Kadaň se pokusí Dukle znepříjemnit cestu do play-off

Jakub Coufal | 09.02.2007 | |

Severočeši po domácí prohře s Třebíčí zajíždějí do Jihlavy. S uvolněným pocitem, že nemají co ztratit, se pokusí co nejvíce znepříjemnit Jihlavě zisk bodů. Dukla cestou do vyřazaovacích bojů potřebuje doma naplno uspět. Zda li kadaňští mladíci překvapí a vybojují nějaký bod, se všichni příznivci hokeje mohou dozvědět v sobotu 10. února od 17:30.

HC DUKLA JIHLAVA
sobota 10. února 2007 - 17:30
HC DUKLA Jihlava 43. kolo SK Kadaň
8. (62 bodů) Umístění 11. (45 bodů)
18-2-4-18 Celková bilance 13-2-2-25
5. (45 bodů) Umístění doma 11. (31 bodů)
14-0-3-4 Bilance doma 10-0-1-10
10. (17 bodů) Umístění venku 11. (14 bodů)
4-2-1-14 Bilance venku 3-2-1-15
Petr Kaňkovský (21+34)
2. místo v lize
Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (12+15)
Oldřich Bakus (24) Nejlepší střelec Petr Derfler (12)
Petr Kaňkovský (34) Nejvíce asistencí Petr Derfler (15)
Jozef Lukáč (7+9) Nejproduktivnější obránce Zbyněk Spitzer (3+7)
Petr Kaňkovský (+9) Nejlepší hráč v +/- Jakub Bauer (+2)
Jan Dušátko (-11) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-15)
Jiří Dobrovolný (+5) Nejlepší obránce v +/- Ladislav Řezníček (-1)
Přemysl Duben (-8) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-15)
Jonáš Fiedler (125)
5. místo v lize
Nejtrestanější hráč Zbyněk Spitzer (87)
Marian Morava (115) Nejtrestanější obránce Zbyněk Spitzer (87)
Milan Řehoř (92,01%) Úspěšnost gólmanů Jiří Stejskal (91,46%)
Milan Řehoř (3,08) Průměr obdržených branek Jiří Stejskal (3,29)
3 Čistá konta 0

Aktuální výkony jihlavského kádru

Cíl - play-off. Přesně podle starého známého hesla se Jihlava řídí. V současnosti na 8. místě v tabulce, s drobným náskokem na pronásledovatele. Pokud o vyřazovací boje nechce přijít, musí pravidelně bodovat. K velice cenným vítězstvím patří triumf z posledního kola na ledě vedoucích Lvů. Dukla si nebrala servítky a v samostatných nájezdech rozhodla o 2 bodech. O něco dříve pak porazila doma Olomouc s Ostravou, pouze domácí prohra v prodloužení s Rebely ubírá na kráse spanilé jízdy Jihlavy. I když prohráli také v Třebíči, dokázali doma o pár dní dříve porazit ambiciózní Mladou Boleslav.

Dosavadní vzájemné zápasy

Kadaň má Dukle určitě co vracet. První vzájemné klání se neslo ve znamení trápící se Jihlavy. Černožlutí svého soupeře smetli 6:2. Ačkoliv výsledek zápasu hovořil jednoznačně pro Severočechy, průběh zdaleka tak klidný nebyl. Domácí první třetinu dokonce prohráli, až sérii 3 branek v prostřední části otočili a v závěru zápasu dokonali zkázu Jihlavy.
Když se jelo na led Dukly, byla mizérie domácích téměř zažehnána. Přání zisku plného počtu bodů se hráčům z Vysočiny vyplnilo, když zvítězili 5:2. Kadaň držela dlouho krok. Rozhodnutí přišlo až v 55. minutě, kdy domácí odskočili na rozdíl 2 branek.
V době 3. klání se Kadaň nenacházela v příliš oslnivé formě, což se projevilo na předvedené hře. Jihlava nepustila Severočechy ani jednou do vedení, zvítězila jasným poměrem 1:4.

Sestavy z 42. kola

SK Kadaň: Stejskal - Hlubuček, Spitzer, Řezníček, Suchánek, Kocek, Kloz, Gellner, Chotaš, Krpenský, Derfler, Soukup, Hlusička, Vrtek, Bauer, Mezera, Veverka, Tenkač, Freiberg, Kýhos, Mikšovský

HC DUKLA Jihlava: Řehoř - Míka, Morava, Dobrovolný, Pekárek, Šmarda, Chvátal, Mrkvička, Martinka - - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Řípa, Kaňkovský, Fiedler - Hanzal, Vlk, Lazorišák - Dušátko, Havel, Vach