Do Kadaně přijedou Jestřábi z Prostějova

Sabina Nováková | 31.10.2017 | |

K a d a ň – Proti Kadani nastoupí ve středu 1. listopadu v rámci dvacátého kola WSM Ligy LHK Jestřábi Prostějov. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin na zimním stadioně v Kadani. Oba celky se aktuálně nachází ve spodní polovině tabulky soutěže. Prostějovu náleží průběžné deváté místo a Kadani stále poslední čtrnáctá příčka. Taktéž mají za sebou oba týmy odehraná utkání, která skončila vysokým výsledkem. Pro Prostějov to byla výhra nad Benátkami nad Jizerou 7:2, zatímco Kadaň odjížděla z Budvar Arény v Českých Budějovicích bez bodu, jelikož nestačila na Motor a padla 3:6.

OHLÉDNUTÍ ZA UPLYNULOU ČÁSTÍ SEZÓNY

Jestřábi mají za sebou devatenáct zápasů, ve kterých se jim podařilo nasbírat deset výher. Z toho se jednalo o tři výhry v prodloužení a zajímavostí je, že všechna nastavení skončila stejným stavem, tedy 3:2. Celkově si mohou odškrtnout splněný cíl u Slavie, kterou zdolali 3:0, vyzráli také nad Havířovem 3:1, Kadaň zneškodnili 5:1 a se Vsetínem těsně vyhráli 5:4. Dále si tři body odvezli z Třebíče, kde vyhráli 3:1. Následovala již zmíněná tři utkání, v nichž Jestřábi pokaždé vybojovali dva body za úspěšné prodloužení, a to proti Ústí nad Labem, Kladnu a v Litoměřicích. Další vítězství zaznamenali Hanáci v klání s Havířovem – 5:2 – a poslední souboj proběhl na domácím ledě proti Benátkám nad Jizerou, se kterými zápas skončil 7:2 ve prospěch Prostějova.

Trhači se od začátku sezóny zatím trápí. Na svém kontě mají devět bodů, tedy tři výhry získané v základní hrací době. Týmy, které byly v tyto momenty těmi zklamanějšími, jsou Benátky nad Jizerou venku (3:5), Třebíč doma (3:2) a Havířov taktéž před vlastními fanoušky (3:2). Pro nápravu své reputace budou chtít zajisté získat další minimálně dva body právě v souboji proti Jestřábům, kteří budou vážit cestu z druhého konce České republiky.

STŘETNUTÍ OBOU KÁDRŮ

V sezóně 2016/2017 se Kadaňští s Jestřáby vypořádali pouze jedou. První tři zápasy dopadly lépe právě pro soupeře. Poprvé se Kadaň vydala na Hanou, odkud s těsným výsledkem odjela jako poražená 3:4. Šanci na odplatu měli Trhači před domácím publikem, ale i v tomto případě padli 2:5 a i z dalšího kadaňského výjezdu na Hanou si tři body ukořistil Prostějov – 6:2. Poslední vzájemný souboj se odehrál v Kadani, kde se do čtveřice podařilo domácím zvítězit 4:3.

I aktuální sezóna 2017/2018 již nabídla střetnutí Trhačů s Jestřáby, které skončilo jednoznačnou výhrou prostějovských hráčů, když na vlastním ledě vstřelili soupeři pět gólů. Kadaň zaznamenala pouze jedinou branku v podání Jana Havla.

POSLEDNÍ ODEHRANÉ ZÁPASY

Jestřábi smetli v posledním klání Benátky nad Jizerou. Pro domácí fanoušky to byla obrovská podívaná, poněvadž se Prostějovu podařilo vsítit celkem sedm branek. Soupeř se zaradoval pouze dvakrát. Tím, kdo otevřel skóre utkání, byl Tomáš Divíšek, který využil přesilovou hru. Následoval ho po necelých šesti minutách kolega Ladislav Havlík, jenž pro přihrávce vypálil od modré rovnou do klece. V sedmé minutě již Prostějovští vedli 3:0, když se trefil Lukáš Luňák. Jiří Hozák ještě před vypršením první dvacetiminutovky zamířil úspěšně puk za záda Josefa Kořenáře, a navýšil tak vedení Prostějova na 4:0. Ve druhé části se podařilo Benáteckým přeci jen snížit odskok domácích, konkrétně se o to postaral Ondřej Chrtek. V jednatřicáté minutě při přesilové hře si Jestřábi opět zajistili čtyřbrankové vedení, když Tomáš Divíšek tečoval střelu svého spoluhráče Tomáše Nouzy. V závěru druhé třetiny si Matouš Venkrbec poradil s hostujícím brankářem a přidal šestou branku na konto prostějovského celku. Poslední branku domácích zařídil Aleš Havlík a Benátky nad Jizerou jen kosmeticky upravily stav zápasu, když využily přesilovou hru. Na 2:7 snížil Radek Veselý.

Poslední sestava LHK Jestřábi Prostějov:

Neužil – Kolář, Žovinec, Havlík, Holík, Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Dvořáček, Hozák, Nouza – Fiala, Divíšek, Rudovský – Švarc, Venkrbec, Hajný.

Trhači vyjeli v rámci devatenáctého kola do jižní části republiky, kde padli 3:6. Během úvodní třetiny bylo k vidění hned pět branek. Nejprve se domácí dostali do vedení 3:0, když v závěru první části zakročil Jan Dufek a snížil skóre souboje na 3:1. Do kabin se odcházelo za stavu 4:1. V pětatřicáté minutě vstřelil Martin Kokeš svou první branku v dresu Kadaně, to ale snižoval již na 2:5. Minutu nato ho napodobil Jakub Chrpa, který zabojoval a vsítil třetí branku Kadaňských. Stav 6:3 byl však konečným a České Budějovice mohly slavit.

Dvořák (21. Pavlát) – Trefný, Cestr, Šesták, Kokeš, Buchtela, Rašner, Kadeřávek – Krejčiřík, Hejcman, Chlouba – Macháček, Szathmáry, Kůs – Hlava, Dufek, Chrpa – Müller, Tůma.