Zastaví Trhači sérii proher v Benátkách?

Jiří Novotný (KAD) | 06.12.2016 | |

K a d a ň - WSM Liga chvátá, ve středu rozehraje již své 32. kolo. V něm černožlutí zamíří na led Benátek. A bodový přísun by se jim velice hodil. Po pětizápasové šňůře nezdarů klesli na předposlední příčku, navíc se na ně nepříjemně dotírá Most.

hc benátky nad jizerou

Kadaňští se mohou utěšovat, že aktuální forma jejich soupeře není nikterak valná. Po famózní výhře v Kladně doma padly 3:6 se Slavií, poté prohrály 3:1 v Jihlavě, 0:2 s Třebíčí a naposledy v Mostě.

I přes tyto poslední nezdary se benátečtí drží na solidní 7. příčce s 46 body. Z ní ztrácejí 3 body na 6. Prostějov a mají jednobodový náskok na 8. Ústí.

Minulé kolo

V pondělí Benátky zamířily na led posledního Mostu. Středočeši se dostali do vedení, v 6. minutě skóroval Mikyska. Mostu se podařilo nepříznivé skóre zvrátit a ve 25. minutě vedl 2:1. Skóre ještě stačil vyrovnat Husa, ale ve 49. minutě vstřelil vítěznou branku domácích Havlíček. Most - Benátky 3:2.

Sestava Benátek z duelu s Mostem: F. Novotný – Mikliš, Kočí, Kolmann, Husa, Zeleňák, Havlín, Tržický – Hrníčko, J. Mikyska, J. Vlach – Prokeš, Volf, A. Dlouhý – J. Havel, Hrabík, Janele – Wiencek, Chrtek, Chlum - Ďurač.

Černožlutým se rovněž nevedlo. Hráli však proti soupeři z opačného pólu tabulky. Českobudějovickému Motoru nevstřelil ani gól a padli 0:3.

vzájemné zápasy

První ostré měření sil proběhlo na benáteckém zimním stadionu v rámci 6. kola. Benátky se s Trhači vůbec nepárali a rozdrtili je jasně 8:3.

Odveta v Kadani již byla v režii černožlutých. Ti se dostali do vedení 3:1, soupeř sice dotáhl na rozdíl jediného gólu, ale poslední slovo měl v 60. minutě Hejcman, jenž stanovil konečné skóre 4:2.

Pohledem do statistik

Branku Benátek letos hájila pestrá směsice gólmanů. Nejčastěji nasazovaným je Filip Novotný. 25letý sparťan dosud nastoupil k 11 duelům s úspěšností 94,17%.Sedmkrát chytal Petr Kváča, pětkrát kometa Roman Will, čtyřikrát Fin Tuomas Tarkki, třikrát Ondřej Bláha a jeden start má Lukáš Hosnedl.

Nejproduktivnějšími zadáky je dvojice Filip Pyrochta - Václav Kočí. Prvně jmenovanému mladíkovi se zkušenostmi ze zámoří k nasbírání 10 bodů (5+5) pouhých 18 zápasů. Matador Kočí (1+9) jako jediný zasáhl do všech duelů. Po 8 bodech mají Krejčí s Kolmannem.

Číslům forvardů vládne s 22 body (11+11) Josef Mikyska. 22letý forvard má za sebou štace v Liberci či Českých Budějovicích, zkušenosti sbíral i v MHL v dresu Tatranských Vlků. Se 17 body následují Janové Plodek s Víškem, 12 bodů mají Dlouhý s Hrníčkem.

zápas

Úvodní buly zápasu 32. kola WSM Ligy mezi Benátkami a Kladnem padne na benáteckém zimním stadionu tuto středu 7.12. v 17:30. Fanděte Trhačům, třeba prostřednictvím textového onlajnu.