Bratři Novákové získali zlato na MS v inline hokeji v Argentině!

Marcel Holl | 22.06.2015 | |

Většina profesionálních hokejistů v těchto dnech absolvuje letní přípravu před nacházejícím ročníkem. Jinak tomu není ani v Kadani. Avšak najdou se i hráči, kteří si letní dril zpříjemní zápasy v inline hokeji. Mezi ně patří bratrská dvojice Jakub a Lukáš Novákovi, kteří jsou součástí reprezentačního výběru České republiky, jenž triumfoval na Mistroství světa organizace FIRS v Argentině.

Letošní ročník Mistrovství světa se hrál v argentickém městě Rosario. Před pár dny zde Česká republika slavila zisk dvou zlatých medailí, neboť ve svých kategoriích zvítězili junioři i ženy. Již dříve dobyli zlato veteráni.

Od úterka bojovali o cenný kov i muži, kteří ve skupině narazili postupně na Francii, Lotyšsko a Švýcarsko.

Prvním soupeřem národního týmu byl celek Galského kohouta. Jak už zbývá zvykem i na hokejových šampionátech, úvodní zápasy bývají ošidné a mnohdy dochází k překvapení.

To se ale v tomto případě nestalo. Česká reprezentace zdolala díky dobrému úvodu houževnatý celek Francie 4:2 a do tabulky skupiny B si připsala první výhru.

Ve druhém duelu, který se hrál ve středu odpoledne nastoupil český výběr proti Lotyšsku, které v prvním zápase porazilo Švýcary.

S družstvem ze země bývalého Sovětského svazu měli čeští inline hokejisté těžkou práci, avšak s dobrým koncem. Česká republika porazila Lotyšsko 1:5 a zůstala i nadále stoprocentní. Asistenci na úvodním gólu národního týmu si připsal Lukáš Novák.

Ve třetím duelu si čeští hokejisté došli pro nejvyraznější výhru ve skupině. Švýcarskému soupeři nasázeli sedm branek a žádnou neikasovali. Čtvrtou branku reprezentace v tomto střetnutí zaznamenal Jakub Novák.

Zatím stoprocentní výběr České republiky čekalo v pátek v noci čtvrtfinále s exotickým Mexikem. Zápas startoval ve 23:40 SELČ a národní výběr od počátku plnil roli favorita, neboť po poločase vedl 7:0! V druhé části duelu přidal další tři branky a snadno postoupil do semifinále po výhře 10:1! Lukáš Novák se na postupu podílel dvěma góly, jeho bratr jednou asistencí.

V noci ze soboty na neděli sehrála český tým semifinále s nepříjemným Lotyšskem. Soupeř z východu dokázal potrestat jednu hrubku v obraně národního celku a překvapivě vedl 1:0. Na začátku druhého poločasu vyrovnal Lukáš Novák a v závěru Česko přidalo ještě dvě branky a celkem zvítězilo 3:1.

Krátce před nedělní půlnocí odstarovalo finále Mistroství světa organizace FIRS v argentinském Rosariu. Po bezbrankovém prvním poločase se jako první ujali vedení hráči Francie. Češi dokázali za dvě minuty srovnat a začínalo se od nuly. Rozhodující trefa celého šampionátu padla ve čtvré minutě prodloužení. Zlatou tečku dal turnaji Patrik Šebek.

Kadaňští bratři tak slaví premiérové zlato na svém vůbec prvním šampionatu dospělých. V minulosti vyhráli dvakrát šampionát juniorů.

"Těžko hledám slova. Turnaj byl dlouhý, věřil jsem v to, že by se to mohlo povést. Jsem teď neskutečně štastný," prozradil krátce po triumfu své pocity Lukáš Novák.

Novákovi v obležení spoluhráčů při závěrečné mistrovské fotografii. (Foto: czechinline)