Ačkoliv Kadaň v Hradci vyhrála, play-off jí uteklo mezi prsty

Jindřich Poledna | 22.02.2012 | |

Kadaň vstoupila do zápasu nad očekávání dobře. Hned ve 4.minutě se trefil Stanislav Mikšovic a Kadaň vykročila za svým cílem. Jenže domácí měli velký tlak, který korunovali vyrovnávající brankou v 16.minutě. Druhá třetina branku nepřinesla, a tak jediný zásah Bronislava Andrese rozhodl o 3 bodech pro Kadaň. Jenže ty Kadani pro účast v play-off nestačily. Třebíč totiž po vyhrála v Ústí po nájezdech 2:1 a zajistila si 8.místo po základní části. Sedmý skončil Havlíčkův Brod, který podle očekávání porazil Benátky. Na Kadaň tak čeká 10 zápasů nepopulárního play-out. První zápas sehraje již v sobotu doma s Berounem, Kadaň skončila na 10.místě díky minitabulce společných zápasů s Litoměřicemi a Pískem.

52.kolo, středa 22.2.2012
Královští lvi Hradec Králové - Sportovní klub Kadaň  1:2  (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Marosz (Koudelka) - 4. Mikšovic (Boušek, Ton), 47. Andres (Kůs, Hofmeister). Rozhodčí: Kubičík – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 944. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1. 1:2.
Královští lvi Hradec Králové: Čech – Čížek, Chmelíř, Roupec, Karlíček, Bendík, Hendrich, Poživil, Zdráhal – Kubeš, Tvrdík, Berger – Koudelka "C", Moskal, Kadlec – Havel, Marosz, Karpov – Půhoný, Záhorovský, Kubica.
Sportovní klub Kadaň: Jarina – Trefný, Bombic, Jeřábek, Szakal, Malínský, Révay, Zmeškal, Mazanec – Novák, Charousek, Skořepa "C" – Chlouba, Stehlík, Stoklasa – Hofmeister, Kůs, Andres – Boušek, Mikšovic, Ton.

Svižný úvod utkání vyzněl lépe pro hosty, jimž se hned ve čtvrté minutě podařilo skórovat. Boušek projel děravou hradeckou obranou jako nůž máslem, vyslal přesnou přihrávku na Stanislava Mikšovice, který prostřelil Jakuba Čecha – 0:1. Zanedlouho mohlo být vyrovnáno. Čížkův projektil však mezírku ve výstroji Jariny nenašel. Po nepříliš atraktivní prodlevě mohl navýšit gólové vedení Jakub Trefný, nicméně hradecký gólman mu nedal šanci.

V šestnácté minutě mohli zvedat ruce nad hlavu i Hradečtí. Koudelka vyslal přesný pas ujíždějícímu Rostislavu Maroszovi, který si rozhýbal kadaňského gólmana a srovnal stav utkání – 1:1. V osmnácté minutě však přišla chvíle Jakuba Čecha. Stehlík už zakončoval do prázdné branky, ale hradecký gólman fantastickým zákrokem udržel nerozhodný stav.

Hned po začátku druhé periody domácímu gólmanovi pořádně zatrnulo. Charousek s Trefným se řítili na Čecha, ale hradeckého strážce svatyně nepřekonali. V jednatřicáté minutě vyslal na Jarinu jedovatou střelu Kubeš, ale kadaňského muže v masce nepřekonal.

O chvíli později zažívali Hradečtí perné chvilky. Nejprve byl totiž vyloučen Poživil a devatenáct sekund ho na lavici hanby následoval Tvrdík a Kadaňští tak hráli dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu ovšem využít nedokázali, nutno říci, že ji domácí hokejisté skvěle ubránili a stav po druhé třetině tak byl stále 1:1.

Hradečtí chtěli zaskočit svého rivala hned v úvodních minutách třetí třetiny. Blízko vstřelení gólu byl Berger, ale skákající kotouč nedokázal usměrnit do sítě brankáře Jariny. Byli to ale hosté, kdo se radoval. Bronislav Andres nahodil kotouč na Čecha, ten jeho střelu nejprve vyrazil, na druhou střelu Bronislava Andrese už byl ale krátký – 1:2.

Hradečtí se snažili o rychlou odpověď, ale jedovatá střela Jiřího Kadlece skončila jen na hrudi gólmana Jariny. Další hradecká kombinace na jejímž konci střílel Lukáš Havel stav utkání také neměnila. Havel trefil tyč. V poslední minutě se ještě na útočnou štaci vydal Jiří Kadlec, puk mu ale v rozhodující chvíli sjel z hokejky. Když ani hra bez gólmana domácím hokejistům nevyšla, mohl se tým z Kadaně radovat ze tří bodů.

Lenka Jonešová, Jindřich Poledna

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové): Zápas jsme nezvládli. Na jeden gól se vyhrávat nedá, takže to je asi vše.

Radek Šíp (Sportovní klub Kadaň): Zápas hodnotím pozitivně, jelikož jsme vyhráli a odvážíme si tři body. Do Hradce jsme jeli s tím, že chceme vyhrát, že chceme bodovat. Nebudu se ohlížet na vývoj ostatních zápasů, protože jsme ty body potřebovali, takže jsme spokojení. To, že jsme se nedostali do play-off, je smutné, ale myslím si, že se o tom mohlo rozhodnout v předchozích zápasech. Je smutné, že nám k postupu chyběly dva body, ale sezóna pro nás ještě nekončí a jedeme dál.