Jihlava vrátila Kadani porážku

Jindřich Poledna | 16.12.2009 | |

Po pondělní prohře přijela Dukla k odvetě na kadaňský zimní stadion s cela jinou taktikou. Hned od začátku dokazovala svoje kvality a postupně se dostala až do čtyřbrankového vedení. Kadaň snížila Charouskem v 58.minutě na konečných 1:4 a Dukla si tak odvezla ze Severu zasloužené tři body.

31.kolo, středa 16.12.2009
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  1:4  (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky:58.Charousek (Balázs, Boušek) - 18.Ficenc, 33.Polcar (Čachotský, Hodek), 52.Rytnauer (Čachotský, Hodek), 55.Stránský. Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:5, navíc Hodek (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:0, 0:4, 1:4.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Štěrba) -- Schmidt, Szakal, Brňák, Rutta, Zmeškal, Hlubuček, Hartmann, Kloz - Balázs, Bauer, Boušek, Trochta, Charousek, Kuběna, Ton, Freiberg, Mužík, Malát, Šíp, Polanský.
HC Dukla Jihlava: Benda (Rittich) -- Ficenc, Malena, Staněk, Dobrovolný, Chvátal, Takáč, Kašpar, Hodek, Čachotský, Rytnauer, Stránský, Mareš, Haluza, Bezděk, Zeman, Krupka, Pitule, Dušátko, Polcar, Hrbatý.

Hosté hned v úvodu zápasu dali najevo, že na pátém místě tabulky nejsou náhodou, a že nedopustí podobný styl hry a výsledek jako v pondělí. Zakousli se do domácích a měli více ze hry. První vyloženou šanci hasil Jarina ve 4. Minutě, kdy se před ním zjevil Hodek. Domácí se zmohli na první větší akci až po pěti minutách, hostujícího brankáře ale moc nepotrápili. Tlak si vytvořili až při první přesilovce, ale pozorná obrana z Vysočiny nedala domácím moc prostoru. V polovině první třetiny se při střele zranil jihlavský Malena, více vzrušení se v té době na ledě nedělo. Oba celky se nedokázali prosadit ani postupným útokem, ani pomocí brejků. Koncem třetiny začali hosté vystrkovat růžky a svou snahu proměnili Ficencem v úvodní branku. Gól změnil ráz hry, domácí se probudili, ale do konce třetiny se brankově neprosadili.

Tlakem domácích začala i druhá třetina. Na borcích Kadaně byla znát chuť vyrovnat, Benda se měl co ohánět. Hrálo se nahoru dolů, oba celky si dokázaly vytvořit šance, gólmani ukazovali svoje kvality. V polovině utkání přišlo oslabení domácích a po chvíli se Kadaň vyfaulovala do třech. Toho zkušená Dukla dokázala využít a zvýšila vedení na 2:0. Zaskočení domácí se dlouho nemohli srovnat, na jejich hokejky sedla nervozita s nepřesností a na hře obou celků to bylo velmi znát. V poslední minutě druhé třetiny mohli domácí snížit, ale Trochtovi v poslední chvíli sklouzl puk ve vyložené šanci z čepele.

Poslední třetinu začali aktivněji hráči Dukly. Několikrát nebezpečně ohrozili domácí branku, Jarina byl v neustálé permanenci. Ve 43.minutě se situace otočila, aktivnější byli domácí, ale gólově se nedokázali prosadit. Nevyužité šance trestali hosté. V 52.minutě se trefil Rytnauer a 55.minutě dokonal zkázu z pohledu domácích Stránský. Po této brance domácí již rezignovali a zbytek zápasu se snažili již jen „doklouzat“. Ovšem nakonec se stejně branky dočkali. Po hezké akci zakončoval Jiří Charousek a svou brankou zkazil dnes výbornému Bendovi čisté konto. Hosté si tak odvážejí z Kadaně zaslouženě tři body.