Hradec bojoval, přesto odjel s prázdnou

Jakub Coufal, Martin Gahler | 17.09.2008 | |

S povinností bodovat vstupovali Severočeši k domácímu duelu s Hradcem Králové. Zápas se nesl ve vyrovnaném a divácky atraktivním duchu. Časté přesilovky a přelévání aktivit z jedné strany na druhou se muselo divákům líbit. O něco delší konec provazu drželi na své střídačce Kadaňští, kteří postupně navyšovali svůj náskok do konečného stavu 3:0. Hvězdami obou celků byli gólmani, ačkoliv šťastnějším hrdinou byl bezesporu Hanuljak, který si připsal první vychytanou nulu.

3.kolo, středa 17.9.2008
Sportovní klub Kadaň - Královští lvi Hradec Králové  3:0  (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Kajer (Boušek, Šíp), 41. Višňák, 48. Šíp (Kolarz, Boušek). Rozhodčí: Svitka - Koskuba, Bertlík . Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 45:31. Průběh utkání: .
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak - Szakal, Višňák, Kolarz, Kloz, Mašek, Pospíšil, Kramár, Boguský, Boušek, Šíp, Kajer, Ton, Fink, Zika, Indra, Stehlík, Valský, Kadlec, Rybecký, Derfler.
Královští lvi Hradec Králové: Koutský - Táborský, Lesák, Zukal, Hendrich, Pazdera, Karlíček, Burian, Seidl, Fořt, Roubík, Suchý, Hruška, Koudelka, Kadlec, Volráb, Filip, Moskal, Nedorost, Ulehla, Rákos.

Z aktivních přesilovek vytěžila Kadaň jednobrankový náskok

Hosté přijeli do Kadaně nabití energií, kterou v úvodních minutách vynakládali na řádné procvičení Hanuljaka. Kadaň kontrovala přesilovou hrou, během níž musel několikrát zasahovat muž v masce Koutský. Sotva se stihl hradecký hříšník vrátit, putoval na trestnou lavici další zástupce z řad červenobílých. Ačkoli se elitní formace Kadaňských opět usídlila v útočném pásmu, branky se diváci nedočkali.
Do třetice všeho dobrého se dnes ukázalo jako pravdivé pořekadlo. Čas 11:06 znamenal první úder kadaňské přesilovkové lajny. Po závaru a pohledné kombinaci dorážel na dvakrát Kajer. Na 1:0 asistovali Boušek se Šípem.
Po radosti přišla opět tvrdá dřina domácích. Hosté měli v 14. minutě možnost srovnání kroku při 20 sekundové dvojnásobné početní výhodě. Energetici vystrkovali útočné růžky dosti nebezpečně, ale Hanuljak byl v této části hry důrazně proti. Závěr třetiny hráli hosté opět ve více mužích v poli, když kadaňská lavice nezvládla střídání. Nápor Hradeckých zastavila siréna a zbytek trestu se tak přesouval do dalšího dějství za stavu 1:0.

Hra zrychlila, přibylo šancí, pouze góly chyběly

Nepatrně živěji vypadal začátek prostřední třetiny. Po návratu domácího vězně na led se několik minut hrálo divácky atraktivním systémem nahoru dolů. Z Hradce Králové čišela chuť po vyrovnání, Kadaňští se občas museli spolehnout pouze na vyhazování puků. V 26. minutě přerušil apatii domácích pohledným kličkováním před Koutským Zika, avšak ani následná chumelenice hráčů v brankovišti neumístila puk do sítě. Na zrychlení hry zareagovali Energetici zvýšeným forčekingem. Domácí se nenechali ani v této činnosti zahanbit a po chvíli se již museli bránit ve 4 mužích v poli. V klidně se rozjíždějícím klání tak začala atmosféra místy viditelně houstnout.
V polovině zápasu dostali možnost početní výhody rovněž Severočeši. Pohledným sólem z půlky kluziště se blýskl Stehlík, avšak v pádu nezakončil přesně. Posléze se ke slovu dostali pro změnu Východočeši, kteří přidělávali Hanuljakovi notné starosti ze zachováním čistého konta. V 36. minutě se protáhl také hostující ochránce svatyně, když kadaňští hokejisté kombinovali v početní výhodě. Přesilová hra se protáhla na takřka čtyřminutovou, protože hradecký obránce čistil brankoviště s velkou vervou. Prakticky tak vystřídal předchozího hráče na lavici hanby. Když Kadaňští netrefili prázdnou branku, přišel trest v podobě vyrovnání sil na ledě.
V samém závěru dvacetiminutovky ujel v oslabení dvakrát Derfler, avšak jediným hrdinou obou duelů zůstal Koutský.

Rychlé zvýšení vycuclo z hostů veškerou energii

Jako blesk z čistého nebe přišla střela Višňáka pod víko v čase 40:30, která znamenala zvýšení na 2:0.
Energetici byli mírně zaskočeni, přesto neskládali zbraně. Po několika střelách Hradce přišla na řadu početní převaha Kadaně, která příliš vzruchu nepřinesla. V 45. minutě se situace opakovala i na druhé straně bojového tábora s velice podobným výsledkem bitvy.
V čase 47:34 přišel další zápis domácích. Po střele Kolarze od modré k pravé tyči šikovně ve vzduchu tečoval puk Šíp, 3:0.
Hradec Králové po inkasované brance pomalu začal ztrácet chuť do zápasu, čehož bylo důkazem zbytečné vyloučení hostujícího hráče v 49. minutě. Jednu z posledních šancí na zvrat výsledku měli Východočeši v polovině třetiny, avšak s minutovou přesilovkou nenaložili vůbec dobře. Nechali se totiž sami po chvíli vyloučit, čímž symbolicky ukázali, co je v dnešním zápase připravovalo o lepší výsledek. Právě nedisciplinovanost hostů dostávala Kadaňské do tempa, kteří tak v poklidu směřovali k premiérové výhře letošní sezóny. V závěru dějství ještě nechali Hradečtí několikrát vyniknout Hanuljaka, který přítomné publikum přesvědčil o zaslouženém čistém štítu.
Jakub Coufal, Martin Gahler

Milan Černý (trenér Kadaň): Pro nás to bylo první vykročení v těžkém rozlosování. Získali jsme důležité body, samozřejmě se žádná lehkost od hráčů čekat nedala. Někdo hrál na ledě více minut, někdo méně. Jak jsem říkal hráčům v kabině, jde o kolektivní výkon, což dneska opravdu byl. Hráči si tento dnešní výkon musí zapamatovat a pokračovat tak dál.

Pavel Pazourek (trenér Hradec): Ve čtyřech se zápas nevyhrává. Dnes jsme byli pořád vyloučeni.