Ani náskok v cílové rovince k bodům v Litoměřicím nestačil

Jakub Coufal | 29.02.2012 | |

K a d a ň - Hokejisté z Kadaně vkročili do utkání v Litoměřicích hodně opatrně. Domácí si aktivní hrou vybudovali dvoubrankový náskok a začalo to vypadat na jasný průběh. Kadaň se přesto nevzdala a dvojící branek vyrovnala, aby před závěrečným finišem dokonce získala náskok. Litoměřice však v posledních 2 minutách srovnaly krok a zaskočené hosty ihned dorazily i vítězným gólem. Kadaň tak prohrála poměrem 4:3 a odjíždí bez bodu.

0.kolo, středa 29.2.2012
Stadion Litoměřice - Sportovní klub Kadaň  4:3  (2:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Lenc (Martinka, Boháč), 9. Drábek (Šinágl, Tvrzník), 59. Horčička (Hašek, Holomek), 60. Hašek (Drábek, Slížek) - 9. Mikšovic, 22. Szakal (Boušek, Mikšovic), 55. Szakal. Rozhodčí: Úlehla - Frodl, Svoboda. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 890. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Stadion Litoměřice: Sklíba (Meravý) – Drábek, Holomek, Dudáš, Evan, Martinka, Boháč, Kříž, Gengel – Kafan, Šinágl, Tvrzník – Loskot, Belay, Hašek – Lenc, Slížek, Novák M. - Horčička, Hlusička, Zavřel.
Sportovní klub Kadaň: Jarina (Závorka) – Trefný, Bombic, Malínský, Révay, Tomeček, Szakal, Zmeškal, Mazanec – Skořepa, Charousek, Novák V. - Andres, Kůs, Hofmeister – Ton, Mikšovic, Boušek – Stoklasa, Mála, Chlouba.

Utkání zahájila střela Tvrzníka, kterého našel mezi kruhy přesnou přihrávkou Šinágl. Domácí útočník vypálil bez přípravy, ale střela mu nesedla ideálně a Jarina stihl zasáhnout pravým ramenem. Také hosté se ještě v první minutě osmělili a vydali se do útoku. První zásah si tak připsal domácí brankář Sklíba, pro kterého to byl první zápas sezóny, do kterého zasáhl od samého začátku.

Na změnu skóre čekali diváci pouze něco málo přes pět minut. Kadaňští doplatili na svou disciplínu a Stadion měl možnost dvojnásobné přesilovky. Trefného trest ještě hosté přečkali bez úhony, Zmeškal si však na trestné lavici nepobyl celé dvě minuty. Jeho vyloučení potrestal Radan Lenc, který využil volného prostoru na brankovišiti a pohotově dorazil střelu Ondřeje Martinky od modré čáry.

Náskok domácích se rozrostl v úvodu 9. minuty. Šinágl našel přesnou přihrávkou před brankou najetého Václava Drábka, kterému stačilo pouze nastavit hůl a usměrnit kotouč do pravého horní růžku. Kadaňští však dlouho neotáleli s odpovědí na druhý zásah domácích. O šestadvacet sekund později získal puk v pravém rohu útočného pásma Stanislav Mikšovic, vyjel před branku a střelou mezi betony překonal brankáře Sklíbu. Domácí gólman již do první sirény žádný další gól nepustil, navíc se vytáhl proti střele Charouska z hranice brankoviště, kterou ukryl ve své lapačce. Stejně úspěšný byl také Jarina, stav byl po dvaceti minutách hry příznivější pro domácí.

Vedení Litoměřic vydrželo do závěru 22. minuty. Boušek vyslal střelu od modré a Martin Szakal tečoval puk mezi betony brankáře Sklíby. To bylo pro následující průběh druhé dvacetiminutovky ze strany střelců vše, jejich pokusy neomylně likvidovali oba muži v maskách.

Domácí se dostávali do šancí při rychlých protiútocích. Kafanův průnik přes tři bránící hráče zastavilo až rameno brankáře Jariny, Šináglova rána od modré pak pořádně prověřila lapačku hostujícího brankáře. Kadaňští ohrožovali domácí branku spíše pokusy ze střední a delší vzdálenosti. Snad pouze Mikšovic se dostal k nebezpečnější dorážce po střele Tona, také s touto situací si Vojtěch Sklíba poradil. Do závěrečné dvacetiminutovky tak obě mužstva vstupovala za vyrovnaného stavu.

Litoměřičtí nehodlali dopustit, aby je hosté v tabulce play-out předstihli, ovšem jejich koncovka zatím neslavila úspěch. Šinágl s Loskotem získali krátce po začátku třetí třetiny kotouč pro Kafana, který vypálil z mezikruží. Jarina však byl připraven a pohotově proti jeho střele zasáhl. Krátce poté vybídl Slížek ke skórování Horčičku, ovšem domácí forvard z hranice brankoviště přestřelil.

Přes všechny šance ale padla branka na opačné straně. Dominik Boháč nevyhodil puk z obranného pásma domácích a ke kotouči se dostal Martin Szakal. Obránce hostí ihned napřáhl a od modré propálil brankáře Sklíbu. Kadaňští tak vedli 2:3 a Stadionu se krátil čas. V závěrečných dvou minutách hry však Litoměřičtí dokázali dvakrát rozjásat tribuny Kalich Areny. Nejprve zařídil v čase 58:34 vyrovnání Petr Horčička pohotovou dorážkou Haškova nahození. Jarina vyrazil kotouč pouze před své brankoviště, odkud jej domácí útočník pohotově dorazil mezi betony hostujícího brankáře. Druhý a také vítězný zásah zaznamenal o minutu a čtrnáct sekund později Jaroslav Hašek, který byl ve správný čas na správném místě, respektive před odkrytou brankou, kam mířil kotouč z hole Drábka. Domácí se tak dočkali po dramatickém závěru cenného vítězství, které jim pomohlo udržet vedoucí příčku v rámci letošního play-out.

Michal Sabó

Jindřich Setikovský - HC Stadion Litoměřice

První třetina byla z naší strany velice slušná, ve druhé a třetí to bylo hodně upracované. Byl to velice důležitý zápas, vlastně díky prohře Berouna jsme se záchranili, a na tom zápase to bylo znát. Před rozbruslením nám oznámil Petr Přikryl, že má horečku a do zápasu nenastoupí. Dali jsme tedy příležitost Vojtovi Sklíbovi a hráčům jsme řekli, že musíme vycházet z dobré obrany. Od druhé třetiny bych řekl, že jak z naší, tak i ze strany Kadaně to bylo velice křečovité. Nebyl to přilíš hezký hokej a za to se divákům omlouváme. Bylo to sice hodně upracované, ale nakonec jsme vyhráli, což je důležité.