V rámci dalšího podkrušnohorského derby přijede Most

Jiří Novotný | 25.11.2014 | |

K a d a ň - V sobotu se v Kadani představili Piráti Chomutov. Zápas, jenž se hrál před skvělou kulisou necelých 1300 diváků, se pro Kadaň nevyvíjel vůbec špatně, ale na body nakonec černožlutí nedosáhli. Spravit chuť si kadaňští mohou již tuto středu, kdy přijede Most. „Myslím si, že to bude podobný zápas jako s Chomutovem. Bude to o bojovnosti, kdo prostě využije více přesilovek, kdo dá více gólů. Musíme prostě makat, tak jako jsme makali proti Pirátům,“ hledá recept na úspěch Nicolas Hlava.

HC Most

Mostecký tým se tradičně pohybuje v dolních patrech tabulky a nejinak tomu je i v letošní sezoně. Aktuálně se celek z města pod hradem Hněvínem pohybuje na 12. pozici s rovnými 30 body na kontě.

Osmá Kadaň do zápasu půjde v roli favorita, čemuž odpovídají i výkony z minulého kola. Zatímco černožlutí statečně vzdorovali Chomutovu a podlehli mu se vztyčenou hlavou, Most slízl drtivou porážku v Kladně. První branku vstřelili kladenští až v závěru první třetiny, poté se však rozjela kanonáda Rytířů - brankář Habal lovil puk ze své klece hned devětkrát! Více než 2500 diváků na nově zrekonstruovaném kladenském stadionu žádalo potupnou desítku, té nakonec byli hosté ušetřeni. Zápas skončil poměrem 9:3, za Most se prosadili Petruška, Procházka a Kokeš.

Sestava Mostu ze zápasu v Kladně: Habal – Procházka, Kousalík, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Kokeš – Válek, Smolka, Kubinčák – Slavíček, Alinč, Tauš – Petruška, Havlíček, Bojer – Čmolík, Hanzl, Mical.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
8. Kadaň 27 12 1 5 9 68:62 43
12. Most 27 5 5 5 12 62:99 30

Letošní vzájemné zápasy

Kadaň se s Mostem poprvé střetla již v 1. kole. Černožlutí byli herně lepší, ale potvrdit to nedokázali a zápas za stavu 3:3 dospěl až do samostatných nájezdů. V těch získali bonusový bod hosté.

Po 43 dnech se naskytla Kadani možnost odvety za prohru 3:4 na nájezdy z druhého kola. Kadaňský tým měl od začátku zápasu více brankových příležitostí a vedení se ujal v 7.minutě brankou Martina Mazance. Během druhé třetiny nedokázali hosté z Kadaně využít hrubých chyb obrany a ve třetí ani hrubku domácího gólmana Horáka. A protože domácí neproměnili ani hru bez brankáře, vyhrál Sportovní klub fotbalovým výsledkem 1:0.

Statistické okénko

Kadaň – Most
Roman Chlouba (14+6)Nejproduktivnější hráč Vojtěch Kubinčák (11+12)
Roman Chlouba - 14 gólů Nejlepší střelec Vojtěch Kubinčák - 11 gólů
Karel Ton - 12 asistencí Nejlepší nahrávač Vojtěch Kubinčák - 12 asistencí
Aleš Pavlas (0+9)Neproduktivnější obránce Kamich Charousek (2+6)

O zápase

Úvodní buly padne na kadaňském zimním stadionu tuto středu 26.11. v tradičních 17:30. Přijďte podpořit černožluté bojovníky! Pro ty z vás, kteří se nemohou dostavit, bude připraven tradiční online přenos.