Ondřej Beránek: „V první třetině jsme dostali hloupé a zbytečné góly.“

Tereza Doksanská | 03.10.2016 | |

Kadaň - Jedenácté kolo měli Trhači dobře rozehrané, první branku dali již v 6. minutě, konkrétně Ondřej Beránek, jenže vedení nedokázali udržet, poté se dostali opět dovedení, které také ztratili a nakonec prohráli 4:3.

Ondro, zápas jste měli dobře rozehraný, ve druhé třetině si Třebíč utkání vzala do svých rukou. Jaký moment překlopil zápas ve váš neprospěch?
V první třetině jsme dostali dva zbytečné a hloupé góly po dvou chybách, ale to se stane. V první třetině jsme ještě zkoušeli vyrovnat, což se podařilo. Ve druhé třetině nám to tam napadalo a Třebíč vedla 4:2, bohužel to nevyšlo.

Jak byste zhodnotil utkání?
Prvních deset minut nebylo špatných, poté jsme udělali nějaké chyby a výkonnostně jsme spadli. Druhá třetina nebyla nic moc, ale ve třetí jsme bojovali jako tým, což bychom měli každý zápas.

Ve druhé třetině jste inkasovali dva góly a ztratili vedení, co jste si k tomu řekli v kabině?
Řekli jsme si, ať nesoukáme puky dozadu a všechno hrajeme dopředu a hrajeme to spíš v jejich útočném pásmu.

Dvakrát jste vedli, avšak ani jednou jste vedení nedokázali udržet. V čem vidíte problém?
Jak jsem říkal, udělali jsme zbytečné chyby.

Oproti minulým zápasům jste nebyli moc vylučovaní, dáváte si na fauly pozor?
Udělat faul je zásadní chyba, je to zbytečné a oslabí to tým. Chceme co nejméně faulovat a hrát spíše přesilové hry.

Měli jste dvě přesilové hry, jedna z nich byla 5 na 3, ale ani jednu jste nevyužili. Byla tím problémem třebíčská obrana?
To si nemyslím. Prostě nám to nešlo.

Vsítil jste první branku utkání, která byla se štěstím, jak byste ji popsal optikou střelce?
Jak jste říkala, pomohlo tomu štěstí. Najel jsem mezi kruhy a vystřelil jsem, puk propadl brankářovi mezi betony. Jsem za to rád, že z toho padla branka.

Jak se Vám hrálo v útoku s Dominikem Vaňkem a Matějem Zadražilem?
Už spolu hrajeme pár zápasů, takže jsme na sebe zvyklí a tím pádem se mi s nimi hraje dobře.

Ve druhé části jste měl menší potyčku s Bartejsem, co se tam stalo?
Bylo to ze hry, takže nic vážného.

V tabulce jste na třináctém místě, jak moc bude těžké se zvednout ze dna tabulky?
Bude to hodně těžké. Musíme vyhrát jeden zápas, aby se to zlomilo, pak si myslím, že už to bude lepší.

Prohráli jste již osmý zápas z deseti, je cítit na týmu nějaká deka?
Ano, je to cítit. Musíme se s tím popasovat a v Mostě musíme vyhrát.

Fanoušků sem moc nepřišlo, ale podporovali vás celý zápas i za příznivého stavu…
My jsme strašně rádi, že chodí alespoň nějací diváci. Fanoušci nás podporují a tím nás ženou dopředu.

Ve středu zajíždíte do Mostu, kde odehrajete severočeské derby. Vnímáte zápas nějak výjimečně?
Utkání vnímáme normálně, ale prostě musíme vyhrát.