V sobotu dorazí do Kadaně druhé Karlovy Vary

Marcel Holl | 12.01.2018 | |

K a d a ň - Trhači ve středečním kole uloupili tři body v Ústí nad Labem. Před domácím publikem naposledy obrali Třebíč. Již v sobotu dorazí aktutálně druhý tým tabulky a jeden z favoritů soutěže - Energie Karlovy Vary. Kadaňští nebudou chtít dát jistě svou kůži lacino. Zápas, který uzavře třetí čtvrtinu začne 17 hodin.

Karlovy Vary se momentálně nalézají na druhém místě. Na vedoucí českobudějovický Motor ztrácí celek z lázeňského města tři body. Na třetí Rytíře a čtvrtý Přerov mají svěřenci trenérů Pešouta a Marišky náskok čtyřbodový.

Po posledním souboji v KV Aréně dokázala Energie vyhrát za tři body s Frýdkem - Místkem. Druhého prosince se ale vrátila s nepořízenou z ledu Vsetína. Následně před vlastními fanoušky nestačili na Třebíč. Jednalo se o první prohru v nastavení.

Reprezentační přestávka přerušila sérii čtyř venkovních zápasů. Karlovy Vary z nich dokázali vytěžit osm bodů, když ztratili na Kladně. Během tohoto období vyzráli na Ústí nad Labem, Benátky nad Jizerou a Přerov.

Po vánočním odpočinku porazil mistr extraligy z roku 2009 v domácím prostředí litoměřický Stadion. Před koncem loňského roku uloupili energetici bodík v Edenu. Nový rok odstartovala výhra nad Havířovem. Po ní přišel duel letošních gigantů WSM Ligy, když Energie vyzvala Motor. V Budvar Aréně karlovarská družina prohrála 2:1 po nájzdech. V zatím posledním klání si tým okolo kapitána Skuhravého poradil s Prostějovem.

Trejdy na trase Karlovy Vary – Ústí nad Labem

Obě mužstva se v tomto týdnu dohodla na výměně. Do druhého celku tabulky přichází obránce Petr Šenkeřík a spolu s ním Daniel Vrdlovec, který nastoupí proti Trhačům podruhé během několika dní. Dres Slovanu budou oblékat do konce aktuální sezóny Martin Weinhold a Milan Davídek.

Vzájemné zápasy pro Energii

Oba soupeři spolu v letošním ročníku uzavírají každou čtvrtinu základní části. První střetnutí se hrálo na kadaňském zimním stadionu v polovině října. Energetici si na ledě Trhačů dokázali vypracovat již pětigólový náskok, jenže neproměnili v závěru dvojnásobnou početní výhodu a Kadaň trestala. Během dvou minut skórovali František Wágner, Josef Rindoš a Martin Tůma . Z takřka rozhodnutého zápasu se v závěru stalo drama. Hosté ale již své vedení uhájili a vyhráli 5:3.

Odveta v moderní karlovarské aréně začal pro Trhače, tak jako skončil domácí duel, tedy gólově. Již v páté minutě prostřelil Novotného Oscar Flynn. Domácím se podařilo do první sirény srovnat, trefil se Matěj Zadražil. Překlopení výsledku na stranu favorita nastalo na začátku třetí části, kdy rozsvítil červené světlo Stanislav Balán. V závěru zápasu ještě zkusila Kadaň hru bez brankáře, místo srovnání skóre ale jen dvakrát inkasovala. Energie tak zvítězila i ve druhém měření sil.

500 tr. minutTRESTNÉ MINUTY408 tr. minut

Karlovy Vary – Jestřábi Prostějov 4:0 (1:0, 1:1, 1:0)

Skóre se ve středečním duelu pohnulo poprvé ve třiadvacáté minutě, když prostřelil Groha Tomáš Rachůnek. Karlovarští navýšili své vedení v závěru druhé části, kdy konto hanáckého soka zatížili dvěma góly. Brankovou tečku udělal ve dvaačtyřicáté minutě Jaromír Kverka. Čisté konto vychytali Filip Novotný a mladík Ondřej Kuchař, jenž zkušenějšího kolegu nahradil na závěrečné dvě minuty. Jednalo se o jeho první ostrý start za karlovarské áčko.

Karlovarský line-up s Prostějovem:

Novotný (58. Kuchař) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, Šafář, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – Vachovec, M. Zadražil, A. Rulík – Šik.

Branky a nahrávky: 23. T. Rachůnek (Balán, Flek), 39. Balán (A. Rulík), 40. Flek (T. Rachůnek), 42. Kverka (Stloukal, Kohout).Vyloučení: 1:3. Bez využití. Střely na branku: 41:36. Zblokované střely: 9:9. Vhazování: 30:30.

Ústí nad Labem - Kadaň 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

V rámci středečního kola cestovala Kadaň na ústecký led, kde chtěla napravit pondělní nezdar z Litoměřic. To se také svěřencům trenérského dua Buchal - Klíma povedlo a podruhé v ročníku ovládli severočeské derby. Premiérově se mezi seniory prosadil Tom Polák. Na jeho úspěch navázali František Wágner a do opuštěné klece Jaroslav Kůs.

Vítězná sestava Trhačů:

Pavlát - Trefný, Černý, Kadeřávek, Blaha, Cestr, Szathmáry, Šesták - Wágner, Kůs, Krejčiřík - Chrpa, Hejcman, Chlán - Procházka, Rindoš, Tůma - Müller, Tupý, Polák.

Branky a nahrávky: 54. Vrdlovec (Kružík, Husák) – 9. Polák (Tupý, Müller), 45. Wágner (Procházka, Kadeřávek), 60. Kůs. Vyloučení: 3:5. Bez využití. b>Střely na branku: 31:24. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 30:26.