Poslední zápas sezóny! Trhači vyzvou Energii

Sabina Nováková, Marcel Holl | 23.02.2018 | |

K a d a ň – Trhači v posledním souboji sezóny 2017/2018 vyjedou v sobotu 24. února do Karlových Varů, kde odehrají zbývající 52. kolo WSM Ligy. Zatímco Kadaňští se nacházejí na spodku tabulky, Energie je lídrem celé soutěže, a může tak pomýšlet na postup mezi extraligové týmy. Úvodní buly bude vhozeno již v 16 hodin.

KARLOVY VARY JAKOŽTO LÍDR TABULKY

Energie od čtyřiačtyřicátého kola soutěže, kdy narazila na Benátky nad Jizerou a padla proti nim 0:2, čtyřikrát zvítězila. Nejprve v Kladně jasně vyhrála 4:0, na vlastním ledě proti Přerovu zvládla utkání, které rozhodly nájezdy – 2:1. Následně v Litoměřicích opět jednoznačně zvítězila 4:0 a nakonec zdolala i pražskou Slavii 4:3. Zádrhel přišel na výjezdu do Havířova. Domácí bojovali a zápas se protáhl do prodloužení. V něm stálo větší štěstí na straně Slezanů – 3:2. Před domácím publikem pak ale Karlovarští zvládli reparát proti Motoru, který přestříleli 4:1. Poslední duel sehráli na ledě Jestřábů, kde si ukořistili další tři body do tabulky za výhru 2:1. Před posledním kláním základní části tak Západočeši vedou s pětibodovým náskokem a kralují tabulce WSM Ligy.

Z KAŽDÉHO STŘETU BRALA DOPOSUD BODY ENERGIE

Soupeř měl prozatím pokaždé větší štěstí a body putovaly právě na jeho konto. Tři výhry v základní části, taková je statistika ve prospěch Karlových Varů. Dvakrát Energie zvítězila dvoubrankovým rozdílem a jednou dokonce tříbrankovým.

13. kolo: Kadaň – Karlovy Vary 3:5 (0:2, 0:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 56. Wágner (Krejčiřík), 57. Rindoš (Adámek, Macháček), 58. Tůma (Černý, Hlava) – 3. Tuominen (Davídek), 14. Kverka (Stloukal, Podlipnik), 31. Kohout (Kverka, Krejčí), 34. Beránek (Flek, Gríger), 38. Kohout (Podlipnik, Stloukal). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 20:29. Blokované střely: 8:10. Vhazování: 27:40.

26. kolo: Karlovy Vary – Kadaň 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Zadražil (M. Rohan, Tomeček), 44. Balán (Flek, Rachůnek), 59. Flek (Novotný), 60. Skuhravý (Stloukal) – 5. Flynn (Procházka). Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. Střely na branku: 35:19. Blokované střely: 6:6. Vhazování: 46:21.

39. kolo: Kadaň – Karlovy Vary 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 34. Šťovíček (Hejcman, Szathmáry), 54. Kůs – 26. Krejčí (Sičák, Kverka), 33. Flek (Balán, Kovačevič), 42. Skuhravý (Flek, Kovačevič), 59. Rachůnek (Gorčík). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 25:32. Blokované střely: 6:2. Vhazování: 33:36.

OHLÉDNUTÍ ZA STŘEDEČNÍM KOLEM

Karlovy Vary loupily v Prostějově

Energetici zajížděli v předposledním kole dlouhodobé části na led skvěle hrajících prostějovských Jestřábů. Na první branku si diváci museli počkat do druhé periody. Ranou pod víko využil přesilovku o dva muže Jan Rudovský. Karlovarská reakce přišla v úvodu třetí třetiny. Během jedné minuty otočily vývoj zápasu branky Henriho Tuominena a Jakuba Fleka. Utkání skončilo těsným poměrem 2:1 pro hostující hráče. Západočeši tak díky tříbodovému importu a ztrátě českobudějovického Motoru získali kolo před koncem jistotu, že vyhrají základní část WSM Ligy.

Poslední sestava HC Energie Karlovy Vary

Závorka – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, Tomeček, Rulík, Bernáth – Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Beránek, Vrdlovec, Gríger – Tuominen, Skuhravý, Osmík.

Kadaň přehrála v domácím prostředí Ústí nad Labem

Trhači ve středečním kole hostili v krajském derby ústecký Slovan. Na první gólový úspěch nečekaly tři stovky fanoušků příliš dlouho, neboť již v první minutě zastavil časomíru Jakub Chrpa. Slovan našel odpověď v polovině úvodního dějství. Dominika Pavláta prostřelil Jaroslav Roubík. Druhá perioda nabídla rovnou pět branek a lépe vyšla domácí družině, která i díky dvěma trefám mladíka Josefa Rindoše vedla 4:3. Toto vedení již svěřenci dua Buchal-Klíma nepustili a ve třetí dvacetiminutovce se brankový účet pouze upravil na konečných 6:4. Trhači tak vyhráli třetí derby v sezóně. Třemi asistencemi se na tom podílel Jaroslav Kůs. O nahrávku méně si do statistiky zapsali Darek Hejcman s Patrikem Kadeřávkem.