„Celé utkání jsme dodržovali taktiku, a proto jsme vytěžili tři důležité body,“ konstatuje Dominik Tejnor

Lucie Lobo | 26.10.2014 | |

Začátek utkání s Ústím se kadaňským povedl skvěle, když se po první třetině odcházelo do kabin za stavu 0:2. Ve druhé třetině sice Ústí snížilo na 1:2, ovšem Kadaň si vítězství pojistila v 50. minutě utkání, kdy zvýšila na konečných 3:1. Na tříbodovém zisku proti Ústí se výrazně podílel také střelec vítězné branky Dominik Tejnor. Pro tohoto urostlého obránce to byla druhá trefa v této sezóně.

Jak byste zhodnotil celé utkání v Ústí nad Labem? V čem jste byli lepší než váš soupeř?
Měli jsme po celé utkání lepší pohyb než Ústí, výborně jsme bruslili. Celý zápas jsme hráli to, co jsme si před utkáním řekli v kabině, a proto jsme také vytěžili tři důležité body. K tomu nás v brance skvěle podržel Strma.

Vstřelil jste svoji druhou branku v sezóně a hned to byla branka vítězná. Mohl byste popsat, jak váš gól vypadal?
Rozhodčí signalizoval trest na straně Ústí. Kusák vybojoval kotouč u mantinelu, viděl mě samotného na modré a nahrál mi přes bránícího hráče,. Já jsem si kotouč zpracoval, golfákem jsem obstřelil hráče, který na mě startoval a trefil jsem se pod víko.

Ve druhé třetině už Ústí začalo hrát lépe než v první, když snížili stav utkání na 1:2. Co jste si v kabině po druhé dvacetiminutovce říkali? Měnili jste během utkání taktiku?
Taktiku jsme neměnili, jen jsme si říkali, jak lépe bránit dozadu. Že si musíme lépe rozebírat hráče a třetí útočník musí pořád pomáhat bekům dozadu.

Třetí třetina byla hodně vyhrocená. Co tomu předcházelo?
Ústí přitvrdilo, byly tam nějaké zákroky na hraně vyloučení, ale nepískalo se to. Tak jsme se přizpůsobili, také jsme museli přitvrdit, bránit naše vedení a hrát naší hru.

Co si myslíte, že utkání s Ústím rozhodlo?
Můj gól. (smích) V utkání rozhodlo to, že jsme vydrželi bruslit po celé utkání, nedělali jsme hrubé chyby a hlavně jsme nebyli vylučováni, protože to vždycky stojí mnoho sil a Ústí má dobré přesilové hry.

V pondělí vás doma čeká utkání s Havířovem, který má o bod víc než vy. Připravovali jste se nějak zvlášť na tento zápas během nedělního tréninku?
Nepřipravovali jsme se nijak zvlášť. Jen jsme si řekli, co od toho očekávat, a že do tohoto utkání musíme jít naplno od začátku až do konce. Nebude to jednoduchý zápas.

Před utkáním s Ústím jste ve třech utkáních dokázali vstřelit pouze jednu branku. Čím to podle vás bylo? Pilovali jste na trénincích před severočeským derby ofenzivu?
Podle mě jsme málo stříleli, málo jsme se tlačili do brány a chybělo nám i to štěstí. To, že jsme nedávali góly jsme příliš neřešili. Prostě jsme si řekli, že to musíme zlomit. Připravovali jsme se stejně jako na každý jiný zápas.

Pocházíte z Berouna. Chodí vás do hlediště podporovat někdo z vašich blízkých?
Ano, chodí mě podporovat otec, děda a občas i mamka, když má čas. Má přítelkyně zatím nevynechala žádný domácí zápas.