Musíme více střílet, soupeři nás pokaždé přestřílí, ví jediný střelec Kadaně Roman Chlouba

Tereza Doksanská | 26.11.2016 | |

Kadaň - V dohrávce 27. kola hráli Trhači s Frýdkem vyrovnaně až do 2. třetiny, poté se Frýdek dostal do vedení, které si ohlídal a vyhrál 2:1. Jedinou branku Trhačů vsítil Roman Chlouba.

Romane, zápas byl do 2. třetiny vyrovnaný, poté se Frýdek dostal do vedení, které jste nedokázali stáhnout a prohráli jste těsně 2:1. Jak moc prohra bolí?
Bolí to hodně, obzvlášť když jsme hráli s Frýdkem, který byl o bod za námi, a chtěli jsme mu odskočit.

První třetina byla z pohledu obou celků vyrovnaná. Jak vy, tak Frýdek jste měli šance, které neskončily gólem…
My jsme věděli, že ze začátku to bude opatrnější hokej. Jak Frýdek, tak my jsme dole v tabulce a věděli jsme, že to nebude žádný „brankostroj“. Chtěli jsme hrát zezadu z poctivé obrany, ale bohužel jsme prohráli.

Co chybělo k vyrovnávacímu gólu?
Chybělo více střel, málo střílíme a netlačíme se do brány. Soupeři nás pokaždé přestřílí a máme o polovinu střel méně než soupeři.

Jak se zrodila Vaše branka?
Měli jsme přesilovku, kde máme secvičené nějaké signály, které nám moc nevycházely. Tak jsme si s Jardou Kůsem řekli, že se vytáhne trošku výš a že já si sjedu a on mi to dá. Vyšlo to, ale na body to bohužel nestačilo.

Je něco, na čem byste měli na tréninku zapracovat?
Určitě na efektivitě střel, na to se soustředit. Měli bychom trefovat bránu a hlavně se snažit ze všeho co nejvíce střílet.

Podržel vás svými výkony Štěpán Lukeš, že?
Štěpán chytal dobře. Bohužel nám tam spadly dva góly z našich chyb. Za což on nemůže. Musíme se připravit na zítřek, kdy hrajeme v Ústí a nějaké body musíme urvat.

Zmiňoval jste, že zítra hrajete s Ústím, tedy severočeské derby, vnímáte to nějak jinak než jiné soupeře?
Ne ne, nevnímán to jinak. Už jsem jich odehrál dost, takže to nevnímám, ale musíme urvat nějaké body, jak už jsem říkal.

Co se dá od Ústí očekávat? Bude to těžký zápas?
Oni jsou hodně produktivní, mají tam dobré dvě lajny a také mají dobré přesilovky. Musíme se na zápas připravit jak fyzicky, tak psychicky. Musíme si dát pozor na častá vyloučení, musíme hrát co nejdéle 5 na 5 a udržet co nejdéle stav 0:0.