Trhače čeká další těžký soupeř, přijede Slavia

Tereza Doksanská | 16.12.2016 | |

Kadaň – V rámci 35. kola hostí Trhači pražskou Slavii. Je to poslední zápas před vánočními svátky, tak přijďte Trhače podpořit a dohnat je k výhře, která je nesmírně důležitá. Oberou svěřenci trenéra Jaroslava Becka sešívané o body? To se dozvíte v sobotu, úvodní buly padne v 17 hodin. A nezapomeňte vzít sebou plyšáky!!

HC Slavia Praha
Do druhé poloviny soutěže vstoupili slávisté výhrou 5:4 po prodloužení nad Prostějovem. S Českými Budějovicemi si neporadili a na domácím ledě prohráli 2:5. Ve 28. kole zajížděli Pražané na led Benátek, odkud si odváželi tři body za výhru 6:3. V dalším kole vynuloval Slavii Havířov, to ale sešívané nijak nepoznamenalo a z dalších dvou utkání těžili šest bodů. Jenže po dvou výhrách přišly dvě prohry. S Jihlavou prohráli červeno-bílí 2:5 a Třebíč je vynulovala 0:2. V posledním zápase si slávisté zastříleli, v Edenu přivítali Most, který rozcupovali 6:1.

Aktuální pozice v tabulce
Slávisté jsou aktuálně na čtvrté příčce. Na třetí Kladno a druhou Jihlavu ztrácí Pražané tři body, na první České Budějovice jim chybí bodů dvanáct, Jihočeši mají ale o zápas méně. Na pátém místě, tedy o příčku níže, se nachází Přerov, od kterého mají Středočeši odstup osmi bodů.

Statistiky slávistických hráčů
Kanadské bodování Slavie vede David Šafránek s 25 body za 15 gólů a 10 asistencí. Jan Pohl je s 15 body (4+11) nejproduktivnějším obráncem. Nejvíce trestaným hráčem je Martin Bača, který za 15 zápasů nasbíral 48 trestných minut. Dominik Frodl odchytal za Slavii 18 zápasů, může se pyšnit procentuální úspěšností 94,44% a průměrem 1,87 inkasovaných branek na zápas. Záda mu kryje Alexandr Hylák, který má procentuální úspěšnost 92,68 a průměr inkasovaných branek na zápas 2,31.

HC Slavia Praha: HC Most
Do vedení šel sice Most, poté si ale utkání vzali do svých rukou Pražané. Vyrovnávací branku vstřelil ve 13. minutě Petr Beránek. O dvě minuty později se trefoval Petr Tejral a o minutu později zvyšoval na 3:1 Jan Schleiss. Zápas se rozhodl během dvou třetin, poslední perioda se jen dohrávala. Během tří minut zvýšili skóre domácí na 6:1. Dvě branky po sobě vstřelil Antonín Dušek a druhou branku vsítil také Petr Beránek. Mostečtí už neměli šanci na vyrovnání, Slavie doma rozstřílela Severočechy 6:1.

Sestava z utkání
Frodl – Holý, J. Novák, Kolařík, Knot, Andrlík, A. Růžička, Valík – Jankovský, Dušek, P. Beránek – Schleiss, Šagát, M. Kadlec – Krliš, Kubica, Tejral – Kružík.

Rytíři Kladno: SK Trhači Kadaň 3:0
27. Machač (Ton), 47. Jánský (R. Přikryl, Strnad), 50. R. Přikryl (Havlůj, Strnad)

Strmeň – Trefný (C), R. Havel, D. Šimek, J. Tomeček (A), Chalupa, R. Černý, Šafář – Kůs, Hejcman, Hlava – Gorčík, Stloukal, Račuk – Chlouba (A), Osmík, Kohout – Slavíček, M. Zadražil, Vaněk.

Poslední vzájemné utkání
HC Slavia Praha: SK Trhači Kadaň 3:1
21. Rys (Šafránek, Pohl), 22. Jankovský (M. Kadlec, Dušek), 52. Bača (Šafránek) – 33. Račuk (Moisio, Kůs)

Sestavy obou týmů
Frodl – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák – Kubica, Šafránek, Rys – Jankovský, Dušek, M. Kadlec – Tejral, Tulačka, Kružík – Marcel, Andrlík.

Strmeň – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, D. Šimek, Chalupa, Šafář – Moisio, Kůs, Račuk – Chlouba, Hejcman, Chrpa – O. Beránek, L. Vrána, Kohout – Hlava, Osmík, Vaněk.

Nezapomeňte si vzít na zápas plyšáky!!!!
Slibovaná plyšáková exhibice se blíží, tak nezapomeňte vzít si s sebou na zápas plyšáky a po prvním gólu Kadaně je vhoďte na led. Výtěžek poputuje na charitu M.E.G. CHARITA, která se stará o nemocnice.

Zápas bez Maxipsa Fíka
Maskot Maxipes Fík se bohužel nemůže zúčastnit zápasu proti Slavii, před Vánoci je hodně vytížený, ale vzkazuje, že se těší na další setkání fanoušků Trhačů.

O zápase
Na programu je již 35. kolo WSM ligy a Kadaň v něm hostí Slavii. Zápas se odehraje v sobotu 17.12. Úvodní buly padne na kadaňském zimním stadionu v 17 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit kadaňské bojovníky a nezapomeňte plyšáky s sebou. Pokud se nemůžete dostavit, zápas můžete sledovat jako textový přenos na onlajny.com nebo živý přenos na tvcom.cz.