S Nickem jsme si to hezky vyměnili a já to trefil gólmanovi mezi nohy, popisuje svůj gól kapitán Jakub Trefný

Tereza Doksanská | 26.11.2016 | |

Ústí n/Labem/Kadaň - Ve druhé třetině se Trhači dostali do vedení 2:1, první kadaňskou branku vsítil kapitán Jakub Trefný, druhou Martin Kohout. Vedení si Kadaň neohlídala a v prodloužení podlehla 3:2.

Jakube, v zápase jste vedli, nakonec jste prohráli v prodloužení 3:2. Je pro vás alespoň 1 bod cenný?
Ano, bod je pro nás cenný, když jsme na konci tabulky, tak jsou pro nás všechny body cenné. Mohli jsme mít tři, což je škoda, že jsme je nezískali.

Jak byste zápas zhodnotil?
Ze začátku jsme byli utahaný ze včerejšího utkání, takže to bylo docela těžké. Poté jsme se chytli, srovnali jsme, dokonce jsme i vedli. Bohužel to dopadlo tak, že jsme prohráli.

V zápase jste byli pouze dvakrát vyloučeni. Dáváte si pozor na zbytečné fauly, které vás někdy stojí zápas?
Ano, bavili jsme se o tom, že nesmíme být vylučovaní a dneska se nám to povedlo.

První třetina vám nevyšla, kdežto do druhé jste vstoupili mnohem lépe, vstřelili jste dva góly a ujali jste se vedení. Řekli jste si něco v kabině po první třetině?
Řekli jsme si, že musíme více bruslit. Ale bylo znát, že jsme měli včera zápas, než jsme se rozjezdili.

Vstřelil jste první gól, jak byste celou akci popsal?
Bylo to v přesilové hře. S Nickem jsme si to hezky vyměnili, poté jsem přes hráče vystřelil brankáři mezi nohy a byl z toho gól.

Máte rozsáhlou marodku, chybí Dominik Tejnor, Darek Hejcman a dnes i Jarda Kůs. Je na týmu znát absence klíčových hráčů?
Ano, je to znát, ale kluci je nahradí, takže to zvládáme.

Nyní máte týdenní pauzu, hrajete až v pátek. Využijete volna na regeneraci a odpočinek?
Samozřejmě toho využijeme. Máme dva dny volna, takže budeme regenerovat a odpočívat.

V pátek hrajete v Přerově a v sobotu v Prostějově. Co od obou utkání očekávat?
Budeme se snažit přivézt alespoň nějaké body. Bude to těžký, je to opět dvoudenní trip, ale budeme se snažit udělat nějaké body.