Kadaň nevyhrála ani pátý přípravný zápas

Jindřich Poledna | 16.08.2016 | |

K pátému přípravnému zápasu odjeli hráči Kadaně do nedalekého Mostu. Po první třetině vedli 2:1 po brankách Wágnera a Petráše, jenže domácí přidali v každé další třetině po jednom gólu a i podruhé porazili Trhače. A znovu těsným rozdílem 3:2.

0.kolo, úterý 16.8.2016
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  3:2  (1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Trübenekr (Mical), 30. Stříbrný (Rod), 50. Chlapík (Stříbrný) – 6. Wágner (Strünz, Kellerstein), 15. Petráš (Vaněk, Šimek). Rozhodčí: Löffner – Šerý, Šimánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
SK HC Baník Most: Langer (30. Spěšný) – Hora, Šefl, Strejček, Moravec, Rulík, Cvrk, Bednárik, Šesták – Kubinčák, Hanzl, Chlapík – Rod, Stříbrný, Mráz – Doležal, Havlíček, Havelka – Mical, Trübenekr, Slavíček
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Trefný, Černý, Szathmary, Bláha, Šimek, Drobný, Walter, Cestr – Veselý, Hejcman, Chrpa – Osmík, Vrána, Beránek – Petráš, Šťovíček, Vaněk – Strünz, Wágner, Kellerstein

V úterním podvečeru přivítal HC Most na svém ledě v dalším přípravném utkání celek SK Kadaň. Pro oba celky se jednalo o pátý přípravný duel. Mostečtí měli před utkáním vyrovnanou bilanci 2:2, jejich soupeř zatím na výhru v přípravě nedosáhl. Přestože Kadaň v Mostě dvakrát vedla, odešla z ledu i popáté za sebou poražena. Most si po těsné výhře 3:2 svojí bilanci v přípravě dokázal vylepšit. Výhra je o to cennější, že v sestavě domácích tentokráte absentovali dva zkušení útočníci Divíšek s Alinčem, stejně jako obránce Charousek.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, Petrášovo šanci v páté minutě likvidoval Langer v mostecké brance. O necelou minutu později už ale kombinace čtvrtého útoku hostů slavila úspěch. Strünz našel před brankou zcela volného Martina Wágnera, který střelou po ledě poslal hosty do vedení 0:1. Domácí borci dosáhli na vyrovnání ve 13. minutě. Mical našel zpoza branky Jana Trübenekra, který po ledě srovnal na 1:1. Jenže těsně po vyrovnání se nechal vyloučit Chlapík a Kadaň dokázala přesilovku využít. Hosté dobře kombinovali a po sérii přesných přihrávek zakončoval z levého křídla přesně k tyči Šimon Petráš 1:2. Tímto výsledkem také první perioda skončila.

Vyrovnat mohl Trübenekr, který vystihl hostující rozehrávku, ale jeho sólo skončilo na brankáři Lukešovi. Vyrovnání se tak Most dočkal až v polovině zápasu, při vyloučení Cestra. Rod našel křižnou přihrávkou brankovištěm u levé tyče Josefa Stříbrného, který z první překonal Lukeše 2:2. Po chybě Doležala mohl poslat „Trhače“ do vedení Vrána, ale to by musel v sólovém nájezdu aspoň trefit prostor branky. Na druhé straně měl na své holi branku Stříbrný, ale byl z nečekané šance tak překvapený, že nedokázal pořádně zakončit.

V první desetiminutovce poslední třetiny byli hosté aktivnějším týmem, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázali. Naopak deset minut před koncem se domácí dostali poprvé v utkání do vedení. Stříbrný s Chlapíkem ujeli na jediného obránce hostů, dvakrát si mezi sebou vyměnili puk, takže Adam Chlapík ve finále střílel do prázdné branky 3:2. Hosty však jednobrankové manko nijak zvlášť netrápilo. Nesnažili se přitlačit Most před jeho branku se snahou o vyrovnání. V samotném závěru se ani nepokusili o power play, a tak prohráli v přípravě popáté za sebou. Most si naopak výhrou 3:2 připsal třetí vítězství z pěti duelů.