Jestřábi nad síly SK Kadaň

Miroslav Lučan | 20.01.2007 | |

K dalšímu utkání 1.ligy cestovalo „A“mužstvo SK Kadaň daleko na Moravu na led HK Jestřábi Prostějov. Odjížděli s úmyslem potvrdit poslední domácí vítězství. Zápas nezačal pro Severočechy dobře, od prvních minut se museli bránit tlaku Jestřábů, vzpamatovali se až za stavu 2:0 ve prospěch domácích, ale snížit se v první třetině nepodařilo. Do druhé třetiny nastoupili kadaňští aktivně, ale domácí se brzy otřepali, i v prostřední části byli lepším týmem. Podařilo se jim opět dvakrát skórovat a zvýšili stav již na 4:0. Ve třetí třetině měli obě mužstva další šance ke vstřelení branky, ale oba gólmani byli na svých místech. Utkání tak skončilo jasnou záležitostí 4:0 pro HK Jestřáby Prostějov.

38.kolo, sobota 20.1.2007
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  4:0  (2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Kukla (Čech), 11. Hlouch (Říha), 29. Všetečka (Hlouch, Sedlák), 40. Hlouch (Duba, Říha).
Rozhodčí: Hradil - Poruba, R. Vengřín.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1428.
Střely na branku: 37:35.
Průběh utkání: 0:0, 4:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Biegl - Sedlák, Všetečka, Poživil, Suchý, Podešva, Doseděl, Flašar - Duba, Říha, Hlouch, Kukla, Čech, Korčák, Nakládal, Gengel, Vymazal, Škumát, Minařík.
Sportovní klub Kadaň: Stejskal - Pospíšil, Chotaš, Spitzer, Staněk, Kocek, Kloz, Suchánek, Hlubuček - Polanský, Derfler, Kajer, Pražák, Hlusička, Metlička, Freiberg, Krpenský, Postl, Gellner, Veverka.

Domácí Jestřábi chtěli zaskočit soupeře ze severu Čech již v úvodu a začali velice aktivně. Prvních pět minut hosty prakticky nepustili do svého obranného pásma. O příležitosti se starala hlavně první lajna, ale všechny končily na vynikajícím Stejskalovi. Počáteční nápor dokázal zužitkovat až Petr Kukla v 8. minutě, kterému před branku poslal puk Filip Čech. První jmenovaný si položil Stejskala a nadvakrát se mu podařilo ho přehodit – 1:0. Ani po obdržené brance se Kadaň dopředu moc netlačila a tak mohli domácí odskočit na rozdíl dvou gólů. To se stalo v 11. minutě, když Lukáš Říha zatáhl kotouč do pásma, našel dobře najetého Romana Hloucha a ten ranou zápěstím trefil přesně mezi beton a vyrážečku hostujícího bránkáře – 2:0. Až po této brance se Kadaň dostala před domácí branku, kde nejprve nepříjemně z kruhů pálil Metlička a poté od modré Suchánek, Biegl v domácí kleci byl pozorný. Konec třetiny ovlivnilo vylučování hráčů hostí a špatně nacvičené přesilovky domácího týmu, takže k vidění příliš pěkný hokej nebyl.

Na začátku druhého dějství dostali možnost zahrát si přesilovku i hosté, ale nedokázali s ní naložit tak jak by chtěli. Velmi blízko k třetí brance byli Jestřábi ve 25. minutě, Stejskala se povedlo prostřelit mezi betony Vymazalovi, puk ale těsně minul levou tyčku. Na druhé straně předvedl své gólmanské umění Radovan Biegl proti Polanskému, který s pukem přejel přes celé brankoviště ale zakončit se mu nepovedlo. Ve 29. minutě zvyšoval v přesilovce na 3:0 David Všetečka, který dorazil vyraženou Hlouchovu střelu od modré. Hned na mohl skórovat i Poživil, jeho střela propadla Stejskalovi na brankovou čáru, ale hokejky domácích útočníků byly na doražení krátké. Druhá část druhé třetiny se poté nesla v duchu vyhazování puků domácích ze třetiny a následné snahy o útok ze strany hostů. Až 11 sekund před koncem se jako blesk z čistého nebe před brankou zjevil Roman Hlouch a zužitkoval přesnou přihrávku Duby zpoza branky- 4:0.

Hned na začátku třetí třetiny se do slibné šance dostal Hlouch, toho vyslal proti Stejskalovi Duba, Hloucha ale v poslední chvíli zastavil kadaňský obránce. Za pár okamžiků si oba role vyměnili, tentokrát nahrával zpoza branky Hlouch na Dubu, jeho projektil skončil v připravené lapačce Stejskala. Poté tempo opadlo v následných přesilovkách, které ani jednomu týmu nešly. Od 53. minuty až do konce hráli domácí v oslabení. Hosté si v přesilovkách sice vytvořili tlak, ale gólově ho promítnout nedokázali. Domácí brankář Radovan Biegl tak poprvé v dresu Prostějova udržel čisté konto a Prostějov tak vyhrál 4:0.

Miroslav Lučan

Miloš Pecka (trenér Kadaně) : Já budu velice stručný, o zápase rozhodla první třetina, kdy jsme hráli bez pohybu a to ve všech třech pásmech. A takovým hráčům jako jsou Hlouch a Říha tenhle styl hraje do karet a výsledek 0:2 byl pro nás ještě zlatý. Každou třetinu jsme se sice zlepšovali, ale zápas se musí hrát od začátku, protože těžko můžeme chtít body z utkání, jehož začátek takhle zaspíme, jako se nám to stalo dnes.

Aleš Flašar (trenér Prostějova) : Jsem rád, že se nám v dnešním zápase podařilo zvítězit, protože Kadaň měla v posledních zápasech velice dobré výsledky. Kluky jsem před zápasem upozorňoval na to, že je to mužstvo velice nebezpečné. Líbil se mi celkový vstup týmu do utkání, s takovým odhodláním s jakým vlétli dnes hráči do zápasu jsem je už dlouho nastupovat neviděl. Souhlasím s kadaňským kolegou, že na počátku jsme je asi dost zaskočili a výsledek 2:0 byl pro ně více než přijatelný.