Kadaň míří do pražského Edenu, vyzve Slavii

Sabina Nováková, Marcel Holl | 26.01.2018 | |

K a d a ň – V rámci 44. kola WSM Ligy se Trhači vydají na led pražské Slavie. Start je naplánován netradičně na 15. hodinu dne 27. ledna. Pražané se drží na pátém místě v tabulce a Trhači budou dělat vše pro to, aby se odlepili od poslední příčky a dotáhli se na předposlední Benátky nad Jizerou. Na ty jim momentálně schází sedm bodů.

ZPĚTNÝ POHLED NA SLAVISTICKÉ ZÁPASY

Od posledního vzájemného měření sil, které v polovině prosince vyhrála Kadaň, nastartovala Slavia šňůru pěti vítězných klání v řadě. Na hokejkách svěřenců trenéra Razýma skončil jako první celek Frýdku-Místku, jenž zápas v Edenu prohrál v nájezdové loterii. Následně sešívaní vyloupili vsetínský Lapač. V dalším domácím duelu přehráli Třebíč. Před koncem kalendářního roku 2017 slavila Slavie výhru na ústeckém ledě i v repríze extraligového finále z roku 2009. Karlovy Vary padly v Praze v nájezdovém rozstřelu. Nový kalendářní rok ale několikanásobný extraligový medailista odstartoval porážkou na Kladně v poměru 2:7. Kouzlo Edenu odčaroval hned v prvním letošním klání Přerov. Třetí porážku v řadě uštědřil Slavii tým z Litoměřic. Zpátky na vítěznou vlnu se sešívaný celek vrátil po domácí demolici Benátek nad Jizerou. Těsnou výhru si slávisté přivezli z ledu Havířova. V posledních dvou utkáních se Slavia utkala s celky, které letos prokazují velmi dobrou formu. Dva body získala Slavia ze střetnutí s českobudějovickým Motorem a Jestřáby z Prostějova.

DVĚ VYSOKÉ PORÁŽKY VE PROSPĚCH PRAŽANŮ

Kadaňští absolvovali již tři střetnutí s pražskou Slavií. První ze zápasů skončil porážkou Trhačů 3:6. Druhý podobně, ale poněkud větším rozdílem – 1:7. Poslední z trojice bitev už černožlutí před domácím publikem vybojovali v prodloužení 3:2.

KADAŇ – SLAVIA 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 32. Wágner (Rindoš, Dvořák), 49. Wágner (Rindoš, Tůma), 55. Hejcman (Trefný, Müller) – 4. Ondráček (Kasík), 24. Šafránek (Z. Doležal,Krejčík), 37. Jankovský (Krliš), 42. Kopta (Nedvídek, Holý), 49. Krliš (Tejral, Jankovský), 60. J. Drtina (Šafránek, Krejčík). Vyloučení: 6:2. Využití:0:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 15:32. Zblokované střely: 11:5. Vhazování: 28:29.

SLAVIA – KADAŇ 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Jankovský (Šafránek), 10. Drtina (Novák), 18. Kubica, 28. Šafránek (Kubica, Kasík), 40. Kasík (Ondráček, Kadlec), 58. M. Kadlec (Ondráček), 60. Drtina (Kopta) – 17. Chrpa (Černý, Kůs). Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:43. Zblokované střely: 8:7. Vhazování: 41:26.

KADAŇ – SLAVIA 3:2p (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 39. Blaha (Hejcman, Havlíček), 52. Hlava (Chlouba, Chrpa), 61. Trefný z trestného střílení – 35. Nedvídek (Z. Doležal, Ryzák), 53. Krejčík (Kasík, Jankovský). Vyloučení: 5:4. Využití:1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 15:32. Zblokované střely: 11:5. Vhazování: 24:36.

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – HC SLAVIA PRAHA 2:3sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)

Na Slavii v minulém kole čekala výprava na led Jestřábů. Již v první periodě poslal domácí do vedení Jan Starý. Dlouho se nic nedělo a ani v druhé periodě se diváci branky nedočkali. Změna přišla během tří minut. V jedenačtyřicáté minutě Pražané srovnali skóre. Zdeňku Doležalovi stačilo pouhých pětadvacet vteřin po úvodní buly, aby zařídil stav 1:1. O necelou minutu později přišel obrat a Slavia najednou vedla 2:1 zásluhou Martina Ondráčka. Jestřábi vytasili drápy a minutu na to bylo vyrovnáno. Tomáš Divíšek srovnal na 2:2 a obnovil veškeré naděje pro domácí celek. Nakonec se utkání prodlužovalo, ve kterém se nerozhodlo. Na řadu tak přišly nájezdy, které rozsekl Václav Jankovský ve prospěch Pražanů.

Poslední sestava HC Slavia Praha

Frodl – Drtina, Novák, Barák, Holý, Kasík, Růžička, Štibingr – Krejčík, Zigo, Doležal – Endál, Šafránek, Nedvídek – Jankovský, Kubica, Ondráček – Šmerha, Furch.

SK TRHAČI KADAŇ – HC STADION LITOMĚŘICE 3:8 (0:5, 1:1, 2:2)

Trhači mají za sebou další z hořkých porážek. Již po desáté minutě byl stav duelu 3:0 pro hostující hráče. O všechny tři branky se zasloužil Ivan Řehoř, a připsal si tak hattrick. Do konce úvodní části ještě dvě branky přidal Martin Kadlec. V téže části došlo v páté minutě k výměně stráží kadaňské kleci. Tadeáše Dvořáka nahradil v brankovišti Patrik Spěšný. Ve druhé třetině Kadaňští zabojovali a na 1:5 snížil Darek Hejcman, jenž potrestal litoměřické vyloučení. I na to ale Stadion našel odpověď a zvýšil svůj náskok na 6:1 díky brance Josefa Stříbrného. Poslední dvacetiminutovka nabídla další čtyři branky. Nejprve Denis Kusý prostřelil Patrika Spěšného na 7:1. V šestapadesáté minutě na 2:7 snížil Jakub Chrpa. Znovu přišla radost hostujícího celku a Josef Stříbrný vstřelil svůj druhý gól večera. Jako poslední se slova ujal Martin Tůma, který patnáct vteřin do konce upravil skóre na 3:8.

Dvořák (5. Spěšný) – Černý, Trefný, Szathmáry, Blaha, Buchtela, Kadeřávek – Hlava, Rindoš, Wágner – Rezek, Hejcman, Chrpa – Müller, Tupý, Procházka – Tůma.