tým skvělými zákroky. Hosté sice ještě zkoušeli hrát bez brankáře, ale mladý tým ze severu Čech si své vítězství již pohlídal.

Tereza Doksanská

Jaroslav Beck (SK Kadaň):Výborný zápas. Skvělé nasazení i tempo. Druhá třetina přinesla krásný hokej s šancemi na obou stranách. Samozřejmě, chyby by se našly. Dělalo je Kladno i my. Podařilo se nám oklepat se z posledního zápasu a nezbývá než si přát přidat další body v dalších zápasech.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno):My jsme začali poměrně dobře, napadali jsme domácí. Dostali jsme se do vedení 0:2, ale bohužel jsme byli okamžitě vyloučeni do třech. Domácí se chytli, snížili na 1:2 a ve druhé třetině šťastným golem vyrovnali. Ve třetí třetině nás z brejku potrestali za dvě chyby, což rozhodlo zápas a my jsme nebyli schopni dát gól.