Kadaň Draky podcenila a darovala jim všechny body

Jindřich Poledna, Martin Gahler | 26.10.2011 | |

K a d a ň - Začátek utkání nevypadal pro domácí špatně, rychle se ujali vedení, jenže to bylo z toho pozitivního všechno. Hosté nesložili zbraně a bojovali, což se jim vyplatilo. Nejdříve se dostali do vedení, Kadaň sice rychle kontrovala, ale jediný gól poslední třetiny vsítili hosté a touto využitou přesilovkou si připsali důležité tři body, díky kterým se dotáhli na severočeský celek.

17.kolo, středa 26.10.2011
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk  3:4  (1:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Stoklasa (Charousek, Trefný), 24. Skořepa (Chlouba, Schmidt), 35. Chlouba (Skořepa, Schmidt) - 15. Brunec (Hulva, Vrdlovec), 22. Haas (Matějka, Červenka), 37. Hulva (Brunec, Plášek), 41. Meluzín (Plášek, Holík). Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 390. Střely na branku: 55:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.
Sportovní klub Kadaň: Závorka - Schmidt, Tollinger, Mazanec, Treffný, Szakal, Malínský, Zmeškal - Eiselt, Skořepa, Chlouba - Ton, Mikšovic, Bursík - Stoklasa, Charousek, Stehlík - Mála, Kadlec, Hofmeister.
Salith Šumperk: Štůrala - Pastor, Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík - Cink, Meluzín, Plášek - Brunec, Hulva, Vrdlovec - Haas, Matějka, Červenka - Skoumal, Vrána.

Šumperk hned od začátku dokazoval, že na sever Čech nepřijel na výlet. Od prvních minut hrál aktivní hokej, napadal a snažil se překonat domácího Závorku z každé pozice. Ten nedovolil Pastorovi ani Bruncovi skórovat z úctihodných vzdáleností. Domácí se nedokázali při své první přesilové hře ani usadit v útočném pásmu, Šumperk torpédoval jeden puk za druhým na druhou stranu kluziště. Kadaň měla paradoxně největší šanci ve vlastním oslabení, Štůrala ale svůj tým podržel.

Domácí se šťastně ujali vedení ve 12. minutě. Nenápadnou akci Jiřího Charouska dorazil za ležícího Štůralu Petr Stoklasa – 1:0. Vedení domácí hráče jakoby uvedlo do letargie, od Té doby byl Šumperk lepším týmem. A vyrovnání přišlo velmi brzo! V 15. Minutě dorazil puk po skrumáži před domácí brankou Tomáš Brunec a Šumperk byl na koni – 1:1. Další výhodu přesilové hry Draci ve svůj prospěch nepřetavili, a tak skončila třetina smírně 1:1.

Laxní vstup Kadaně do druhé třetiny hasil Závorka, jenže na střelu Marka Haase byl již krátký – 1:2. Draci byli jasně lepším celkem a domácí obrana nevěděla kam dřív skočit. V tu chvíli vzal vše na sebe Zdeněk Skořepa a krásnou střelou od modré nenechal Štůralu vyniknout – 2:2. Hra se od té doby přelévala z jedné strany na druhou, prim hrály především útoky, obrany obou celků hořely. Nejdříve ve 26 minutě neuspěl v samostatném nájezdu domácí Charousek, z protiútoku trefil Hulva tyč.

Následná hra neměla moc krásy, Kadaň chvíli Draky tlačila, v následujících minutách několikrát odehrála na zakázané uvolnění, týmy si šance příliš nepřipravovaly, oba brankáři čekali na chybu své obrany, kterou pak museli hasit. Kadaň se dostala znovu do vedení díky přesilové hře, kterou ve 35. minutě využil Roman Chlouba – 3:2. Jenže Draky inkasovaný gól naopak nabudil, začali více bruslit a lépe kombinovat, což vyústilo v rychlou vyrovnávací branku. Draci využili velkou chybu domácí obrany a Jakub Hulva vyrovnal střelou nad beton domácího gólmana – 3:3. Koncem třetiny se nechal za krosček vyloučit domácí Zmeškal a to byl rozhodující okamžik středečního večera!

Šumperk totiž dohrával přesilovku na začátku poslední třetiny a tu využil! Zkušený matador Roman Meluzín vystřelil od modré a puk prošel mezi hráči a skončil až za zády překvapeného Závorky – 3:4. Kadaň měla v následujících minutách výhodu přesilovky, ale pozorně hrající hosté již dobře bránili a hráli přesně to, co jim vyhovovalo. Vycházeli z pevné obrany, chtěli spoléhat na brejky a domácí neznali řešení na průchod obranného valu šumperského celku.

V 56. minutě stálo u celku hostí štěstí, Mazanec trefil tyč hostující branky a tato šance se ukázala jako poslední v dnešním zápase. Hráči Kadaně jasně podcenili svého soupeře, diváci marně hledali tým, který hrál krásný kombinační hokej proti Dukle a hosté si tak zaslouženě odvážejí všechny 3 body.