Jasné vítězství, Kadaň opět boduje

Michal Berg | 12.02.2004 | |

Zápas 13. kola byl pro Kadaň jasnou záležitostí. Pěti brankami smetla soupeře a nepřipustila ztrátu ani jednoho bodu.

13.kolo, sobota 25.10.2003
Sportovní klub Kadaň - HC Slezan Opava  5:1  (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 5. Polanský (Kašík, Hlavatý), 26. Stavenský (Vilášek, Pospíšil), 27. Vilášek (Kuchler), 39. Pospíšil (Vilášek, Polanský), 50. Kukla (Kreuzmann, Tvrdek) - 31. Přibyla (Prokop, Šebesta). Rozhodčí: Florian - Mašek, Stulák. Vyloučení: 8:10, Harazim, Suchánek, Šlupina (všichni Opava) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 700.
Sportovní klub Kadaň: Fikrt - Pospíšil, Vilášek, Kivoň, Hlavatý, Punčochář, Klaus - Stavenský, Kuchler, Polanský - Tvrdek, Derfler, Kreuzman - Kašík, Pech, Kajer - Kukla.
HC Slezan Opava: Šlupina - Přibyla, Prokop, Růčka, Vosátko, Ptáček, Vnenk, Kramný - Šebesta, Sochorek, Suchánek - Lhotský, Harazim, Mikšan - Duba, Zdeněk, Komínek - Kříž.

Slezan nevstoupil do zápasu v Kadani špatně, důsledně bránil a nepouštěl domácí do větších šancí. V úvodu si při přesilové hře vypracoval dobré příležitosti, ale krátce po jejím skončení poprvé inkasoval. V 5. minutě se po přihrávce Kašíka trefil útočník Tomáš Polanský. Hosté si v první části také vytvořili několik příležitostí, ale ani jednou neudeřili. Mírnou převahu měli domácí, kterým ovšem bral vítr z plachet jejich bývalý brankář Roman Šlupina.

Prostřední část byla ve znamení dvojnásobných přesilových her. Rozhodčí Florian byl rozhodně přísnější na opavské hráče, kteří hráli v oslabení o dva hráče za jedinou třetinu dokonce třikrát. A šlo o pořádně dlouhé přesilovky. Nejkratší byla první, tu totiž ukončil už po devíti vteřinách Stanislav Stavenský, jenž skóroval po pěkné kombinaci s bývalým opavským obráncem Viláškem a dalším bekem Pospíšilem. Pokračovala přesilovka pět na čtyři a "Opavák" Daniel Vilášek se pomstil třetí brankou Kadaně. Na začátku 31. minuty se trefil rovněž v početní výhodě Kamil Přibyla. Opava tak snížila na 1:3 a měla více než minutu možnost hrát v pěti proti třem. Opava nevyužila několik příležitostí ke skórování a udeřilo na druhé straně. Opava sice ještě přežila dlouho přesilovku domácích pět na tři, při následujícím dvojnásobném oslabení, které mělo opět trvat více než minutu, však již hosté neodolali. Viláškovu přihrávku usměrnil do sítě Petr Pospíšil.

Čtvrtá branka vzala Opavě reálnou naději, přesto však hosté bojovali o co nejlepší výsledek. Šebesta se Sochorkem předvedli učebnicovou kombinaci, domácí gólman Michal Fikrt se však zaskvěl prvotřídním zákrokem. O minutu později si na kadaňského gólmana nepřišel ani Harazim, který při nájezdu zkoušel blafák. Ve vlastním oslabení pak ujela dvojice domácích Kajer s Pechem, ale Šlupina je vychytal. O chvíli později na něm ztroskotal i Kuchler. Definitivní podobu výsledku dal v 50. minutě Petr Kukla, jenž je v Kadani na hostování ze Slavie Praha a naskočil až do třetí třetiny utkání.

Michal Berg

Josef Doboš (Opava): Prohráli jsme, protože jsme byli nesmyslně vylučováni do třech. Myslím, že takový styl rozhodování do národní ligy nepatří. Měli jsme ještě šanci po snížení na 1:3, ovšem šli jsme dvakrát do třech a při druhém oslabení inkasovali čtvrtý gól. Tím bylo prakticky po zápase. Dobrý výkon podal brankář Roman Šlupina.

Alois Chlustina (Kadaň): Přistoupili jsme k utkání zodpovědně, protože jsme nechtěli, aby se na nás soupeř dotáhl v tabulce. Ze začátku nám dělal problémy brankář Šlupina, který u nás v předminulé sezóně působil.