Bodový příděl se nezastavil ani v Jihlavě

Jakub Coufal | 13.01.2010 | |

K a d a ň - S vítěznou formou zajížděli Kadaňští v rámci 39. kola do Jihlavy, které se doma v poslední době příliš nedařilo. Úvod utkání byl z obou stran opatrný, změna skóre přišla až ve 12. minutě, kdy šli Severočeši do vedení. Dukla se snažila vyrovnat, ale několik minut před půlí střetnutí přišla drtivá pětiminutovka Kadaně, ve které hosté nastříleli 4 branky, kterými víceméně rozhodli o osudu duelu. Jihlava vykřesala jiskřičku naděje v poslední části, kdy snížila na 2:5, ale po brankové odpovědi Gombára bylo definitivně jasno o triumfu Severočechů v poměru 2:6.

39.kolo, středa 13.1.2010
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  2:6  (0:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 34. Haluza (Bezděk), 44. Hodek (Čachotský, Staněk) - 12. Gombár (Charousek, Boušek), 26. Kuběna (Domin), 27. Bauer (Ťupa), 29. Ton (Mužík), 30. Balász (Bursík, Bauer), 51. Gombár (Charousek, Ťupa). Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. <Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 914. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
HC Dukla Jihlava: Řehoř (Benda) - Ficenc, Dobrovolný, Staněk, Kašpar, Posmyk, Takáč, Novák - Hodek, Krupka M., Čachotský - Stránský, Mareš, Haluza - Pitule, Bezděk, Krupka L. - Rytnauer, Zeman, Polcar
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Kaššák) - Ťupa, Rutta, Kloz, Prošek, Zmeškal, Hlubuček, Schmidt, Szakal - Balász, Bauer, Bursík - Gombár, Charousek, Boušek - Kuběna, Domin, Tsyganov - Ton, Freiberg, Mužík

Po pěti výhrách v řadě očekávali fanoušci Kadaně tuhý boj o šestý zářez na pažbě. Vyhlídky nebyly špatné, Jihlavě se v poslední době moc nedařilo a poslední vzájemný zápas na Vysočině skončil pro Kadaň vítězstvím.

Ve 12. minutě poslal tým hostí do vedení Jiří Gombár - 0:1. O pár sekund později mohl zvýšit Bauer, ale Řehoř jeho střelu do odkryté branky zázrakem zlikvidoval. Jak už to tak v soubojích s Kadaní bývá, nebyl to ofenzivní koncert, nýbrž tuhý boj o střední pásmo.

To se změnilo ve 26. minutě. A to setsakramentsky radikálně! Jako v hororu od Poeho si musel připadat Řehoř. Nejdříve se proti němu spiklo hrazení, které nečekaně odrazilo puk k Pavlu Kuběnovi. Kadaňský hokejista využil situace a pod nohou jihlavské jedničky zvýšil na 2:0.

O 51 vteřin poté... Kadaňští využívají přesilovou hru. Jakub Bauer doráží po střele Ťupy - 0:3.

O 122 vteřin poté... Opět gól z dorážky. Karel Ton jím vyhání Řehoře z branky - 0:4

O 38 vteřin poté... Brilantní akci předvádí duo Bursík - Balász. Prvně jmenovaný přihrává zkušenému kolegovi zpoza branky a než si Benda stačí sáhnout na puk na světelné tabuli svítí 0:5.

Bylo již sice po zápase, ale na domácích bylo sympatické, že druhou polovinu zápasu nevypustili. Ve 34. minutě rozjásal torzo fanoušků Petr Haluza - 1:5. Nic na výsledku nezměnila ani trefa Daniela Hodka ze 44. minuty. Tečku za zápasem udělal Jiří Gombár, když překonal Bendu z velkého úhlu střelou na rameno. Jihlava podlehla Kadani 2:6.

Pavel Zeman, Jindřich Poledna

Jiří Rech (asistent trenéra Kadaně): „V tři body jsme před zápasem ani nedoufali. Přijeli jsme sem pro ten jeden bodík, ale takhle je to nádherné. Rozhodlo proměňování šancí. My jsme každou druhou šanci dali, domácí ztroskotali na našem výborném gólmanovi, který už nás drží několik zápasů.“

Roman Mejzlík (trenér Jihlavy): „Ze začátku jsme si vypracovali nějaké příležitosti, ze kterých jsme ale gól nedali. Soupeř nám jednou odjel do situace dva na jednoho a byl z toho gól. Ve druhé třetině jsme dostali takový gól... No prostě když se nedaří, tak se nedaří. Odrazem o plexisklo na hůl soupeře. Tenhle gól nás položil. Dostali jsme pak rychlé branky a nedokázali se vrátit do zápasu. Naše bolest trvá dál. Z každého gólmana tady děláme gólmana do nároďáku, protože neproměňujeme šance.“