V sobotu se Trhači představí poprvé doma, kde se utkají s Litoměřicemi

Tereza Doksanská | 24.2.2017 | |

V sobotu se Trhači představí poprvé doma, kde se utkají s Litoměřicemi

Kadaň – K prvnímu domácímu zápasu v play out nastoupí Trhači proti Litoměřicím. V minulém kole podlehla Kadaň Mostu, Litoměřice vyhrály nad Havířovem. Jak dopadne toto utkání? Zvítězí Trhači a budou mít jistotu zachránění?

 

HC Stadion Litoměřice
Do ligy vstoupily Litoměřice třemi prohrami v řadě. To sice napravily výhrou nad Ústím nad Labem 5:4, jenže poté opět prohrály tři zápasy, dva z toho po samostatných nájezdech. Po sedmi odehraných kolech patřilo Kališníkům třinácté místo v tabulce. To vše se ale změnilo. Z 21 bodů získali hokejisté ze severu Čech sedmnáct bodů a právem jim patřila sedmá příčka. Jenže kvůli prohrám nad silným Kladnem, Jihlavou či Slavií se Litoměřice propadly na devátou pozici, kterou si držely osm kol. Výhry střídaly prohry a Kališníci se pohybovali na devátém a desátém místě. Závěr WSM ligy se Severočechům nepovedl, s Jihlavou prohráli 1:4, s Prostějovem 4:3 a s Třebíčí 2:3. Těmito prohrami se Litoměřice usadily na jedenáctém místě a předkolo play off jim uteklo o pouhé dva body.

Posledních pět zápasů
HC Stadion Litoměřice: HC Most 2:3sn.
HC Benátky nad Jizerou: HC Stadion Litoměřice 4:2
HC Stadion Litoměřice: SK Trhači Kadaň 5:2
HC Stadion Litoměřice: HC Most 3:5
HC Stadion Litoměřice: HC AZ Havířov 2010 2:1

Statistikám v play out vévodí Filip Hanták
Tento 25 útočník odehrál obě utkání, v nichž si připsal dva góly a jednu asistenci. Radim Šalda získal v jednom utkání jeden kanadský bod za asistenci a je tak nejproduktivnějším obránce, na záda mu dýchá Karel Plášil, který odehrál o utkání víc, avšak mají stejný počet bodů. Nejde říci, kdo je více trestaným hráčem. Jan Veselý, Filip Stoklasa i Karel Plášil strávili na trestné lavici stejný počet minut, přesně řečeno dvě.

Jaroslav Pavelka a Filip Šindelář nastoupili do jednoho zápasu. První jmenovaný má procentuální úspěšnost 97.22% a počet inkasovaných branek na zápas 1.00. Jeho kolega Filip Šindelář má procentuální úspěšnost o něco menší, konkrétně 86.67 a počet inkasovaných branek na zápas 4.00.

Celkovým statistikám velí Jaroslav Kalla
Útočník s číslem osmnáct na zádech odehrál 50 zápasů, v nichž si připsal 35 kanadských bodů za 11 gólů a 24 asistencí. Jindřich Barák je neproduktivnějším obráncem. Ve 40 zápasech nastřílel 4 góly a na 11 jich nahrál. Útočník Ondřej Kopta strávil na trestné lavici 65 minut a je tak nejtrestanějším litoměřickým hráčem.

Nejvíce zápasů odchytal Jaroslav Pavelka, konkrétně nastoupil v bráně ve 35 zápasech. Může se pyšnit procentuální úspěšností 92.92% a počtem inkasovaných branek na zápas 2,22.

Litoměřice získaly tři body, zatímco Kadaň dala naději Mostu na záchranu
HC Stadion Litoměřice: HC AZ Havířov 2010 2:1
16. Sýkora (Plášil, Miškář), 28. Hanták (Kopta) – 35. Gřeš (Potočný).

Sestava z utkání: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Bažant, Plášil, Barák, Chmel – Kopta, Švagrovský, Stoklasa – R. Pilař, Hanták, Loskot – Zajan, J. Veselý, M. Ondráček – Miškář, Sýkora.

HC Most: SK Trhači Kadaň 6:3
22. Kubinčák (Divíšek) (TS), 24. Smolka (Hora, J. Doležal), 30. Strejček (Havlíček, J. Doležal), 42. Frolo (Kubinčák, Strejček), 47. J. Šimeček (Šesták, Alinč), 57. Rod (Hora, Alinč) – 5. Chlouba (Kůs), 53. Osmík (J. Tomeček), 59. D. Šimek (Chlouba).

Sestava z utkání: Strmeň – Trefný, R. Černý, Šafář, Tejnor, D. Šimek, J. Tomeček, Weinhold – Kůs, Hejcman, Chlouba – L. Vrána, Osmík, Kohout – Slavíček, Raška, Chrpa – Wágner, M. Zadražil.

Vzájemná utkání
SK Trhači Kadaň: HC Stadion Litoměřice 0:2
HC Stadion Litoměřice: SK Trhači Kadaň 4:0
SK Trhači Kadaň: HC Stadion Litoměřice 2:1

HC Stadion Litoměřice: SK Trhači Kadaň 6:4
22. Švagrovský (Stoklasa), 23. Zajan (Pavlas), 23. Plášil (Kopta, Loskot), 45. Jaroslav Kalla (Smetana, Pavlas), 45. J. Veselý (M. Ondráček, Jebavý), 60. M. Ondráček – 5. L. Chalupa (Chlouba), 22. Chlouba (Šťovíček, R. Havel), 32. Kohout (Harkabus, Osmík), 38. Raška (R. Černý, Kůs).

Sestavy obou celků z utkání
J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas, Barák, Plášil, Bažant – Jaroslav Kalla, Švagrovský, Stoklasa – Kopta, Hanták, Loskot – O. Procházka, J. Veselý, M. Ondráček – Zajan, Miškář, R. Pilař.

Tadeáš Dvořák (Strmeň) – Trefný, R. Černý, Baránek, Tejnor, R. Havel, L. Chalupa, J. Tomeček, Weinhold – Kůs, Hejcman, Raška – Harkabus, Osmík, Kohout – Šťovíček, Chlouba, Chrpa – Ringler, Wágner, M. Zadražil.

Aktuální tabulka
HC Stadion Litoměřice 71 bodů
HC AZ Havířov 2010 66 bodů
SK Trhači Kadaň 61 bodů
HC Most 52 bodů

Most a Havířov mají o utkání navíc, které si předehrávali ve čtvrtek a Most prohrál 3:2 po nájezdech.

O zápase
Třetí kolo play out WSM ligy se odehraje v sobotu, 25. února. Úvodní buly bude vhozena v 17 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Trhače alespoň na domácí zápas. Pokud nedorazíte, zápas můžete sledovat na onlajny.com nebo živý přenos na tvcom.cz.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM