Další porážka na Vysočině, play off se vzdaluje

Zdeněk Rajdl, Miroslav Lučan | 06.01.2007 | |

Ke svému prvnímu utkání v novém dresu SK Kadaň nastoupil gólman Jiří Stejskal a hned v úvodní třetině musel čelit několika zdařilým příležitostem Rebelů, zejména při dvojnásobné přesilovce. V závěru první části měli možnost početní výhody i kadaňští, ale ani oni nedokázali přesilovku využít, diváci tak v úvodní části branku neviděli. Ve druhé třetině se hrálo spíše na jednu branku a to Stejskalovu. Hlavně díky němu byl výsledek stále bezbrankový. To se však změnilo ve 37.minutě, kdy Postl obdržel trest do konce utkání za brutální faul kolenem a domácí tak zužitkovali přesilovou hru. V poslední části se Severočeši snažili vyrovnat, ale v koncovce se nedařilo. Ve 48.minutě se opět potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Nejprve měl dvě slibné šance Stehlík, ale nedal a na druhé straně Ondráček protlačil ve skrumáži puk za Stejskala. Minutu před koncem odvolali kadaňští brankáře, měli několik slibných šancí, skóre se však nezměnilo, utkání skončilo 2:0. Poprvé v sezóně tak kadaňští nevstřelili branku.

34.kolo, sobota 6.1.2007
Havlíčkův Brod - Sportovní klub Kadaň  2:0  (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 37.Jelínek, 48.Ondráček (Procházka, Kreuzer). Rozhodčí: Skoupý - Hejduk, Křivský Vyloučení: 6:9, navíc Postl 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 2:0.
Havlíčkův Brod: Neruda (Hamarič) - Kolář, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Vašíček, Pavlík, Krpálek - Fábry, Čermák,Kubeš - Havel, P.Jelínek, Borovanský - Varga, Kreuzer, Ondráček - Třetina, Matušík, Němec - Jonáš.
Sportovní klub Kadaň: Stejskal (Tichý) - Pospíšil, Pulpán, Spitzer, Staněk, Kocek, Hlavatý, Chotaš - Krpenský, Pražák, Buchal - Heřman, Fink, Metlička - Kajer, Polanský, Hlusička - Postl, Stehlík, Veverka - Hobl

Po překvapivém importu z Podkrušnohoří, přivítali Rebelové dalšího prvoligového zástupce ze severu Čech. Díky vstřícnému přístupu pražské Slavie nastoupili domácí téměř v kompletním složení.

O první rozruch v zápase se postarali brodští, když v 6.minutě z levého kruhu nepříjemně pálili P.Jelínek a zanedlouho Kreuzer. V 10.minutě zaměstnala hostujícího golmana čtvrtá formace Rebelů,dvě střely Matušíka však Stejskal vykryl. Ve 12.minutě přichází pro havlíčkobrodské dvouminutová dvojnásobná početní výhoda, která však byla spíše trestem. V 17.minutě při stejné výhodě hostů zazlobili postupně Metlička, Pospíšil a Spitzer, strážce domácí svatyně však pozorný. Stejně jako ke konci první části při několika ošemetných situacích soupeře.

Úvod prostředního dějství mnoho vzruchu nepřinesl, snad jen dvě střely P.Jelínka a pokus kadaňského Heřmana zblízka stojí za zmínku. Poté i díky dvěma po sobě jdoucím přesilovkám přitlačili Rebelové na pilu. Velké možnosti Kreuzera, Ondráčka a Borovanského však končí zásahy jistého Stejskala. Ve 35. minutě nepěkně zranil po faulu kolenem Postl domácího Pavlíka a odměnou za to odchází pod sprchy. Nabídnutá pětiminutová početní výhoda končí brankou. Ve 37. minutě je střelcem P.Jelínek, když jeho pokus nešťastně tečuje do vlastní sítě obránce Staněk - 1:0. O necelou minutu později se individuálně prosazuje Havel, který však ztroskotává na liberecké posile kadaňského brankoviště.

I v závěrečné části bylo šancí jak šafránu. Ve 45.minutě neproměnil Matušík svou možnost v přečíslení s Němcem na jediného obránce soupeře. Ve 47.minutě dvakrát nepříjemně dotíral hostující Stehlík. Nedáš - dostaneš.Díky svému důrazu se poté ve 48.minutě prosazuje Ondráček a zvyšuje vedení -- 2:0.

V poslední desetiminutovce domácí kontrolují skore a přichází i další golovky. V 51.minutě Kreuzer a v 53.minutě Šulc střílí do připraveného Stejskala. Stejně se vedlo i v 58.minutě Havlovi, který své solo trestuhodně zahazuje. V 59.minutě se zahřál i domácí Neruda, následuje oddechový čas a hra bez brankáře. Nic výrazného se však poté již kromě Metličkovi šance nestalo.

V bojovném zápase skoupém na pohledné momenty se zaslouženě radují domácí. Golman Neruda navíc podruhé v sezoně udržel čisté konto.

Zdeněk Rajdl

Petr Novák (Havlíčkův Brod): My jsme k utkání přistoupili tak, že nesmíme dostat gol a naopak potrestat chyby soupeře. V útočném pásmu jsme byli agresivnější a to rozhodlo, myslím, že jsme dnes zaslouženě zvítezili.Chtěl bych tímto pozvat diváky na následující dvě střetnutí proti favoritům soutěže.Obránce Pavlík má pravděpodobně pohmožděné stehno.

Miloš Pecka (SK Kadaň): Začátek utkání se nám povedl, hráli jsme celkem aktivně,dobře jsme bruslili. druhou část jsme hráli hodně v oslabení.Utkání rozhodl faul Postla a další vyloučení,která sebrala našim klíčovým hráčům mnoho sil. V závěru už jsme se bohužel neprosadili.