Wágner jde do Německa, do Kadaně míří Dufek

Tisková zpráva | 17.10.2017 | |

K a d a ň - Trhači domácím duelem s Kladnem vstoupili do druhé čtvrtiny základní části WSM Ligy a hlásí další pohyb v kádru. Tentokrát se jedná o „výměnu“ dvou mladých útočníků narozených v roce 1997. Mužstvo na vlastní žádost opouští František Wágner, který míří do zahraničí, novou tváří se stává dosavadní hráč ústeckého Slovanu Jan Dufek.

„Franta Wágner za námi z vedení přišel s tím, že by chtěl zkusit zahraniční angažmá a my jsme mu to po vzájemné debatě a dohodě umožnili,“ popisuje sportovní ředitel Stanislav Mikšovic s tím, že dvacetiletý kadaňský rodák by měl působit ve třetí nejvyšší německé soutěži.

František Wágner v aktuálním ročníku WSM Ligy nastoupil do jedenácti střetnutí, v nichž třikrát skóroval a přidal dvě asistence. Na ledě trávil průměrně čtrnáct minut a šestnáct vteřin za jeden zápas, jednou zamířil za dvě minuty na trestnou lavici, vyhrál tři vhazování ze třinácti, rozdal osm hitů a zblokoval jednu střelu soupeře. Sám jich na branku vyslal třináct, takže měl úspěšnost střelby 23,08 procent.

Mladý útočník prozatím uzavřel bilanci v WSM Lize na 73 startech, pěti gólech a šesti asistencích. Nově přicházející Jan Dufek stihl za dva roky ve druhé nejvyšší soutěži jen 38 utkání, ale v barvách Mostu a Ústí nad Labem zaznamenal už sedm přesných zásahů a stejný počet asistencí.

„Můžeme ho v rámci střídavých startů využívat do konce aktuální sezóny,“ prozrazuje Stanislav Mikšovic a zároveň tím poukazuje, že dvacetiletý brněnský rodák nastupuje na výjimku ještě za litvínovské juniory.

Jak už bylo zmíněno, Jan Dufek začínal s hokejem v moravské metropoli, odkud v létě 2015 odešel do kanadské juniorské Quebec Major Junior Hockey League, kde oblékl dres dvou týmů – Sherbrooke Phoenix a Blainville-Boisbriand Armanda. Po roce zvolil návrat do České republiky, ale zamířil na sever Čech.

Loni zvládl kromě zápasů v Mostě a za litvínovské juniory také osm startů v Tipsport extralize, ovšem v zápasech Vervy nebodoval. V letošní WSM Lize naskočil někdejší mládežnický reprezentant do třinácti střetnutí, v nichž třikrát skóroval a přidal jednu asistenci.

Účastník světového šampionátu osmnáctiletých v roce 2015 ve Švýcarsku, majitel stříbra z Memoriálu Ivana Hlinky 2014 a český mistr 2013 v kategorii mladšího dorostu má ve statistikách také 22 střel na branku při úspěšnosti 13,64 %, 14 trestných minut, sedm vyhraných vhazování z jedenácti, jedenáct hitů, tři zblokované střely a průměrný icetime na zápas 13:13.