Kadaň jede ve středu bojovat o body do Jihlavy

Marcel Holl | 30.09.2014 | |

K a d a ň - Po pondělní důležité domácí výhře nad Litoměřicemi čeká kadaňské hokejisty další těžká překážka. Jedou totiž na led Dukly Jihlava, která tradičně patří k týmům ze špičky ligové tabulky. Jinak tomu není ani tentokrát. Utkání devátého kola startuje na Horáckém Stadionu ve středu 1.října v 17:30!

HC Dukla Jihlava

Dukla byla v první třetině pondělního zápasu horším celkem, přesto po první dvacetiminutovce vedla 3:0. V osmé minutě se totiž prosadil svým prvním gólem v sezoně Marek Prokš, poté využil kapitán Jihlavy Tomáš Čachotský přesilovku a v závěru první periody přesně zamířil ex-kadaňský Filip Seman. Druhá dvacetiminutovka i přes řadu šancí na obou stranách branku nepřinesla. Třetí třetina přinesla již jen kosmetickou korekci skóre, když se v přesilovce pět na tři prosadil kladenský Tomáš Pitule. Ani jeho gól již nemohl na třech bodech pro červenožluté nic změnit.

Sestava Jihlavy: Sáblík – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Dundáček, Štebih, Čáp – Čachotský, Zeman, Malec – Mikeš, Seman, Důras – Prokš, Melenovský, Březina – Štěpánek, Kuřítko, Jarůšek

poř. tým Z V VP PP P Skóre Bodů
10. Kadaň 7 3 0 2 2 22:23 11
3. Dukla Jihlava 8 4 1 1 2 24:19 15

Před novým ročníkem přišlo do postupového jestřábího kádru několik nových hráčů. Nově dres Prostějova oblékají obránci Skřivánek, Roupec, Vosátko a Malý. Do útoku přivedlo prostějovské vedení Indru, Belaye, Stejskala, Kajabu a Kovaříka. V brankovišti hodlá nový trenér Sršeň sázet na Juraje Šimbocha, který působil loňský rok v Berouně.

Statistické okénko

HC Dukla Jihlava - SK Kadaň
Tomáš Čachotský (3+6)Nejproduktivnější hráčKarel Ton (2+5)
Adam Zeman - 4 gólyNejlepší střelec Roman Chlouba – 4 góly
Tomáš Čachotský – 6 asistencíNejlepší nahrávačKarel Ton - 5 asistencí
Zdeněk Čáp (2+2)Neproduktivnější obránce Aleš Pavlas(0+4)
Patrik Urbanec – 25 trestných minutNejtrestanější hráč Jakub Trefný – 10 trestných minut

O zápase...

Utkání devátého kola se odehraje na jihlavském Horáckém zimním stadionu. Domácí budou chtít navázat na pondělní výhru s Kladnem. Kadaňští hokejisté zase budou chtít zopakovat výhru z domácího hájemství, kde porazili silné Litoměřice. "Jsme na nějakých padesáti procentech možného, to je zhruba to co jsme chtěli, ale samozřejmě chceme vyhrát každý zápas," říkal zkušený kadaňský trenér Beck po pondělním zápase. Pokud se nevydáte podpořit černožluté bojovníky v boji o důležité tři bodíky do prvoligové tabulky, tak pro vás bude připraven tradiční textový online přenos. Úvodní bule padne na led ve středu 1.října v 17:30!