V Podkrušnohorském derby uspěla Kadaň, v Mostě vyhrála 4:0

Marcel Holl | 10.11.2012 | |

Kadaň si připsala další vítězství, nyní o to sladší, že přišlo v Podkrušnohorském derby. Na mosteckém ledě se střelecky dařilo pouze kadaňským střelcům. Jako první se prosadil v 11.minutě Petr Jíra. Minutu před koncem druhé třetiny zvýšil náskok Sportovního klubu Tomáš Schmidt. V poslední třetině byli lepším klubem hosté z Kadaně. Svůj náskok Kadaň v poslední periodě ještě navýšila, během dvou minutek rozhodly o vítězství branky útočníků Filipa Hantáka a Petra Mainera.

21.kolo, sobota 10.11.2012
SK HC Baník Most - Sportovní klub Kadaň  0:4  (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Jíra (Schmidt), 39. Schmidt (Ondřej, J. Charousek), 51. Hanták, 53. Mainer (Seman, Hanták). Rozhodčí: Horák - Jílek, Staněk. Vyloučení: 2:4. Bez využití Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: :. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:4.
SK HC Baník Most: Závorka (21. Volke) - M. Rohan, Charousek, Parýzek, Látal, Hranáč, Kadela, Tomeček, Pavlů - Kuběna, Heřman, Zucker - Kotrla, Čurilla, Gengel - Navyhoštěný, Nedrda, Vaněk - Bojer, Slavíček, T. Rohan
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Kaššák) - Macháček, Pavlas, Schmidt, Szakal, Trefný, Mazanec, Opalek - Mainer, Gajovský, Jíra - Ton, Charousek, Ondřej - Kůs, Hanták, Seman - Andres, Haffenrichter, Chlouba

První polovina úvodní třetiny byla vyrovnaná, šance byly k vidění na obou stranách kluziště. Skóre otevřel v jedenácté minutě kadaňský forvard Petr Jíra. Svojí šibenicovou střelou z pravého kruhu nachytal brankáře Závorku. Mostecký brankář se za necelou minutku vytáhnul proti Hantákově dorážce Semanovy střely, to měla být branka! V následujících minutách byli domácí nastěhováni převážně před hostující brankou, na Hanuljaka byli krátcí. Do konce první třetiny se už příliš mnoho nestalo, většinu střel buď podrželi gólmani, nebo se k nim střely ani nedostaly. V první třetině viděli diváci na zimáku v Mostě pouze jednu branku.

Před začátkem druhé periody došlo ke změně na brankářském postu domácího celku. Zraněného Závorku nahradil Martin Volke. Domácím začala druhá třetina zkrácenou přesilovkou. Tu se jim ale nepodařilo využít, dostali se pouze k jednomu nahození na pozorného Hanuljaka. Dnes to žádná přehlídka hokejové krásy nebyla, spíše se bojovalo o každý kus ledu. Největší šanci domácích ve druhé třetině měl forvard Kuběna. Krásně si sjel na kruhy, jenže jeho střela se zarazila o brusle jednoho z bránících kadaňských hráčů. Ve třiatřicáté minutě jela dvojice Jíra – Gajovský 2 na 1, přihrávku od Jíry Gajovský nezpracoval. Přesně minutu před koncem zvýšil, vedení Kadaně obránce Tomáš Schmidt. Tento bek se dostal zpoza branky hezkou přihrávkou, domácí hokejisté jenom přihlíželi, jak si sjel až před Volkeho a bekhendem pod víko zvýšil na 2:0 z pohledu Kadaně.

Od začátku poslední třetiny byli lepším týmem domácí. Během chvilky putovali za katr Nikola Gajovský a Filip Seman, ani jednu výhodu ale domácí nevyužili. Nejvíce vzruchu na ledě bylo v posledních dvanácti minutách zápasu. Na začátku čtyřicáté deváté minuty mohl Nikola Gajovský definitivně rozhodnout, jeho bekhendová střela jen těsně minula Volkeho branku. O minutu později bylo po faulu na domácího Zuckera nařízeno trestné střílení. K němu se postavil sám postižený, ale zakončení se mu nepovedlo, pouze nastřelil betony kadaňské jedničky Miroslava Hanuljaka. Toto pouze dokumentovalo, domácí neschopnost v ofenzivě. Jak se zakončuje, předvedl na začátku poslední desetiminutovky zápasu Filip Hanták, kadaňský útočník dokázal z těžkého úhlu propasírovat puk mezi tyčkou a Volkeho betonem – 0:3. Ještě na konci stejné minuty měl opět dobrou příležitost domácí Gengel, Hanuljak ho ale s ledovým klidem vychytal. Sedm minut před koncem zápasu využili hosté přečíslení 2 na 1. Filip Seman předložil nádherný pas Petru Mainerovi, který zakončil na Volkeho vyrážečku – 0:4.

Marcel Holl

Václav Baďouček (Most): "Kadaň odehrála dnešní zápas velice zkušeně. V prvních dvou třetinách jsme inkasovali po gólu, ten druhý gól minutu před koncem druhé části byl podle mého klíčový. Zapomněli jsme na beka před brankou, čehož soupeř využil. Šance ještě byla při trestném střílení za stavu 0:2, ale Zucker neproměnil a Kadaň už si to potom zkušeně pohlídala. Pokud jsme si už nějakou šanci vypracovali, tak vše pochytal výborný Hanuljak,naopak soupeř trestal každou naší chybu."

Jiří Čelanský (Kadaň): "Podle mého názoru šlo o vyrovnané utkání, výsledek myslím neodpovídá předvedené hře. Jsem rád, že jsme hráli dobře z obrany. Domácí ale přesto dokázali zahrozit z několika brejků, ale dnes nám výborně zachytal brankář."