Kadaň bojovala, ale na soupeře nestačila

Jakub Coufal, Martin Gahler | 25.10.2008 | |

S cílem konečně prolomit smůlu domácích zápasů vstupovali dnes Kadaňští do boje proti Chrudimi. Zápas nezačali špatně, dobře napadali a předváděli svižné kombinace. Přesto byli domácí týmem, který jako první inkasoval. Narostlé sebevědomí po vstřelení branky dodalo Chrudimi křídla a po zbytek zápasu předváděli skvěle zvládnutý taktický hokej. Severočeši se sice snažili, ale na vyzrálou hru soupeře byli dnes krátcí. Zápas tak skončil možná až trochu krutým výsledkem 1:5.

17.kolo, sobota 25.10.2008
Sportovní klub Kadaň - HC Chrudim  1:5  (0:2, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Valský (Balázs, Fink) - 7. Valko (Král, Šeda), 15. Valko (Král, Šeda), 38. Stavenský (Šeda), 41. Fejgl (Martinec, Zadina), 54. Martinec (Žák, Toužimský). Rozhodčí: Zubzanda - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:8, navíc Stavenský (CHR) 10 minut za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 310. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kolaz, Kramár, Mašek, Pospíšil, Kloz, Kadlec, Fink, Derfler, Zika, Ton, Kajer, Valský, Rybecký, Balász, Freiberg, Šíp, Chyba, Boguský.
HC Chrudim: Šrámek - Kuncl, Toužimský, Fejgl, Beránek, Vyskočil, Martinec, Pospíšil, Zadina, Suchý,Valko, Bělohlávek, Semorád, Žák, Král, Šafařík, Stavenský, Šeda, Zohorna, Bláha, Kolář.

Dvě branky určily vývoj úvodní třetiny

Po vlažném začátku se útočných opratí ujali jako první Severočeši. V 4. minutě se měl gólman hostí Šrámek dost co ohánět, když po kombinaci v útočném pásmu zakončoval z mezikruží Kloz. Ani další útoky domácích se nenechaly zahanbit a opět nepříjemně potrápily obranu Chrudimi. O vstřelení branky se snažili zejména Balász s Freibergem.
Po snaze Kadaně se ujali aktivity hosté. Po několika slibně vypadajících šancích přišla nenápadná akce z rohu kluziště, kdy přihrával Šeda. Z mezikruží poté pálil Král a za bezmocného Hanuljaka bezpečně dorazil Valko v čase 6:520:1.
Po vstřelené brance hýřili Chrudimští aktivitou, výsledkem bylo několik dalších zle vyhlížejících střel. Kadaňští se pokusili rychle otřepat a také začali opět vyrážet směrem k Šrámkově brance. V polovině třetiny pálil nebezpečně z ostrého úhlu Kramár. V 14. minutě viděli diváci šance na obou stranách, ale muži v maskách byli vždy pozorní.
V čase 14:36 přišla rychlá akce hostů. Po zavezení puku do pásma nahrával jako poslední Král volnému Valkovi, který z prostoru pro vhazování vymetl pavučiny v rohu Hanuljakovy branky. Druhou asistenci si připsal Šeda – 0:2.
Hosté byli vývojem viditelně nabuzeni a hned o minutu později byl blízko dalšímu úderu Stavenský, který kroužil kolem branky jako vosy slétávající se na nektar. Ačkoliv s blížícím se závěrem začali opět prosazovat své útočné ambice hokejisté Kadaně, měli i nadále více ze hry Chrudimští, kteří hráli ve viditelné pohodě.

Ani dvojnásobné přesilovky Kadani nepomohly

Kdo by očekával, že Severočeši vlítnou do prostřední části jako uragán, mýlil by se. Byli to právě hosté, kdo hned od začátku vytvářel nebezpečné šance a vytvářel tak Hanuljakovi dostatek práce. V 25. minutě byla na spadnutí změna skóre, kdy postupně Kolář se Zadinou zakončovali z bezprostřední blízkosti. V 28. minutě zahrozili opět hráči v černožlutém.
Během přesilové hry nejprve ujel podél levé strany Fink, ale nezakončil přesně. Přesto se po zákroku obránce na najíždějícího útočníka hrálo 5 na 3. Téměř 80 sekundovou dvojnásobnou výhodu mohli domácí využít těsně před návratem prvního hříšníka na led, ale Šrámek předváděl lví zákroky.
Po návratu všech mužů z trestné lavice ujel po chybě v rozehrávce hostí Šíp. Podařilo se mu bekhendovou kličkou oklamat Šrámka, ale puk se pouze otřel o tyčku a zřejmě i o brankovou čáru. Pak však poté pouze vyjel z prázdného brankoviště. Kadaňští ucítili šanci a snažili se cpát do útočných příležitostí. Oproti tomu Chrudim takticky a trpělivě vyčkávala na možné brejky.
V čase 33:11 se přece jen domácí radovali. Po svižně rozehrané akci v útočném pásmu pálil z mezikruží do šibenice Valský1:2. Asistenci si připsal Balász.
Černožlutí se po vstřeleném úspěchu hrnuli i nadále do útoku. Výsledkem snahy byla opět přesilovka 5 na 3 po dobu 100 sekund. Paradoxně si Kadaň prakticky neškrtla a naopak později v čase 37:41 inkasovala - 1:3. Autorem hezkého sóla i branky zároveň byl Stavenský. Zmíněný střelec branky dostal obratem za nesportovní oslavné gesto osobní trest. Zbytek třetiny se dohrál v poklidném tempu.

Chrudim si vítězství pojistila zvýšením náskoku

Čas 40:23 znamenal asi definitivní pojistku hostů, kteří po brance Fejgla směřovali za jasným vítězstvím. Přihrávku na branku si připsali Martinec a Zadina – 1:4.
Kadaňští ještě nehodlali složit veškeré zbraně a sympaticky se snažili o zkorigování stavu. Chrudim předváděla zodpovědnou hru dozadu, kterou praktikovala od prostřední části zápasu. Ačkoliv se Kadani snaha nedala upřít, přesto byli na soupeře dnes krátcí. Prakticky u každého puku byli hosté v této fázi zápasu o chloupek dřív. Vývoj zápasu Chrudimi nadmíru vyhovoval a zbytek klání se dohrával v poklidnějším tempu. Kadaň si občas vytvořila vážnější šanci, ale Šrámek stačil veškeré pokusy s bravurou zlikvidovat.
Čas 53:41 znamenal definitivní konec veškerých nadějí domácích. Po kombinaci před ležícím Hanuljakem zakončil Martinec. Úspěšné asistence si připsali Žák s Toužimským - 1:5.
Poslední minuty klání se nesly v duchu tříbodových oslav hostů. Závěrečná siréna ukončila duel za jasného stavu pro Chrudim.
Jakub Coufal

Martin Hosták (trenér Chrudim): Zápas se mi pochopitelně hodnotí dobře. Myslím si, že zápas nebyl tak jednoznačný, co se týče skóre. My jsme sem přijeli hlavně bránit, chtěli jsme alespoň remízu. Hráli jsme teď vlastně tři zápasy za sebou a věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého. V některých momentech jsme měli určitě také štěstí, když třeba soupeř párkrát netrefil prázdnou bránu. To však k hokeji patří, ale my jsme odehráli, co jsme potřebovali. Dobře jsme bruslili, bránili a využili naše šance. Proto musím kluky pochválit, hráli opravdu dobře.

Milan Černý (trenér Kadaň): Pro nás se jednalo o špatný zápas, soupeř byl dnes lepší. Dneska se nám nedařilo včetně toho, že jsme neproměnili dvě přesilovky pět na tři. Naopak dvě branky jsme dostali po chybách našich hráčů v obranném pásmu, kdy jsme věnovali kotouč soupeři. Když jsme snížili na 2:1, mohlo s začít něco dít, ale místo toho jsme po chybě opět inkasovali. Co se týče výkonu, byl dnes nesrovnatelný s předvedenou hrou v Brně. Dnes jsme v utkání neměli fáze, kdy bychom se do něj mohli dostat a kdy by se dal vývoj zvrátit. Pouze krátký moment po naší brance jsme si zazdili zase chybou.