Neproměňujeme šance, musíme zvětšit důraz před bránou, říká obránce Robert Černý

Tereza Doksanská | 10.02.2016 | |

Litoměřice/Kadaň - V 50. kole WSM zajížděli Trhači do nedalekých Litoměřic. Ve druhé třetině se Kadaň ujala vedení, které ztratila ve třetí třetině. Černožlutí prohráli 3:2 po samostatných nájezdech. Jednu ze dvou branek vstřelil obránce Robert Černý.

Roberte, dnes jste mohli vyhrát, ale prohráli jste 3:2 po samostatných nájezdech….
Dnes si myslím, že jsme si tři body zasloužili, bohužel jsme obdrželi zbytečný gól na 2-2 a to nás stálo body.

Jakým soupeřem byly Litoměřice?
Litoměřice se snažily hrozit rozehrávkou na vysunuté hráče, to se nám dařilo blokovat. Hra 5 na 5 byla z naší strany dobrá. Škoda oslabeních, která nás stála síly, což nás dostávalo zbytečně pod tlak.

Vstřelil jste branku na 1:1. Jak jste ji viděl z Vašeho pohledu?
Jakub Trefný při přesilovce dobře vystřelil, ke mně se odrazil puk, který stačil jen dorazit do brány.

Jaká byla hlavní příčina prohry?
Neproměňujeme šance, které si vytvoříme, musíme zvětšit důraz před bránou. Poté jsme dostali laciný druhý gól, když jsme si nepokryli hráče mezi kruhy. To dnes asi rozhodlo.

Jaké to je hrát v obrané dvojici s o 14 let starším Jakubem Trefným?
S Kubou se mi hraje výborně, oba si umíme vyhovět. Snaží se mi pomáhat a předávat zkušenosti, které za ty roky nasbíral. Jeho věk nehraje žádnou roli, je to stále mladý kluk.

Čím to je, že ve venkovních utkáních jste vyhráli pouze sedmkrát?
Většinu venkovních zápasů rozhodla úvodní třetina, kdy si necháváme dát rychlé góly. To už se pak těžko dohání.

Co očekáváte od zápasu s Ústím nad Labem, se kterým změříte síly v sobotu?
Musíme dodržovat to, co si řekneme. Věřím, že tu negativní sérii ukončíme a dokážeme zvítězit.