Další severočeské derby je tu! V sobotu přijede rival z krajského města

Tereza Doksanská | 14.10.2016 | |

Kadaň – Po týdenním zápasovém volnu přivítá Kadaň rivala z Ústí nad Labem. Ústí se vcelku daří, v tabulce jsou na pátém místě. V minulém utkání se Slovanem dostali Trhači lekci, když inkasovali devět branek. Podaří se černožlutým utnout sérii proher a získat cenné body do tabulky? Zápas začíná v 17 hodin.

Slovan ve WSM lize
V prvních dvou kolech čekala Ústí severočeská derby. V obou dvou zápasech Slovan uspěl. S Mostem vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech a s Kadaní si ústečtí zastříleli, vyhráli totiž 9:3. Jenže v dalších třech zápasech prohráli a získali z devíti bodů pouhý jeden. Porážky vystřídaly výhry, čtyři výhry za sebou. Ústí porazilo dva silné soupeře, Prostějov 4:3 v prodloužení a České Budějovice 4:3. Z Benátek si Slovan odvážel výhru 4:3 po samostatných nájezdech a dva body. V devátém kole hostili Ústečané Havířov, který porazili 3:1. V dalších třech kolech čekali Ústí silní soupeři, jimiž byli Kladno, Slavie a Jihlava. Ze třech utkání získali ústečtí hokejisté pouhý jeden bod. Tři porážky si vynahradili svěřenci trenéra Macha výhrou 4:1 nad Třebíčí. V odvetném utkání s Mostem vyhrálo Ústí 4:1, stejně jako s Třebíčí.

Nejproduktivnější hráči
Nejvíce aktivním hráčem Slovanu je útočník Jan Kloz, který odehrál čtrnáct zápasů a nasbíral šestnáct bodů za devět gólů a sedm asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je s osmi body za jeden gól a sedm nahrávek Martin Vágner. Nejvíce trestaným hráčem je obránce Petr Přindiš, který za čtrnáct zápasů strávil na trestné lavici pětačtyřicet minut. Nejvíce odchytaných zápasů má Jakub Soukup (11), jeho procentuální úspěšnost je 92,42% a průměr inkasovaných branek na zápas 2.75.

Letošní vzájemný zápas
Vzájemný zápas odehrálo Ústí s Kadaní hned ve druhém kole. Po první třetině to nevypadalo na kanonádu gólů, v úvodní třetině padl pouhý jeden gól. Pytel s góly se roztrhl až v posledních dvou periodách. Dohromady vstřelili do kadaňské branky Ústečané devět branek, zatímco Kadaň prostřelila Soukupa pouze třikrát. Kadaň si tak odvezla z krajského města debakl 9:3.
Za Slovan se prosadili hráči:David Merta, Ladislav Gengel (2), Patrik Poulíček, Zdeněk Doležal (2), Jaroslav Roubík, Petr Přindiš, Jan Kloz.
Za Kadaň se prosadili hráči:Martin Kohout, Radek Veselý, František Wágner.

Sestavy obou týmů
Soukup (Volke) – Husák, Kasík, Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes – Vrdlovec, Roubík, Kloz – Z. Doležal, Poulíček, Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.
Strmeň (53. Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, Tejnor, Szathmáry, J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel – Kůs, Hejcman, Chrpa – Kohout, Osmík, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Wágner, Hlava.

HC Slovan Ústí nad Labem: HC Baník Most
Do derby vstoupil lépe Slovan. V šesté minutě šli ústečtí do vedení, za Pincova záda poslal touš Doležal. O pět minut později byl stav srovnaný. První a zároveň poslední gól Mostu vstřelil Kubinčák. Tři minuty před koncem bylo po faulu na Poulíčka nařízeno trestné střílení, které útočník proměnil. Do kabiny odcházely týmy za stavu 2:1. Na začátku druhé třetiny vsítil druhou branku Doležal, Ústí tak vedlo 3:1. Hattrick dokonal Zdeněk Doležal ve třetí periodě a o zápase bylo takřka rozhodnuto. Jenže Mostečané měli šanci, kterou ale neproměnili. Divíšek se dostal do samostatného úniku, jenže puk v bráně neskončil a v derby vyhrálo Ústí 4:1. Slovan získal cenné tři body a v tabulce je na aktuálně páté pozici.

Sestava z utkání
Soukup (Volke) – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes – Loskot, Vrdlovec, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Gengel, Komárek, Moučka – Macek, Melka, Navarra.

Sestava Kadaně z utkání s Litoměřicemi
Strmeň (Lukeš) – Trefný, R. Černý, Szathmáry, Tejnor, R. Havel, D. Šimek, Blaha – Hlava, Kůs, Chrpa – O. Beránek, M. Zadražil, Kohout – Osmík, L. Vrána, Wágner – Ringler, Vaněk.

O zápase
Patnácté kolo WSM ligy se odehraje v sobotu, 15. října na zimním stadionu v Kadani, úvodní buly padne v 17 hodin. Neváhejte a přijďte Trhače v severočeském derby podpořit, budou to potřebovat. Pokud si cestu na zimní stadion nenajdete, sledujte alespoň textový přenos na onlajny.com.