Cesta k vrcholu pokračuje! Kadaň sestřelila Sarezu

Marek Mikeš, Martin Gahler | 13.12.2004 | |

Čtvrtou výhru v řadě vybojovali hokejisté Kadaně ve veledůležitém utkání na ledě ostravské Sarezy. Dlouhé cestě přes takřka celou Českou republiku dali svými brankami rychle zapomenout Polanský, Postl a Pospíšil. Od úvodu druhé třetiny předváděli hosté výbornou obranou hru, pečetěnou výkonem brankáře Petra Ježe. Ten oslavil návrat mezi tyče famózním způsobem, vychytal čisté konto! Kadaň porazila Ostravu 3:0, po třetinách 2:0, 1:0. 0:0.

31.kolo, pondělí 13.12.2004
HC Sareza Ostrava - Sportovní klub Kadaň  0:3  (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 9.Polanský (Kuchler, Vobořil), 16.Postl (Jabrocký, Klaus), 21.Pospíšil (Pech). Rozhodčí: Trombík - Brada, Pala. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 400. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 0:2, 0:3.
HC Sareza Ostrava: Hamrla - Buček, Chmelíř, Grman, Gróf, Holík, Mocek, Vašut, Vrtík - Bařica, Duba, Čech, Gelačák, Glas, Holuša, Janeček, Krenželok, Pavlačka, Procházka, Sochorek, Šebesta.
Sportovní klub Kadaň: Jež - Hlavatý, Klaus, Meňhart, Pospíšil, Staněk, Vobořil - Derfler, Hlusička, Jabrocký, Kajer, Kuchler, Pech, Pelán, Polanský, Postl, Stavenský, Tvrdek, Žák.

Pondělní souboj Sarezy Ostrava s SK Kadaní sliboval pro diváky urputný boj, neboť se případný vítěz mohl pro tuto chvíli přiblížit vysněné osmičce. Jenže realita byla jiná. Do první třetiny vstoupili soupeři vlažně. První nebezpečnější akci vymysleli hosté ve 3. minutě, kdy Petr Pospíšil vyzkoušel tvrdost Hamrlovy lapačky. O tři minuty později zkoušelo své štěstí domácí trio Sochorek - Šebesta - Holík, jenže finální přihrávku nedotáhli do konce. V 7. minutě si Stavenský s Hlusičkou pohrávali s domácími obránci, ale gól padl až v čase 8.58 - Jiří Kuchler nalezl výborným pasem od červené na modré najíždějícího Tomáše Polanského, a ten své sólo podél mantinelu zužitkoval ranou za Hamrlova záda. Sedm minut se pak hrál docela pohledný hokej s šancemi na holích obou týmů, ale brankou nezaváněla žádná. Když zničehonic na modré stojící Jaroslav Jabrocký poslal křižnou příhru na Martina Postla, který v klidu zasunul puk mezi betony domácího gólmana - 0:2. V samotném závěru si vynutila tlak Pavlačkova formace, jenže domácí jakoby nechtěli střílet, a nejen proto první část prohráli.

Lidé v prořídlém hledišti ještě nebyli pořádně na svých místech, když 54 sekund po úvodu druhé části prohrávala Ostrava už o 3 branky. Celé akci předcházela střela Lukáše Pecha do boční síťky brány. Následné objetí brány, a s pomocí domácích se kotouč dostal až k Petru Pospíšilovi, který z mezikruží propálil vše co mu stálo v cestě. Hokejová krása v těchto momentech vzala definitivně za své. Díky nepřesným příhrám borců z obou týmů se útočníci ke kotouči ani nedostali. Ostravští opticky Kadaň přehrávali, ale zatímco komplikované vymýšlení gólovek ubíralo domácím potřebný čas, měli hosté spoustu jednoduchých brejků, které nikdy nedotáhli do konce. V 33. minutě se blýskl v bráně Kadaně Petr Jež, když nedal vyniknout Krenželokovi, a na druhé straně o 2 minuty později uniká v oslabení Jiří Kuchler, jež si vytáhl Roberta Hamrlu 3 metry před bránu, ale domácí brankář střelu vystihl. Hamrla v této třetině vynikl ještě jednou - to bleskovou lapačkou zabránil Marinu Postlovi ve vstřelení 4. gólu.

Třetí třetina nepřinesla mnoho hokejového. Na hráčích se zračila únava ze sobotního utkání. Kadaň si své vedení jistila aktivním napadáním. Snad nejblíže ke gólu této třetiny byl domácí Krenželok ve 48. minutě, jenže letící puk zachytil Petr Jež na brankové čáře, a snad definitivně pohřbil naděje Ostravě na jakýkoliv bodový zisk. SK Kadaň si tedy odváží z Ostravy cenné tři body, které se jí budou v celkovém součtu určitě hodit. Jen je škoda, že se o tyto body bojovalo divácky nepříliš pohledným zápasem.

Jindřich Poledna, Martin Gahler, Marek Mikeš

Alois Chlustina (SK Kadaň): Podali jsme vynikající výkon, jeden z nejlepších na ledě soupeřů. Hráli jsme disciplinovaný hokej, všechno podtrhl bezchybný výkon brankáře Ježe. Zlom utkání byl za stavu 2:0, kdy jsme přečkali dvojnásobné oslabení trvající přesně 100 sekund. Náš celoplošný agresivní hokej slavil úspěch.