V pondělí dorazí do Kadaně aktuálně pátá Dukla Jihlava

Marcel Holl | 25.01.2015 | |

K a d a ň - První hokejová liga nabírá na tempu. Do konce základní části už zbývá odehrát pouze pět kol. Jedno z nich, konkrétně 48. uvidí i diváci na zimním stadionu v Kadani. Již v pondělí 26. ledna tam dorazí aktuálně pátý celek tabulky - Dukla Jihlava. Zápas začíná v tradičních 17 hodin a 30 minut. Přijďte podpořit černožluté bojovníky v dalším těžkém střetnutí!

HC Dukla Jihlava

Jihlavskému souboru se sezóna s mírnými výkyvy daří. Zejména v tomto období má Dukla formu, neboť od sedmého ledna nepoznala hořkost porážky, čímž se dostala na aktuální páté místo.

Nový rok zahájila Jihlava prohrou s Českými Budějovicemi. V následujících zápase ale vždy odcházeli hráči Dukly z hrací plochy jako vítězové. Kromě dvou výher v prodloužení s Chomutovem a Havlíčkovým Brodem získali vždy plný počet bodů. Úspěšní byli i v sobotu na ledě kladenských Rytířů. Jihlavští vedli na horkém ledě již 0:3, následně ale domácí snížili dvěma góly v rozmezí 27 vteřin. Jihlavskou výhru ale pečetil v 56. minutě kapitán Tomáš Čachotský.

Sestava Dukly z Kladna: Rittich – Korím, Schejbal, Čáp, Dobrovolný, Šidlík, Čermák – Čachotský, A. Zeman, Diviš – Matula, Semorád, Matai – Prokš, Melenovský, Seman – Březina, Malec, Kuřítko.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
6. Kadaň 47 22 2 7 16 131:121 77
5. Jihlava 47 22 7 4 14 155:129 84

Letošní vzájemné duely

Kadaň se v letošní sezóně s Duklou střetla již třikrát. V prvním vzájemném měření sil na jihlavském ledě získala Kadaň tři body za výhru 1:3. Poté ale doma prohrála 2:3 po samostatných nájezdech. A zatím naposledy byla také úspěšnější Dukla, která brala všechny body za výhru 2:1.

Poslední vzájemný zápas se hrál právě na Horáckém Stadionu v Jihlavě v polovině prosince. Jihlavští nemohli dlouho překonat brankáře Moučka v kadaňské brance. Podařilo se to až Jakubu Mataiovi v devatenácté minutě. Ve druhé periodě branka nepadla. To ale změnil 19 vteřin po startu třetí části Richard Diviš a Jihlava vedla 2:0. Vzápětí ale Kadaňští snížili, prosadil se Šagát. V následujícím průběhu se bojovalo o každý kousek ledu, ale gól už nepadl. Jihlava tak vyhrála 2:1.