sobotu 24. února v 17:00." />

Kadaň proti Rebelům touží po domácím triumfu

Jakub Coufal | 23.02.2007 | |

Již dlouho trvá série "nevýher" Kadaně. Právě proti hokejistům z Vysočiny, kteří momentálně okpují 13. příčku tabulky hned za Kadaní, budou mít Severočeši ideální možnost zvrátit nepříjemnou bilanci. Havlíčkův Brod čeká na body 3 zápasy a v Kadani by určitě rád svůj půst ukončil. Boj o prestiž začne v sobotu 24. února v 17:00.

SK KADAŇ - HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD
sobota 24. února 2007 - 17:00
HC Rebel Havlíčkův Brod 47. kolo SK Kadaň
13. (43 bodů) Umístění 12. (46 bodů)
10-4-5-27 Celková bilance 13-2-3-28
13. (28 bodů) Umístění doma 11. (32 bodů)
8-1-2-13 Bilance doma 10-0-2-11
11. (15 bodů) Umístění venku 12. (14 bodů)
2-3-3-14 Bilance venku 3-2-1-17
Petr Jelínek (9+16) Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (13+15)
Aleš Kreuzer (14) Nejlepší střelec Petr Derfler (13)
Petr Jelínek (16) Nejvíce asistencí Petr Derfler (15)
Jiří Vašíček (4+8) Nejproduktivnější obránce Zbyněk Spitzer (3+9)
Martin Malát (+3) Nejlepší hráč v +/- Jakub Bauer (+3)
Miloslav Čermák(-20) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-16)
Petr Krpálek (-3) Nejlepší obránce v +/- Ladislav Řezníček (-1)
Aleš Jelínek (-19) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-16)
Petr Jelínek (194)
1. místo v lize
Nejtrestanější hráč Zbyněk Spitzer (95)
Jiří Vašíček (104) Nejtrestanější obránce Zbyněk Spitzer (95)
Stanislav Neruda (88,65%) Úspěšnost gólmanů Jiří Stejskal (90,16%)
Stanislav Neruda (3,70) Průměr obdržených branek Jiří Stejskal (3,95)
2 Čistá konta 0

Aktuální výkony havlíčkobrodského kádru

Ačkoliv se poslední zápasy Rebelům příliš nevyvedly, přesto zůstávají nebezpečným týmem. Nováček soutěže neboduje na cizích kluzištích příliš často, přesto se během sezóny dočkal několika vítězství a nájezdů. Naposledy vyhrál před dvěma týdny právě na ledě Olomouce. Po třech prohrách s ambiciózními a těžkými celky zamýšlí na zisk bodů v omlazené Kadani.

42. kolo: HBR – PRO 3:1
43. kolo: OLO – HBR 4:6
44. kolo: HBR – KOM 3:6
45. kolo: UNL – HBR 9:0
46. kolo: HBR – CHM 2:4

Dosavadní vzájemné zápasy

Tvrdá bitva a vítězný zvrat Severočechů přineslo první klání na Vysočině. Rebelové se ujali vedení 2:0, série domácí neporazitelnosti tak měla pokračovat. Pak ale přišel bojovný výkon Kadaně, který byl odměněn zvratem zápasu. Havlíčkův Brod prohrát nechtěl, na začátku poslední třetiny vyrovnal na 3:3. Už už se schylovalo k prodloužení, když několik minut před 3. sirénou vsítili hosté vítěznou branku na 3:4.
I klání v Kadani mělo vyrovnaný průběh. Po 2 třetinách byl stav nerozhodný 1:1. Proti dělbě bodů byl výrazně Metlička, když 2 brankami zpečetil vítězství Severočechů 3:1.
Třetí souboj, dlouho nerozhodný stav a vítězný konec pro domácí. Tak by se dalo stručně charakterizovat 3. klání. Rebelové nechtěli opět prohrát, a tak využili trápení Kadaně k zisku plného počtu bodů za výhru 2:0.

Sestavy z 46. kola

SK Kadaň: Hanuljak (Tichý) - Hlubuček, Spitzer, Kocek, chotaš, Kalečík, Hlavatý, Suchánek, Moro, Kašpárek, Hlusička, Mikšovský, Pražák, Kýhos, Bauer, Soukup, Veverka, Tenkač, Gellner, Mezera, Krpenský. Trenéři: Miroslav Novák, Miloš Pecka

HC Rebel Havlíčkův Brod: Hronek (Neruda) - Jelínek A., Kolář, Procházka, Drtina, Vašíček, Pavlík, Šulc, Krpálek - Jonáš, Jelínek P., Borovanský - Malát, Kreuzer, Kubeš - Kraučuk,Varga, Endál - Fábry, Hadrava, Ondráček.