Boleslav nedala domácím šanci

Jindřich Poledna, Míša Sládková | 17.12.2005 | |

Ačkoliv chtěla Kadaň bojovat o další body pro postup do play-off, nedala v zápase proti Mladé Boleslavi ani branku. A protože další tři inkasovala, v každé třetině jednu, odvážejí si středočeši všechny tři body. Kadaňský útok by potřeboval polít živou vodou, už druhý zápas se nepodařilo žádnému hráči vsítit branku. A bez gólů se tři body získat nedají.

33.kolo, sobota 17.12.2005
Sportovní klub Kadaň - BK Mladá Boleslav  0:3  (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11.Kocak (Kolda, Kadlec), 29.Nouza (Fadrný), 46.Beck (Kocak, Nouza). Rozhodčí: Kubeš - R. Prchal, T.Prchal. Vyloučení: 4:7, navíc Klaus (KAD) OK za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 0:3.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Staněk, Hlavatý, Lašek, Pospíšil, Hlubuček, Plaček, Zika, Buchal Kajer, Žák, Hlusička, Postl, Hahn, Oliveris, Švejda, Hubínek, Tauš, Řepík.
BK Mladá Boleslav: Mařík - Vyhlídal, Jelínek, Kolda, Řezníček, Čech, Všetečka, Klimeš, Havelka, Fadrný, Nouza, Nedorost, Pospíšil, M. Krupka, Beck, Vrbata, Kocak, L. Krupka, Kadlec.

První třetina: Boleslav určila průběh utkání

V prvních minutách se zkoušelo, jak blízko ke gólmanovi je možné se dostat, co všechno si troufnou strážci svatyní vyrazit a za čím raději sklapnou lapačku. V sedmé minutě jen Mařík z ledu sledoval, jak před ním kotouč po dorážkách létá nahoru a dolů.

O tři minuty později se dvířka trestné lavice zavřela za domácím Buchalem. Pro hosty to byl jednoznačný pokyn k ataku kadaňské branky. A snaha se vyplatila. Ze spolupráce Koldy s Kadlecem vznikla dělovka vyslaná k domácímu muži s maskou. Do rány ještě vstoupil Kocak a svou tečí poslal hosty do vedení 1:0.

Čtyři minuty před první přestávkou se ke slovu dostali i černožlutí. Ke konci domácí přesilovky se musel Mařík v bráně ohánět, řítila se na něj jedna dorážka za druhou. Situaci nakonec uklidnil jedním pohybem lapačky.

Druhá třetina: Kombinací na 2:0

V úvodu druhé dvacetiminutovky přišla slibná akce domácích při přesilové hře. Z prostoru mezi kruhy vyšla střela, která však k nelibosti domácích našla místo pouze v dobře sklapnutých betonech gólmana. Ve 29. minutě přišla studená sprcha pro domácí v podobě druhého gólu. Kadaňská obrana zřejmě přehlédla Fadrného, který se dostal k puku za klecí a bez větších problémů pak neservíroval přesnou přihrávku najíždějícímu Nouzovi. Tomu již nestálo v cestě za zakončením vůbec nic.

Pár vteřin po gólové akci se museli Boleslavští chytat za hlavu při pohledu na puk, který si to pomalu šinul pod Hüblovým betonem skrz brankoviště. Pro pokračování svého putování si ale vybral druhou stranu tyčky. Ve 32. minutě měl rozhodčí plné ruce práce. Za Hlubučkovo podražení dostali hosté výhodu. Snažili se vynutit si skulinku mezi betony domácího strážce svatyně a tyčkou. Po třetí dorážce tento plán slavil úspěch, branka ale padla až po odpískání a skóre se neměnilo ani po protestech hostí. Pár vteřin nato odcházel do šaten za nesportovní chování kadaňský Klaus. V závěru druhé třetiny se na ledě mírně přiostřilo a do šaten se odcházelo po akci Kadaně. Mařík ale hájil své teritorium bezchybně.

Třetí třetina: Třetí branka uzavřela zápas

Stav 0:2 není ještě nemožné otočit a domácí to moc dobře věděli. Jenže ve 46. minutě se jednička na světelné tabuli neobjevila. Naopak, vedle domácí nuly vyrostla trojka. Beck se téměř sám vydal na výlet domácí obrannou třetinou. Nejprve si akci připravil střelou kousek od modré, kterou Hübl vyrazil před sebe. Beck poté již neměl s dorážkou moc práce.

O utkání tak bylo téměř rozhodnuto. K větší, nebezpečnější akci se dostali Severočeši ke konci své přesilové hry. Mařík si musel několikrát sáhnout na puk, ale lovit ho z branky nemusel. Mladá Boleslav tak přemohla Kadaň 3:0.

Jindřich Poledna, Míša Sládková

Petr Haken (Mladá Boleslav): Myslím si, že jsme dnes byli lepší než Kadaň a projevilo se to právě ve vstřelení třech branek. Podle mne také rozhodla naše první využitá přesilová hra. Přesně o to se snažíme a tyto akce cvičíme. Trošku i štěstí nám přálo. Po prvním gólu už druhá i třetí třetina patřila jasně nám. Kadaň jsme nepouštěli ani do vyložených šancí a výhru jsme si pohlídali.

Miroslav Novák (Kadaň): V první třetině jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Hráli jsme opatrný hokej, nehrnuli jsme se zbytečně dopředu. Věřili jsme, že dáme první gól, ale bohužel to nevyšlo. Soupeř využil jednu příležitost, přesilovou hru. Soupeř jako Mladá Boleslav je hodně kvalitní. Boleslav si to krásně pohlídala a byla daleko lepší než my.