Trhači vyzvou na vlastním ledě Litoměřice

Sabina Nováková | 23.01.2018 | |

K a d a ň – Další domácí duel 42. kola WSM Ligy je naplánovaný na středu 24. ledna. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin na zimním stadioně v Kadani. Role soupeře se pro tentokrát zhostí HC Stadion Litoměřice, který se drží na jedenácté příčce soutěže. V posledním sehraném zápase zaznamenal vysokou porážku s Frýdkem-Místkem. Trhači minulé kolo taktéž ztratili, avšak těsným rozdílem v Přerově.

DLOUHÁ SÉRIE PORÁŽEK JE MINULOSTÍ

Kališníci mají za sebou krušnou část. Od 28. listopadu až do 4. ledna absolvovali dlouhou sérii porážek. Poprvé zvítězili nad Benátkami nad Jizerou 5:4 na domácím kluzišti. Na to ještě dvakrát navázali, a to v rámci souboje s Trhači – 5:1 a s pražskou Slavií 2:0. Následné dva výjezdy přinesly dvě porážky. Na ledě Havířova zaznamenali těsnou prohru 4:5 a v Českých Budějovicích padli 0:1. Světlý okamžik nadešel v Kalich Areně proti Jestřábům z Prostějova – 3:1. Hned následující den přivítali Frýdek-Místek, se kterým vysoko prohráli 3:6.

STADION JE V SOUBOJÍCH S KADANÍ NEPORAZITELNÝ

Oba celky mají za sebou již tři společná utkání. První z nich se uskutečnilo hned v rámci třetího kola WSM Ligy na ledě soupeře. Zde Trhači nezvládli jeden z úvodních soubojů soutěže a padli tříbrankovým rozdílem 3:6. Druhé klání dopadlo o něco lépe, ale i přesto černožlutí prohráli. Tentokrát na domácím kluzišti s těsným výsledkem 3:4. Třetí a poslední setkání nebylo tak dávno, a tedy 8. ledna. Jednalo se o dohrávku 29. kola soutěže. Z ledu Stadionu si Kadaňští odváželi vysokou porážku 1:5.

HC ZUBR PŘEROV – SK TRHAČI KADAŇ – 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

V rámci 41. kola si černožlutí udělali výjezd do dalekého Přerova. Utkání se otevřelo až ve dvaadvacáté minutě, když z hokejky Mikuláše Zbořila padl gól na 1:0. O pět minut později zvýšil Jiří Goiš náskok domácích hráčů na 2:0. Svěřencům Miroslava Buchala a Petra Klímy se poštěstilo až v devětačtyřicáté minutě. O první branku Trhačů se postaral Šimon Szathmáry a započal snižování přerovského náskoku. Zubři ale za minutu využili přesilové hry a zvýšili své vedení na 3:1 zásluhou Tomáše Doležala. Poslední zásah patřil podruhé Šimonu Szathmárymu, jenž upravil konečný výsledek na 2:3.

Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Szathmáry, Cestr, Buchtela – Wágner, Kůs, Hlava – Rezek, Tupý, Müller – Procházka, Rindoš, Krejčiřík.

HC STADION LITOMĚŘICE – HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)

Jako první se z branky radovali hosté. Hned v páté minutě poslal Frýdecko-místecké do vedení Daniel Štumpf. Odpověď a zároveň vyrovnání skóre nastaly hned o čtyři minuty později, když Jan Veselý využil přesilovou hru. Do konce první periody se prosadili už jen hosté. Jan Zahradníček poslal svůj mančaft znovu do vedení a podruhé střelecký úspěch zaznamenal Daniel Štumpf – 1:3. Stadionu stačily v druhé dvacetiminutovce pouhé dvě minuty na vyrovnání. V jednadvacáté minutě Jana Strmeně překonal Ivan Řehoř, minutu nato to stejné provedl Ondřej Machala. Tato část ale znovu skončila vedením Frýdku-Místku, jelikož branku na 3:4 vsítil David Klimša. Třetí třetina nabídla už pouze dvě branky hostů. Počkat se na ně však muselo do devětapadesáté minuty. Za rysy se radoval David Klimša spolu s Rostislavem Martynkem. Tím zpečetili osud Litoměřic a také stanovili konečný stav 3:6.

Poslední sestava HC Stadion Litoměřice:

Král – Pavlas, Málek, Smetana, Gaspar, L. Chalupa, Jandus, Jeřábek – Kusý, Veselý, Bílek – Kadlec, Řehoř, Šimeček – Stříbrný, Hanták, Machala – Václavek, Pilař, Toman.

NOVÁ BRANKÁŘSKÁ POSILA PRO KALIŠNÍKY

Kališnické řady v lednu posílil jihlavský odchovanec David Škarek. Mimo Jihlavy působil také v klubu HC Sparta Praha, kde zaznamenal čtyři starty. V aktuální sezóně nastoupil celkem osmnáctkrát s procentuální úspěšností 90,04 %.

Pro závěr sezóny si HC Verva Litvínov vypůjčila litoměřického obránce Aleše Pavlase na střídavé starty. Svou premiéru si odbyl 23. ledna v utkání proti Jihlavě, která nad Litvínovem vyzrála 3:1.