Získají Trhači body proti Litoměřicím?

Tereza Doksanská | 20.10.2017 | |

Kadaň - V sobotu 21. října přivítají Trhači v rámci 16. kola WSM Ligy Kališníky z Litoměřic. Oběma týmům se moc nedaří, Litoměřice jsou na desátém místě a Kadaň na posledním. Kdo bude lepší v tomto zápase a získá body?

HC Stadion Litoměřice
První zápas sehráli Kališníci se silnými Českými Budějovicemi, se kterými prohráli 2:5. Vysokou porážku si nahradily Litoměřice dvěma výhrami nad Prostějovem 4:1 a Kadaní 6:3. Dalo by se říct, že se litoměřickým hokejistům do desátého kola dařilo, získali šestnáct bodů. Ze dvou domácích zápasů těžil Stadion pouhé dva body. S Benátkami nad Jizerou prohrál 1:3 a Slavii porazil až v prodloužení 4:3. To byla zatím poslední výhra Litoměřic, nyní mají třízápasovou šňůru proher. Po patnácti odehraných kolech jsou Kališníci na desátém místě s jednadvaceti body.

Kadaň i Litoměřice vyšly z posledního zápasu na prázdno
HC Stadion Litoměřice vs. LHK Jestřábi Prostějov
První gól zápasu vstřelili domácí. Po sedmi minutách hry prostřelil Jakuba Neužila Patrik Miškář. O dvě minuty později byl stav vyrovnaný. Na 1:1 srovnával Tomáš Divíšek. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé části padl jeden gól Tomáše Krále překonal Tomáš Nouza ve spolupráci s Divíškem. Úvod třetí třetiny vyšel Kališníkům. Minutu po vhození buly byl stav opět vyrovnaný. Prosadil se nejproduktivnější hráč Litoměřic Aleš Pavlas. Skóre 2:2 svítilo na světelné tabuli i po 60 minutách hry. Zápas se musel prodlužovat. Už to vypadalo, že se rozhodne až v samostatných nájezdech. Jenže v poslední minutě prodloužení se podruhé v zápase prosadil Tomáš Nouza a rozhodl utkání. Litoměřice získaly ze zápasu pouhý jeden bod.

Sestava z utkání: Král – Jeřábek, Pavlas, Kachyňa, Smetana, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Chalupa – Dvořák, Miškář, Jirásek – Helt, Šimeček, Stříbrný – Kantner, Komárek, Havelka.

HC ZUBR Přerov vs. SK Trhači Kadaň 2:1
4. Sýkora (Plášek, Chmelíř), 25. Procházka (Novotný) – 26. Šťovíček.

Sestava z utkání: T. Dvořák – Trefný, Černý, Blaha, Hlaváček, Cestr, Kadeřávek – Havel, Hejcman, Tůma – Šťovíček, Kůs, Chrpa – Szathmáry, Rob, Dufek – Krejčiřík, Tupý, Kohút.

Ve vzájemných zápasech jsou lepší Kališníci
V minulé sezoně se utkaly Litoměřice s Kadaní čtyřikrát v základní části a dvakrát v play-out. Ze šesti utkání dovolil Stadion vyhrát Trhačům pouhý jeden zápas.

SK Trhači Kadaň vs. HC Stadion Litoměřice 0:2
HC Stadion Litoměřice vs. SK Trhači Kadaň 4:0
SK Trhači Kadaň vs. HC Stadion Litoměřice 2:1
HC Stadion Litoměřice vs. SK Trhači Kadaň 6:4
SK Trhači Kadaň vs. HC Stadion Litoměřice 2:3pp

HC Stadion Litoměřice vs. SK Trhači Kadaň 4:3sn.
5. M. Ondráček, 6. Loskot (Š. Havránek), 35. Loskot (Hanták), rozh. náj. Loskot – 11. Kohout (Slavíček, Polák), 52. Polák (L. Vrána, Slavíček), 58. Kůs (Trefný).