Chrudim viděla odhodlaný boj Kadaně do poslední minuty

Jakub Coufal, Petr Dejnožka | 03.02.2010 | |

K a d a ň - Značně obměněný kádr Kadaně absolvoval dlouhou cestu do Chrudimi, která v poslední době přesvědčivě sbírá body pro play-out. Ačkoli hosté dopláceli na logickou nesehranost, přesto byli aktivním domácím velice vyrovnaným soupeřem. O velkém duchu uvnitř týmu svědčí fakt, že ani za stavu 3:1 se Kadaňští nesložili, dokázali snížit a při závěrečné power-play zle potrápili všechny příznivce Chrudimi. Kadaň sice nepřiváží body po prohře 3:2, ale dokázala si, že i v těžké situaci se dokáže semknout, 8. místo tak bude v sobotu stále ve hře.

45.kolo, středa 3.2.2010
HC Chrudim - Sportovní klub Kadaň  3:2  (2:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Fořt (Vágner, Mocek D.), 16. Klejna (Rákos, Kousal), 28. Rákos (Kousal, Klejna) - 2. Ton (Freiberg, Mužík), 37. Schmidt (Sikora, Seman) Rozhodčí: Ondřej - Čížek, Prchal Vyloučení: 4:8 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 640 Střely na branku: 37:30 Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2,
HC Chrudim: Landsman (Němec) - Drtina, Malinský, Vágner, Zukal, Charousek K., Toužimský, Mocek P., Mocek D. - Zadina, Martinec, Žák, Klejna, Kousal, Rákos, Fořt, Král, Varga, Radil, Blažek, Šeda
Sportovní klub Kadaň: Štěrba (Kaššák) - Schmidt, Szakal, Zmeškal, Rutta, Hartmann, Mašek, Žižka, Seman, Charousek J., Sikora, Ton, Freiberg, Mužík, Rohan, Bursík, Tsyganov, Malát Hofmeister, Milotínský

Na chrudimský stadion dorazil tým s jistotou postupu do předkola play-off, a tak se hrálo „pouze“ o kosmetické body, které v případě Chrudimi by byly velmi cenné k play-out. Kadaňští mohli pří případné výhře postoupit i na sedmou pozici, prohra by ji mohla sesunout až na místo dvanácté. I podle toho úvod utkání vypadal. Hned druhá minuta a první střela na Landsmana skončila za jeho zády. Zajímavou akci předvedl Karel Ton, po které sice skončil i s pukem za brankou, ale po následné otočce již mířil do černého – 0:1. Na vyrovnání ale diváci na chrudimském stadionu dlouho čekat nemuseli. Pěknou akci předvedli chrudimští útočníci, na jejímž konci byla teč Patrika Fořta, který se tak trefil již potřetí za poslední dvě utkání – 1:1. Po této brance domácí nadále téměř drtili svého soupeře sprškou střel a přihrávek, jenže gólově se podruhé prosadili až úderem 16. minuty, kdy v dobré pozici postavený Rákos ješte vylepšíl akci přihrávkou na volného Michala Klejnu, kterému nedělalo problém trefit prázdnou branku – 2:1. Domácí byli opravdu na koni a nedovolovali hostům žádné kombinační akce, ba ani větší příležitosti.

Druhá třetina pokračovala v úvodu ve stejném duchu, jako ta první. Třetí branku mohl přidat Lukáš Král, ale v posledním okamžiku netrefil poloodkrytou branku. Vše napravil v 28. minutě Daniel Rákos, který v přesilové hře hledal volného spoluhráče, jenže trefil brusle hostujícího beka, od které kotouč skončil v síti – 3:1. To bylo v podobě gólů ze strany domácích vše. Do hry se poté vložili i hosté z Kadaně. Prvním chrudimským vyloučeným v zápase byl Jiří Malinský a tuto výhodu Kadaň využila. Marek Sikora vypálil od modré a skákající puk srazil za Landsmanova záda Tomáš Schmidt – 3:2.. Dvě minuty před koncem druhé třetiny se velice zvýraznili oba gólmani, když nejprve Landsman překrásným skokem vychytal Semana a na druhé straně se zaskvěl semaforem Erik Štěrba proti Kousalově ráně.

Třetí perioda začala svižně, hlavně díky dvojnásobné přesilovce hostí, jenže s ní Kadaň nedokázala patřičně naložit. Hra se výrazně zklidnila a trochu odpočinku si mohli dopřát oba gólmani. Obrany pracovaly dobře a nedovolovaly soupeřovým útokům téměř nic. Vše se schylovalo k napínavému závěru. A ten přišel. V čase 58:31 přišel time out kadaňského trenéra a hra bez brankáře. Tlak sice byl, jenže nazval bych ho takovým rohovým. Přejíždění z jednoho rohu kluziště ke druhému sice vypadalo zajímavě, ale ke střele se hosté nedostali. Všechny naděje ukončil chvilku před koncem zbytečným vyloučením Jiří Charousek a definitivně pohřbil šance Kadaně na body. Naopak domácí Chrudim se opět přiblížila ke třináctému Berounu.

Petr Dejnožka

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Samozřejmě jsme rádi za třy body. To asi jediné, jelikož si myslím, že ten zápas jsme mohli rozhodnout už v první třetině protože i když jsme prohrávali smolnou brankou 0:1, tak poté jsme byli lepší, měli jsme tlak a i několik vyložených šancí. Kadaň byla oslabená, jelikož jí odešlo mnoho hráčů do Chomutova a ten dnešní výsledek měl být mnohem, mnohem výraznější, takže s herní stránkou nemůžeme být spokojeni, ale na druhou stranu 3 body a poprvé toto mužstvo vyhrálo potřetí za sebou v základní hrací době, což je další důležitý moment v play out. Šumperk totiž neustále bojuje a i když dnes prohrál, měl ke zisku tří bodů velmi blízko. Ještě k dnešnímu zápasu bych zmínil, že výborně chytal brankář, dali jsme opět branku z přesilové hry, za což jsme rádi a jak jsem již říkal, nejsem spokojen s celkovým projevem. Měli jsme zápas rozhodnout už někdy do 23. minuty a ne se strachovat o výsledek až do konce.

Jiří Rech, asistent trenéra SK Kadaň: Utkání začalo dobře. Dali jsme první branku a měli jsme následně nějaké šance, bohužel jsme byli třikrát, čtyřikrát venku v první třetině a dostali jsme dvě branky v oslabení, z čehož těžili domácí, jelikož dali ze tří branek dvě právě ve své přesilovce. Kdyby jsme byli kompletní, tak se domnívám, že jsme zde dnes vyhráli. Dnes to bylo totiž uvolněnější utkání, jelikož jsme neměli svázané ruce tím, že musíme vyhrát a domácí v podstatě bojují o přežití.