Ani Třebíč nebyla doma překážkou

Tomáš Šalomon, Milan Krčmář | 16.02.2004 | |

Po vítězství na Moravě přijel další soupeř z východní části země, tentokráte jihomoravská Třebíč. Po výhře 5:3 má Kadaň další body k boji o playoff. Po vítězství na Moravě přijel další soupeř z východní části země, tentokráte jihomoravská Třebíč. Po výhře 5:3 má Kadaň další body k boji o playoff. Po vítězství na Moravě přijel další soupeř z východní části země, tentokráte jihomoravská Třebíč. Po výhře 5:3 má Kadaň další body k boji o playoff.

33.kolo, sobota 17.1.2004
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  5:3  (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 5. Kukla, 35. Derfler, 45. Mareček, 49. Stavenský, 60. Duba - 13. Topol, 43. Bouz, 51. Kaňka. Třetiny: 1:1, 1:0, 3:2. Rozhodčí: Chlupsa - Kebrle, Štych. Vyloučení: 2:7, navíc Kališ, Zahradník, Černý (všichni Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 760.
Sportovní klub Kadaň: Horčička - Pospíšil, Vobořil, Mareček, Řezníček, Hlavatý, Kreuzmann - Stavenský, Kuchler, Polanský - Tvrdek, Müller, Duba - Pech, Kajer, Kukla - Derfler, Pelán
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Černý, Mazanec, Kučný, Horák, Kališ, Hrbáček, Spitzer - Kaňka, Žiška, Holý - Topol, Sobotka, Valko - Fryauf, Květoň, Bouz - Lála, Zahradník

Třebíč přijela do Kadaně s taktikou bránění klíčových utočníků a zakládání rychlých protiůtoků. Jak se později ukázalo, klíčové útočníky hokejistů z královského města (Stavenský, Kuchler, Polanský) sice hosté pokryli dobře, ale góly stříleli jiní hráči. Zápas o šest bodů začal opatrně, oba celky se snažily hlavně neudělat chybu.m Hrál se rychlý, kombinační hokej v první třetině s převahou svěřenců Aloise Chlustiny. Tlak domácích do značné míry pramenil z řady vyloučených hráčů Třebíče, které rozhodčí Chlupsa trochu necitlivě vylučoval. Hostující Kališ hned v úvodu obdržel za protesty desetminutový trest a poté ho o osm minut později napodobil Petr Zahradník. Třebíč byla nucena míchat sestavou a trochu tím trpěla souhra. Na začátku 5. minuty se po krásné přihrávce Petra Pelána a střele z voleje prosadil bekhendovou střelou kadaňský Petr Kukla, který o den dříve odehrál zápas za Slavii Praha. Po vedoucí brance domácích se hosté vzchopili a hrál se vyrovnaný zápas s možnostmi na obou stranách. V 9. minutě se sám před Horčičkou objevil Valko, ale na připraveného domácího golmana nevyzrál. To se podařilo až ve 13. minutě střelou z velkého uhlu Miloslavu Topolovi, jemuž nádhernou ukázkovou přihrávku zpoza branky nabídl právě Valko. Z krásného gólu mělo radost i devět fanoušků Třebíče, kteří nelenili a přijeli povzbudit svůj tým až do daleké Kadaně. V 18. minutě naopak předvedl své schopnosti gólman Luňák, když vychytal nejlepšího střelce ligy Stanislava Stavenského ve vyložené šanci.

Druhá třetina začala velice opatrně a oba celky vycházely ze zajištěné obrany. Ve 30. minutě zahodil obrovskou šanci Kaňka, když jel sám na brankáře Horčičku, který mu puk vyrazil vyrážečkou. To bylo od Třebíče v této třetině prakticky vše. Kadaňští měli v této fázi utkání mírnou převahu a hosty nepustili k vážnějšímu ohrožení branky. Naopak si Kadaň sama vytvářela mnoho šancí, které však přímo andělskými zákroky likvidoval Filip Luňák! Na začátku 34. minuty ale musel lovit puk za svými zády, když přihrávku Pelána na jeden dotek s Kuklou zužitkoval Petr Derfler, který neměl moc práce ho nad ležícího brankáře umístit. Domácí vedli 2:1.

Třetí třetinu začali lépe hosté, stříleli ze všech pozic a vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Ve 42. minutě se Martin Bouz po přihrávce Davida Mazance dostal do brejku a puk nádherně umístil za Horčičkova záda. Poté však hosté opět přenechali aktivitu domácím. Ti se usadili na dlouho v obranném pásmu Třebíče a poté přišel asi zlomový okamžik utkání. Miloš Kajer nahrál na modrou Pavlu Marečkovi a ten tvrdou střelou poslal domácí znovu do vedení. Hosté zvýšili úsilí, ovšem domácí se jejich tlaku ubránili. Trenér Chlustina si ke zmírnění tlaku domácích vzal oddechový čas a chvíli na to domácí publikum jásalo znovu. Stanislav Stavenský předvedl své extraligové schopnosti a kličkou do bekhendu zvýšil pro domácí již na rozdíl dvou branek. Třebíč se s tímto stavem nechtěla smířit a snažila se dát kontaktní branku. Vyvinula drtivý tlak a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Snížit se hostům podařilo necelých devět minut před koncem utkání, kdy skóroval exkadaňský Michal Kaňka a drama bylo na světě. Třebíč byla najednou všude, ale výborný Horčička chybu neudělal. V 58. minutě domácím fanouškům zatrnulo, když Kreuzmann snažící se vyhodit puk za cenu zakázaného uvolnění znenadání střílel prudce na svoji svatyni a nebýt duchapřítomného Horčičky, skončil by kotouč v síti. Kadaň byla dále pod velikým tlakem. Necelou minutu do konce odvolali trenéři Třebíče gólmana Luňáka, k puku se dostal Miloš Kajer, nahrál Jiřímu Kuchlerovi, který prodloužil na extřebíčského Lukáše Dubu, jenž z evidentního ofsajdu rozhodl definitivně utkání – 5:3. Domácí fanoušci poté dlouhým potleskem vyprovázeli hráče do kabin. Fanoušci Třebíče prohru sportovně uznali a poděkovali svým hráčům, načež i oni jim poděkovali za podporu. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni kadaňský Lukáš Pech a třebíčský Filip Luňák. Cenu jim předal starosta města Kadaně pan Kulhánek.
Tomáš Šalomon, Milan Krčmář

Karel Čapek (trenér Horácké Slavie Třebíč): Odehráli jsme dobré utkání, kluci bojovali. Bohužel nám chyběli Jiří Oliva s Jiřím Berounem, čímž byla oslabena naše souhra a útočná síla. Nejsem příliš spokojený s výkonem rozhodčího Chlupsy. Kvůli sporným vyloučením jsme hráli dlouhé oslabení tři na pět, což nás stálo hodně sil. Pátá branka Kadaně padla z evidentního postavení mimo hru. Několik branek jsme inkasovali hned po vhazování, musíme zapracovat na tom, aby se to nestávalo. I tak jsme měli šanci odvézt si z Kadaně body. Hned po našem kontaktním gólu na 3:4 jel Valko sám na gólmana, ale šanci neproměnil.